
A találkozó célja, hogy a múlt hónapban bemutatott, európai fegyverkezési terveket tartalmazó Fehér Könyvben megfogalmazott irányelvek alapján az érintettekkel közösen azonosítsák a szabályozási akadályokat, és intézkedési javaslatokat dolgozzanak ki az iparági kihívások kezelésére.
A mostani megbeszélés eredményeit a Bizottság júniusban tervezett Defence Omnibus Simplification javaslatához kívánják felhasználni, amely célja az európai fegyvergyártás egyszerűsítése.
Brüsszel a szabályozások enyhítésével kívánja megkönnyíteni például új gyárak létesítését, az ellátási láncok működését, a finanszírozási akadályok leküzdését, valamint a csapatok és hadianyagok szabadabb mozgását.
Korábban az uniós tagállamok is próbáltak nagyszabású találkozót szervezni a védelmi ipar vezetőivel, ám ezek a tervek kudarcba fulladtak. Két éve a NATO rendezett hasonló eseményt, de a meghívotti lista miatti belső feszültségek – például spanyol cégek kizárása – miatt több tagállam, köztük Spanyolország, végül bojkottálta az együttműködést.
A védelmi ipart érintő fő problémák régóta ismertek: a gyártók szerint bár a kormányok fegyverkészleteik feltöltését sürgetik, a szükséges kapacitásbővítésekhez még nem érkeztek be elegendő megrendelések.
Az Ursula von der Leyen vezette Bizottság Omnibus javaslata ennek a helyzetnek a gyors megoldását célozza, az ipar szereplőinek régóta hangoztatott igényei alapján.
Címlapkép forrása: EU
Pápaválasztás: kiszivárgott, eddig volt versenyben Erdő Péter az egyházfői címért
A konzervatív bíborosok egyik fő jelöltje volt.
Jöhetnek a tárgyalások, de lesz-e tűzszünet? – Híreink az ukrajnai háborúról hétfőn
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Pusztító akciót hajthatott végre egy HIMARS-rendszer: semmi sem maradt a nélkülözhetetlen orosz gyártósorból
Friss képeken a támadás következménye.
Megijesztette Trump a Richter-befektetőket, de hamarosan új információk érkeznek
Hajnalban jelent a Richter.
Megjelent Trump embere, 600 százalékot emelkedett a részvényárfolyam
Zajlanak az események a kriptopiacon is.
Gyengül a forint - Mégis mi történik?
A vámháború feszültségei enyhülnek, de a forintnak ez nem kedvez. Elmondjuk, miért.
Újra szaldó a napelemeknél?
A Magyar Közlönyben jelent meg három napja az Alkotmánybíróság határozata, miszerint alaptörvény-ellenes a napelemes szaldóról megjelent kitétel, hogy csak a 2023 szeptember 7-e előtt beadott
491 milliárd forintos energialöket: tarol a Jedlik Ányos Program
2025-ben a hazai energetikai fejlesztések soha nem látott mértékű támogatást kapnak.
Buffett 30 évig alázta a piacot, aztán csak hozta, akkor nem ő a legnagyobb?
- Miután nyugdíjba megy, sosem lesz hasonló, Buffett 60 éven keresztül évi 20 (!) százalékot hozott, a piaci átlag dupláját! - Hagyjál már, csak a...
The post Buffett 30 évig alázta a piacot
Beszámolókészítés: mire érdemes figyelni az év végi záráskor?
A beszámolókészítés a vállalati könyvelés egyik legösszetettebb, évente ismétlődő feladata. Az éves pénzügyi beszámoló nem csupán jogszabályi kötelezettség, hanem a vállalat átláth
Marathon Digital Holdings - kereskedés
Február 11-én vásároltam a mostani csomagom első adagját, szerintem három hónapig még sosem tartottam a MARA-t, mindig sikerült viszonylag gyorsan 20-30%-kal kiszállni belőle. Most éppen +8,6%
Balásy Zsolt: Leérvelni a populistát
Tegyük fel, hogy egy amerikai cég importál egy láda juharszirupot Kanadából, amiből boldog amerikai nagymamák, szép nagy unokák és Merry Christmas lesz. Trump narratívájában juharszirup,...
T
A mester és a vállalkozó dilemmája
Feszült a viszony a világot jobbá tevő újítások két főszereplője, a tehetséggel érvényesülő mester és az emberi viszonyok alakításával sikert elérő vállalkozó között. Miért van ez
Az osztalék portfólióm - 2025. április
Kicsit megkésve, de itt vannak az áprilisi adatok. VáltozásokNem adtam és vettem semmit.Osztalékok: MO, T.Osztalékhozam (12 havi előretekintő): 5,47%.A portfóliómCompany NameSymbolCurrencyA


- Megrettent Amerika az üres polcoktól - Hamarosan nagy bejelentések jönnek a vámháborúban
- Kihúzzák a szőnyeget a magyar szankciós vétók alól
- Pápaválasztás 2025: Elhangzott a habemus papam, az új pápa: XIV. Leó, Robert Francis Prevost bíboros
- Megszólalt a szakértő: hónapokon belül 30 ezer forint lesz az OTP
- Bejelentették Brüsszelben: megkerülik Magyarországot, teljesen leválik az orosz olajról és gázról az EU!
Ingatlanpiaci elemző
Pannonhalmi főapát: komoly egyetértés lehetett a bíborosok között
Nagyon gyorsan döntött a konklávé.
Jó menedék az agrárrészvény? Ha minden zuhan, ez lehet a megoldás
Egyre több befektető figyelmét vonzza az agrárium, ami a bizonytalan piaci környezetben az egyik legstabilabb növekedési pályát kínálhatja.
Bod Péter Ákos: mik a GDP-csökkenés tanulságai?
Mi áll a GDP-csökkenés mögött?
Ügyvédek
A legjobb ügyvédek egy helyen
Tőzsde kezdőknek: Hogyan ne égesd el a pénzed egy hét alatt!
Előadásunkon bemutatjuk a Portfolio Online Tőzsde egyszerűen kezelhető felületét, a számlatípusokat és a gyors kereskedés lehetőségeit. Megismerheted tanácsadó szolgáltatásunkat is, amely segít az első lépések megtételében profi támogatással.
Sikeres befektető online tanfolyam
Megtanulhatod, hogyan találj rá a legjobb befektetési lehetőségekre, és azonnal alkalmazható, gyakorlati stratégiákat sajátíthatsz el – mindezt egy interaktív, élő online eseményen.