Itt a vége
Nem történt nagy változás zárásra a tengerentúli részvénypiacokon. A Dow 0,5%-ot, az S&P 0,8%-ot esett a nap végére, a Nasdaq pedig 0,7%-kal került lejjebb keddi záróértékénél.
Nagy vesztese a napnak a Meta (Facebook), ahol a legnagyobb hír az volt, hogy távozik a cég operatív igazgatója.
Egy korszak vége: távozik a Facebook ügyvezető igazgatója

Ez egy korszak vége. Jó barátom és társam, Sheryl Sandberg 14 év után távozik a Meta vezérigazgatói posztjáról - így jelentette be saját közösségi oldalán a távozás hírét Mark Zuckerberg, a Facebook alapítója, aki szokatlannak nevezte, hogy egy ilyen üzleti partnerség ilyen hosszan kitartson.
Tovább a cikkhezTovábbra sincs jó hangulat a tengerentúlon
Mindhárom vezető részvényindex a negatív tartományban jár az Egyesült Államokban, a nyitás óta tehát nem változott a kép. A Dow Jones 0,8%-kal került lejjebb, az S&P 500 0,89%-ot veszített értékéből, a Nasdaq 0,94%-ot esett.
Felpattant a Mol és az OTP

Az európai tőzsdék között kiemelkedően teljesített ma a magyar piac, miután a Mol és az OTP árfolyama is komolyabbat emelkedett a szerdai kereskedésben.
Tovább a cikkhezJól teljesít a amerikai ipar

Gyorsult az amerikai feldolgozóipari szektor teljesítménynövekedése májusban az előző hónaphoz képest.
Tovább a cikkhezVenni kell a Duna House részvényeit a Concorde szerint

A Duna House a tegnapi piaczárás után tette közzé negyedéves számait, melyeket most a Concorde friss elemzésében értékelt. Az elemzőház célára 800 forint, az ajánlása pedig továbbra is vétel.
Tovább a cikkhezElon Musk ultimátumot adott: aki nem tér vissza az irodába a Teslánál, azt elbocsáthatják

Elon Musk nemrég egy emailben azt mondta a Tesla alkalmazottainak, hogy legalább heti 40 órát jöjjenek vissza az irodájukba dolgozni, máskülönben el kell hagyniuk a céget.
Tovább a cikkhezLefordultak az amerikai indexek
Nem tartott sokáig az emelkedés az amerikai tőzsdén, a befektetők ismét a gazdaság állapota miatt aggódnak, amire lefordultak az irányadó amerikai indexek.
A Dow 0,6 százalékos, az S&P 500 0,7 százalékos, a Nasdaq 0,4 százalékos mínuszban áll.

Háború, infláció, különadók - Felpörgött az élet a magyar tőzsdén

Mozgalmas hónapot tudhat maga mögött a Budapesti Értéktőzsde, a továbbra is fennálló háborús helyzet, annak gazdasági hatásai, valamint a hazai makrogazdasági fejlemények továbbra is meghatározták a befektetői hangulatot. A forgalom megemelkedett a hazai tőzsdén, napi átlagban 18 milliárd forintot ért el. A brókercégek forgalmi rangsorában a Wood végzett az első helyen, amelyet a Concorde, majd az Erste követ – derül ki a BÉT havi statisztikájából.
Tovább a cikkhezEmelkedéssel nyitottak az amerikai tőzsdék

Erősödéssel kezdik a júniusi hónapot az amerikai tőzsdék, leginkább a Nasdaq emelkedik a szerdai kereskedésben.
Tovább a cikkhezSoros György jobbkeze szerint elkerülhetetlen a recesszió, csak az időzítés kérdéses

A részvénypiacon tapasztalt idei masszív eladási hullám és a tartósan magas inflációs környezet ellenére bár Dawn Fitzpatrick nem aggódik a közeljövőben bekövetkező recesszió miatt, azonban elkerülhetetlennek nevezte a gazdasági visszaesést a guru.
Tovább a cikkhezA részvénypiac technológiai lazacai új csúcson: vajon elkapja őket a medve?

