A minősítésről részletesebben itt írtunk:
2020. január 10-étől, vagyis alig több mint egy hónap múlva nyílik meg a biztosítók lehetősége arra, hogy pályázzanak az MNB új minősítésére. A biztosítók zöme szerint nem lesz szükség a meglévő termékkörük jelentős átalakítására – derül ki azokból a válaszokból, amelyeket a Világgazdaság megkeresésére adtak.
A Generali a napilapnak adott válaszában azt hangsúlyozta, hogy a pályázati feltételek alapelveit eddig is követték, ugyanakkor a kiírás számos terméket érint, és a feltételrendszer minden elemét teljesíteniük kell. Az Uniqa szerint kisebb módosításokkal akár a teljes lakásbiztosítási palettájuk fogyasztóbaráttá válhat, a Magyar Posta Biztosítónál pedig új termék fejlesztésére lesz szükség.
Az Aegon értékelése szerint nincs olyan új kockázat vagy biztosítandó vagyontárgy a pályázati kiírásban, amit a mostani lakásbiztosítások ne foglalnának magukba, Szurgyi Nándor üzletágvezető szerint a szerződések szövegezése és kockázati körének egységesítése érdekében kisebb korrekciókra lesz szükség. Az Allianz a minősítés széles körűségét, a digitális technológiák és a zöld szempontok előtérbe helyezését dicsérte.
Több biztosítónál is arra számítanak, hogy a pénzügyileg tudatos ügyfelek keresni fogják az új, standard, összehasonlítást lehetővé tevő termékeket, és ezzel akár új ügyfélszegmenst is megszólíthat az MFO. A díjérzékenység és az alulbiztosítottság a biztosítók válaszai alapján visszaszorulóban van a lakásbiztosítási piacon.
Az MFO fogadtatásáról a MABISZ konferenciáján Erdős Mihály, a szervezet elnökhelyettese is beszélt: