Mekkora kiadást jelent majd a támogatott hitel a költségvetésnek?
A Kormányinfón elhangzottak szerint a 3%-os támogatott lakáshitel várható éves költségvetési terhe az idén és jövőre 50 milliárd forintnál kevesebb lehet, majd a becslések alapján
2027 és 2029 között 50 és 150 milliárd forint között alakulhat, de a pontos összeg a jelentkezők számától és az ingatlanpiaci reakcióktól függ.
Egy 50 millió forintos hitel esetén a kamattámogatás a teljes futamidő alatt 15–25 millió forint közötti állami hozzájárulást jelenthet – ez attól is függ, hogyan alakulnak a piaci kamatszintek a jövőben.
A hitel más otthonteremtési programokkal, például a CSOK Plusszal is kombinálható, így akár jelentős támogatási összeget is elérhet egy fiatal pár, különösen gyermekvállalás esetén, ami megközelítheti a 100 millió forintot. A kormány egyeztet a bankszövetséggel annak érdekében, hogy az igénylés minél egyszerűbb, a hitelbírálat pedig gyors és átlátható legyen, mivel a kamattámogatás költségét úgyis az állam vállalja.
Tisztázták azt is, kik jogosultak a hitelre: akinek nincs 50%-osnál nagyobb tulajdonrésze lakóingatlanban, az élhet a lehetőséggel.
Termőföld, zártkerti ingatlan, valamint osztatlan vagy kisebb értékű örökség nem számít kizáró tényezőnek – ilyen esetekre külön enyhítő szabályokat is bevezethetnek majd.
Megtámadta Moszkvát Ukrajna, megállapodott Trump és Zelenszkij - Híreink az orosz-ukrán háborúról vasárnap
Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború eseményeivel.
Ha ez igaz, óriási bajba került az ukrán hadsereg
Stratégiai fontosságú város kerülhetett be a szorítóba.
Megszüntették a Milorad Dodik elleni elfogatóparancsot
Egy lépés a feszültség csökkentése felé.
Megtámadta Moszkvát az ukrán haderő - Tűz alá került az orosz főváros
Nehéz éjszakája volt Oroszországnak.
Kisebb káoszt okozott Oroszországban Ukrajna éjjeli támadása
Ez sokak számára elég komoly kellemetlenség volt.
Oroszország gazdasága a válság szélén: brutális jóslat érkezett
Egyre több krízistünet jelent meg az orosz gazdaság több szektorában.
Németország hűti legjobban a világot
Évi 201 ezer tonna fagyi külföldre - ezzel Németország messze a világ legnagyobb exportőre volt 2023-ban, a fagyi őshazájának tartott Olaszország a kanyarban sincs. Persze...
The post Németorsz
Én parkolnék, de nem tudok
Mi egy parkolóhely értéke? És a lakhelyé? Lehet érzelemmentesen dönteni? Ki mellé áll a közgazdaságtan? Balásy Zsolt a fokozódó világban a fokozódó urbanizációs helyzettel foglalkozik.
Az osztalék portfólióm - 2025. június
Pár darab AT&T-adtam el, mert kellett egy kis pénz, és kaptam pár osztalékot is, más említésre méltó dolog nem történt júniusban.VáltozásokAT&T (T) eladás: kb. a részvényeim 10%-
Magyar céget venni nem kell félnetek jó lesz
A magyarországi székhelyű gazdasági társaságok tulajdonosai számára az exit lehetősége gyakran egy külföldi befektetőnek történő cégeladás formájában testesült meg. A Magyar Állam azo
Az elektronikai hulladék globális problémája
Az elektronikai hulladék világszerte az egyik leggyorsabban növekvő hulladéktípus. 2022-ben 62 millió tonna e-hulladék keletkezett globálisan, és becslések szerint 2030-r
CSOK átvitele másik ingatlanra 2025-ben - Mit tehetsz eladáskor?
HitelesAndrás - Keress, kövess, költözz! CSOK átvitele másik ingatlanra 2025-ben - Mit tehetsz eladáskor? CSOK átvitele másik ingatlanra - így kerüld el a visszafizetést A Családi Otthonterem
Nem TBSZ brókerek Magyarországon
Már több mint 3 éve írtam a TBSZ-t ajánló brókerekről, amelyeket érdemes használni. Időközben sajnos a TBSZ adózása megváltozott, ezért arra gondoltam, hogy megnézem, van-e érdemes nem TB
Innovációtól az energiáig - 2025-ös vállalati pályázatok útikalauza
Az energetikai fenntarthatóság és az innováció kéz a kézben járnak a hazai pályázati palettán - ez az összefoglaló a cégek számára a releváns és legfontosabb programokat mutatja be.


- Végzetes háború törhet ki az USA és Kína között - Pillanatokon belül hatalmas fordulatra lesz szükség Magyarországon
- Bármelyik pillanatban elsöprő támadást indíthat a nagyhatalom – Nyakunkon az újabb pusztító háború?
- Kényszerszövetségesével bukhat Magyarország, Ursula von der Leyen megtalálta a kiskaput
- Nagy megszorításról döntött a magyar kormány
- Figyelem, napelemesek: holnap jön az új adatszolgáltatási kötelezettség
A nyugat-nílusi láz csak a kezdet, újabb egzotikus betegségek jöhetnek
Az invazív szúnyogfajok megjelenésével új kórokozók is felbukkanhatnak.
Lépett a kormány: elég segítség ez a legnagyobb veszéllyel küzdő gazdáknak?
10 milliárd forintos támogatással mentenék meg a nyarat.
Az energiatárolás nem csupán egy termék, hanem komplex szolgáltatás
Így termelj, tárolj és válj le a hálózatról egyszer és mindenkorra!
Ügyvédek
A legjobb ügyvédek egy helyen
Warren Buffett helyett én: Kezdők útmutatója a befektetéshez
Fedezd fel a befektetés világát úgy, ahogy még sosem! Ez a webinárium egyszerűen és érthetően mutatja be az alapelveket, amelyekre még a legnagyobb befektetők, mint Warren Buffett is esküsznek.
Kereskedés külföldi részvényekkel
Kezdő vagy, de külföldi részvényekkel kereskednél? Megmutatjuk, mire figyelj a kiválasztásnál, melyik platformunk a legjobb ehhez, és hogyan segít tanácsadó szolgáltatásunk, hogy magabiztosan lépj a nemzetközi piacokra.