Bár az utóbbi napokban zajlott egy pozitív technikai jellegű korrekció, vannak olyan technológiai részvények a piacon, amelyek új csúcsokkal flörtölnek most is, miközben a nagy többség rengeteget veszített az értékéből. Ezek a papírok nem egy megszokott növekedési pályát futnak be, emiatt a hedge fund-ok és spekulatívabb szereplők radarjáról eltűntek tavaly. Az alacsony árazás és a kisebb kockázat miatt mostanában azonban ismét rájuk találtak a befektetők. Ez azonban még nem jelenti azt, hogy a következő időszakban nem szeretné elkapni őket a medve. Hogy ennek mik lennének a jelei, azt a technikai elemzés segítségével tárnak fel.
Tovább a cikkhezBelendült a Mol és az OTP, 3 százalékos pluszban a BUX

Beindult a déli órákban az emelkedés a magyar tőzsdén, nagyot mennek ma az OTP és a Mol papírjai.
Tovább a cikkhezTörténete legerősebb negyedévét zárta a 4iG, friss számokat közöltek

Lezárult a stratégiai átalakulás a 4iG-nál, amellyel a vállalat az első számú rendszerintegrátora lett Magyarországon, a második legnagyobb távközlési csoporttá és a Nyugat-Balkán szignifikáns távközlési csoportjává vált – olvasható a 4iG befektetői prezentációjában, amit az első negyedéves gyorsjelentéséhez kapcsolódóan tett közzé a vállalat. A cég a tegnap esti gyorsjelentéshez képest új információkat is közölt, például pro forma számokat 2022 első negyedévére és a bázisidőszakra.
Tovább a cikkhezTovább emelkedik a Mol

Folytatódik az emelkedés ma a Mol részvényeinek piacán, több mint 3 százalékot erősödött ma a hazai olajvállalat.
Tovább a cikkhezGyengélkedik a lengyel tőzsde
Bár jól indult a nap az európai tőzsdéken, mostanra elbizonytalanodtak a befektetők és lefelé vették az irányt az irányadó indexek. A főbb európai indexek jelenleg vegyes képet mutatnak, a lengyel index kifejezetten gyengén teljesít.

A lengyel benchmarkban, a WIG-20 indexben szereplő részvények közül a legnagyobb esést az Allegro részvényei mutatják ma reggel, 3,2 százalékot mínuszban áll a papír, de 2 százalék feletti mértékben csökkennek a PGE energiacég, az Mbank, a KGHM, a JSW és a Dino Polska papírjai is.
Megszólalt a guru: remek nyár jöhet a tőzsdéken

Jim Cramer, a CNBC műsorvezetője ismertette Larry Williams technikai elemzését, amely alapján a piac nemrég látott emelkedése folytatódhat a következő hónapokban is.
Tovább a cikkhezPluszban a 4iG a gyorsjelentés után
Emelkedik a 4iG árfolyama a ma reggeli kereskedésben azt követően, hogy a társaság közzétette negyedéves gyorsjelentését. A papírok 2,4 százalékos pluszban állnak.
Az idei első negyedévben is nagyot nőtt a 4iG, a vállalatcsoport számaiban már látszik számos, felvásárolt cég eredménye, vagyis az organikus növekedés mellett az akvizíciók hatása is látszik. Egymás után kerülnek a konszolidációs körbe a távközlési vállalatok, a szegmens a negyedévben már a bevételek 68 százalékát és az EBITDA 88 százalékát adta.
Újabb információk derültek ki az energetikai és távközlési különadókról

Újabb részleteket árult el Nagy Márton a különadókról az Inforádió Aréna kedd esti adásában, többek között az energiaszektort és a távközlési cégeket terhelő különadókról is kiderültek friss információk.
Tovább a cikkhezPluszban nyitottak az európai tőzsdék
Enyhén pozitív hangulatban indul a kereskedés ma az európai tőzsdéken, a DAX 0,7 százalékos pluszban áll, a CAC-40 0,6 százalékot erősödött a nyitást követő percekben.

Emelkedéssel nyit a magyar tőzsde, pluszban az OTP

Emelkedéssel nyit a magyar tőzsde az enyhén pozitív nemzetközi hangulatban, a blue chipek közül főként az OTP árfolyama emelkedik.
Tovább a cikkhezBivalyerős volt a magyar gazdaság - Mi áll a háttérben?

