Előfizetői tartalom

Kiütéses leszel a napon? Lehet, hogy a gyógyszered teszi

Webbeteg.hu
Hiába a naptej, a kalap és a napszemüveg, ha bőrödet belsőleg nem készíted fel a napsugarak ellen. A hirtelen, különösebb előzmény nélkül megjelenő ekcémás, csalánkiütéses, bőrpírrel járó tünetek mögött egyes fényérzékenységet okozó gyógyszerkészítmények szedése is állhat.

A gyógyszerek miatt létrejövő fényérzékenységnek két formáját különböztetjük meg: a meglehetősen gyakori fototoxicitást és a ritkábban kialakuló fotoallergiát. A bőrtüneteket mindkét esetben a fényérzékenységet okozó gyógyszer váltja ki, de míg fototoxicitás bárkinél kialakulhat, és függ a bevitt gyógyszermennyiség nagyságától, addig a fotoallergia hátterében...

Kedves Olvasónk!

Az Ön által keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Cikkarchívum előfizetés

1 543 Ft / hónap

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái