A JP Morgan, a Bank of America, a Wells Fargo, a US Bancorp, a Capital One és a PNC Financial része annak a projektnek, amely keretein belül egy új, azonnali átutalási rendszert vezetnek be Amerikában. A Citi, vagyis a negyedik legnagyobb betétállománnyal rendelkező bank viszont kimarad a programból, így a hét legnagyobb betétállomáynú bankból csak hatnál számolják majd el azonnal az átutalásokat.
Az egymás közötti elszámolásra alkalmas rendszer közel valós időben hajtja majd végre a tranzakciókat, ha két olyan ügyfélről van szó, akik valamelyik felsorolt banknál rendelkeznek számlával. A közös rendszert clearXchange névre keresztelték el, és az a céljuk vele, hogy az egyébként 1-3 napig tartó átutalási időket valós idejűre gyorsítsák. Első körben a Bank of Americánál ás a US Bancorpnál élesedik a rendszer. A többi bank még nem határozta meg, pontosan mikor indulnak, várhatóan még idén.
Amerikában eddig a PayPal (Venmo) és a Facebook rendelkezett olyan szélesebb körben elterjedt appal, amelyen keresztül az ügyfelek közvetlenül egymásnak utalhatnak pénzt, ezek gyorsasága ugyanakkor továbbra is attól függ, hogy a bankok mikor írják jóvá a pénzt a fogadó ügyfél számláján. A felhasználók viszont azért is szeretik ezeket az appokat, mert a fogadó fél egyből értesítést kap arról, hogy hamarosan pénz áll a házhoz.
Ami viszont érdekes még, hogy a tervek szerint a most működő régi (non-profit) átutalási rendszert éppen idén ősszel fogják felgyorsítani annyira, hogy ugyan nem azonnal, de a magyarhoz hasonlóan napon belüli elszámolásra legyen képes. Ez azt jelenti, hogy a hat nagybank saját rendszere sokat veszít majd előnyéből, ha ezt a régóta esedékes fejlesztést meglépik.