Kirobbanó formában volt a magyar gazdaság az idei év első három hónapjában. A KSH az előzetes GDP-adatokhoz képest nem módosította a növekedési számokat, a részletekből azokban kiderült, hogy a mezőgazdaságon kívül a gazdaság minden ágazata hozzájárult a bővüléshez. Érdemben nőtt az ipar, az építőipar, és a szolgáltató szektor is. Az év második felében már borúsabb lesz a helyzet, nemcsak a háború és a magas infláció, hanem a költségvetési kiigazítások miatt is.
Tovább a cikkhezOlajembargó: az Európai Bizottság részben a Mollal fizettetné meg a finomítók átalakítását

Szerdán ülnek össze a tagállamok nagykövetei, hogy véglegesítsék a hatodik szankciós csomagot, de az olajembargóval kapcsolatban még tisztázásra várnak kérdések. Ezek közül a legfontosabb, hogy hogyan biztosítsák be azt, hogy az embargó alól ideiglenesen mentesülő tagállamok, mint például Magyarország, olajvállalatai ne kerüljenek előnyösebb helyzetbe – írja az EU Monitor.
Tovább a cikkhezLemondott a rendőrségi razzia után a Deutsche Bank alapkezelőjének vezetője

Lemondott tisztségéről a DWS vezérigazgatója azt követően, hogy tegnap a rendőrség és a felügyelet tagjai ellepték az irodákat a greenwashing kivizsgálása miatt – számol be a hírről a Financial Times.
Tovább a cikkhezÚjabb részleteket árult el Nagy Márton a pénzügyi szektor új különadóiról

A hitelintézetek, vagyis a bankok mellett a pénzügyi vállalkozásokra, vagyis többek között a lízing- és faktoringcégekre is kivetné a kormány az új különadót, amelynek alapja a kamateredmény, valamint a díj- és jutalékbevétel lesz – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában kedd este a gazdaságfejlesztési miniszter.
Tovább a cikkhezJövő héten válik teljessé a Facebook átalakulása

A Facebook anyavállalata kedden jelentette be, hogy a június 9-i piacnyitás előtt "META"-ra változtatja tőzsdei jelzését.
Tovább a cikkhezJavult a helyzet a kínai feldolgozóiparban, de még mindig visszaesést jelez a mutató

Mérséklődött a kínai feldolgozóipar teljesítményének visszaesése májusban a vállalatok működési körülményeinek bizonyos mértékű stabilizálódására, miután áprilisban a koronavírus-járvány legújabb hullámának megfékezését célzó korlátozó intézkedések nyomán a feldolgozóipar teljesítménye 26 hónapos mélypontra zuhant.
Tovább a cikkhezMik az aktuális események a tőzsdéken?
- Eséssel zártak tegnap a vezető amerikai részvényindexek, a Dow Jones 0,7 százalék mínuszban zárt, a S&P 500 0,6 százalék mínuszban fejezte be a napot, míg a Nasdaq 0,3 százalékkal került lejjebb.
- Egyes vélemények szerint miután a negyedéves jelentési szezonnak nagyrészt vége, a Fed pedig határozottan jelezte a kamatemelést a következő két ülésre, az amerikai részvények iránykeresésbe kapcsolhatnak a nyárra - írja a CNBC.
- Az ázsiai tőzsdéken ma reggel felemás hangulat látszik, a Nikkei 0,51 százalékkal került feljebb, a Hang Seng 1,74 százalékos mínuszban áll, míg a Shanghai Composite 0,7 százalékos mínuszban van.
- Iránykereséssel indulhat a nap az európai börzéken, a határidős részvényindexek jelenlegi állása alapján a DAX 0,32 százalékkal kerülhet feljebb, a CAC 0,04 százalék mínuszban nyithat, míg a FTSE 0,05 százalékkal kerülhet lejjebb.
- Vegyes nyitás várható az amerikai tőzsdéken a határidős részvényindexek jelenlegi állása alapján. A Dow Jones 0,22 százalék pluszban nyithat, a S&P 500 0,03 százalékot emelkedhet, míg a Nasdaq 0,11 százalékot eshet.
Mi várható makro fronton?
Ma reggel a KSH az első negyedéves GDP részletes adatát közli, amiből kiderülhet, minek volt köszönhető a magyar gazdaság vártnál erőteljesebb növekedése az év elején. Emellett érkezik a friss feldolgozóipari beszerzési menedzserindex, illetve az MNB a szokásos havi hitelintézeti statisztikáit teszi közzé.
2022. május 30. - június 5. Makronaptár | ||||||
Magyar makrogazdaság | ||||||
május | 30. | hétfő | 9:00 | KSH | Beruházás | Q1 |
május | 31. | kedd | 9:00 | KSH | Ipari termelői árak | ápr. |
május | 31. | kedd | 9:00 | KSH | Szolgáltatások külkereskedelmi forgalma | Q1 |
május | 31. | kedd | 11:30 | ÁKK | 3 hónapos dkj aukció | |
május | 31. | kedd | 14:00 | MNB | Kamatdöntés | |
május | 31. | kedd | 15:00 | MNB | Közlemény | |
június | 1. | szerda | 8:30 | MNB | Hitelintézetek mérlege | ápr. |
június | 1. | szerda | 8:30 | MNB | Kamatstatisztika | ápr. |
június | 1. | szerda | 9:00 | KSH | GDP (részletes) | Q1 |
június | 1. | szerda | 9:00 | MLBKT | Feldolgozóipari bmi | máj. |
június | 2. | csütörtök | 9:00 | MNB | Egyhetes betéti tender (kamat) | |
június | 2. | csütörtök | 9:00 | KSH | Külkereskedelem (részletes) | márc. |
június | 2. | csütörtök | 15:00 | MNB | Egyhetes betéti tender (elfogadott összeg) | |
június | 3. | péntek | 8:30 | MNB | Hitelintézetek adatai | Q1 |
június | 3. | péntek | 9:00 | KSH | Kiskereskedelem | ápr. |
Nemzetközi makrogazdaság | ||||||
május | 30. | hétfő | EU | Uniós csúcs | ||
május | 30. | hétfő | 14:00 | Németo. | Infláció (előzetes) | máj. |
május | 31. | kedd | EU | Uniós csúcs | ||
május | 31. | kedd | 1:50 | Japán | Ipar | ápr. |
május | 31. | kedd | 1:50 | Japán | Kiskereskedelem | ápr. |
május | 31. | kedd | 3:00 | Kína | Beszerzési menedzserindex | máj. |
május | 31. | kedd | 11:00 | EU | Infláció (előzetes) | máj. |
június | 1. | szerda | 8:00 | Németo. | Kiskereskedelem | ápr. |
június | 1. | szerda | 11:00 | EU | Munkanélküliség | ápr. |
június | 1. | szerda | 16:00 | USA | ISM feldolgozóipari bmi | máj. |
június | 1. | szerda | 20:00 | USA | Fed Bézs könyv | |
június | 2. | csütörtök | 10:00 | OPEC ülés | ||
június | 2. | csütörtök | 14:15 | USA | ADP munkaerőpiaci index | máj. |
június | 2. | csütörtök | 16:00 | USA | Gyáripari megrendelések | ápr. |
június | 3. | péntek | 8:00 | Németo. | Külkereskedelem (részletes) | ápr. |
június | 3. | péntek | 11:00 | EU | Kiskereskedelem | ápr. |
június | 3. | péntek | 14:30 | USA | Munkanélküliség | máj. |
Forrás: Portfolio-gyűjtés |
Mi történt eddig a tőzsdéken?
- A vezető amerikai, ázsiai európai és régiós részvényindexek közül idén 3,0 százalékos elmozdulással a FTSE index áll az élen, a sereghajtó 22,5 százalékos eséssel a Nasdaq index.
- A hazai blue chipek közül idén a legjobban a Mol részvénye teljesített 5,5 százalékos emelkedéssel, a sor végén az OTP papírja áll 46,9 százalékos eséssel.
- A fontosabb nyersanyagok közül év eleje óta a Brent árfolyama már 56,9 százalékot emelkedett.
Fontosabb instrumentumok | |||||||
Árfolyam | 1 nap | 1 hét | 1 hónap | Idén | 1 év | 5 év | |
Amerikai részvényindexek | |||||||
Dow Jones | 32 990,12 | -0,7% | 3,3% | 0,0% | -9,2% | -4,5% | 57,0% |
S&P 500 | 4 132,15 | -0,6% | 4,8% | 0,0% | -13,3% | -1,7% | 71,3% |
Nasdaq | 12 642,1 | -0,3% | 7,4% | -1,7% | -22,5% | -7,6% | 118,4% |
Ázsiai részvényindexek | |||||||
Nikkei | 27 279,8 | -0,3% | 2,0% | 1,6% | -5,3% | -5,5% | 38,8% |
Hang Seng | 21 415,2 | 1,4% | 6,5% | 1,5% | -8,5% | -26,5% | -16,5% |
CSI 300 | 4 091,52 | 1,6% | 3,3% | 1,9% | -17,2% | -23,3% | 17,1% |
Európai részvényindexek | |||||||
DAX | 14 388,35 | -1,3% | 3,4% | 2,1% | -9,4% | -6,7% | 14,1% |
CAC | 6 468,8 | -1,4% | 3,4% | -1,0% | -9,6% | 0,3% | 22,4% |
FTSE | 7 607,66 | 0,1% | 1,6% | 0,8% | 3,0% | 8,3% | 1,2% |
FTSE MIB | 24 505,08 | -1,2% | 2,6% | 1,0% | -10,4% | -2,6% | 18,2% |
IBEX | 8 851,5 | -0,9% | 2,6% | 3,1% | 1,6% | -3,3% | -18,6% |
Régiós részvényindexek | |||||||
BUX | 39 397,41 | 1,7% | -8,3% | -9,4% | -22,3% | -15,0% | 14,0% |
ATX | 3 326,46 | -1,0% | 1,9% | 1,2% | -13,8% | -3,1% | 6,5% |
PX | 1 309,88 | -0,8% | 0,1% | -1,8% | -8,1% | 12,7% | 30,7% |
WIG20 | 57 432,29 | -0,7% | 1,6% | -0,6% | -17,1% | -13,4% | -4,4% |
Magyar blue chipek | |||||||
OTP | 8 818 | 0,2% | -14,3% | -18,4% | -46,9% | -43,5% | 3,1% |
Mol | 2 658 | 5,6% | -7,5% | -13,1% | 5,5% | 15,1% | -4,7% |
Richter | 7 235 | 0,5% | -2,0% | 1,2% | -17,1% | -10,6% | 3,2% |
Magyar Telekom | 377 | -0,5% | -10,0% | -3,0% | -8,4% | -6,5% | -17,5% |
Nyersanyagok | |||||||
WTI | 114,67 | -0,3% | 2,1% | 9,5% | 52,5% | 72,9% | 137,3% |
Brent | 122,98 | 0,9% | 8,1% | 14,0% | 56,9% | 76,4% | 145,9% |
Arany | 1 845,14 | -0,7% | -1,1% | -3,3% | 1,2% | -3,2% | 45,5% |
Ezüst | 21,76 | -1,4% | -1,8% | -5,8% | -6,5% | -21,9% | 25,4% |
Devizák | |||||||
EURHUF | 396,9 | 1,0% | 3,6% | 4,9% | 7,7% | 14,3% | 28,7% |
USDHUF | 370,5017 | 1,6% | 3,7% | 3,3% | 14,3% | 30,4% | 35,1% |
GBPHUF | 466,3350 | 0,8% | 4,3% | 3,4% | 6,1% | 15,4% | 32,0% |
EURUSD | 1,0713 | -0,6% | -0,1% | 1,5% | -5,8% | -12,4% | -4,7% |
USDJPY | 127,6300 | 0,0% | 0,9% | -1,6% | 10,9% | 16,1% | 15,5% |
GBPUSD | 1,2603 | -0,3% | 0,6% | 0,4% | -7,0% | -11,3% | -2,4% |
Kriptovaluták | |||||||
Bitcoin | 31 762,76 | 0,1% | 7,2% | -17,7% | -31,3% | -14,9% | 1 282,2% |
Állampapírok | |||||||
10 éves amerikai állampapírhozam | 2,85 | 3,4% | 2,9% | -1,2% | 90,2% | 79,4% | 29,8% |
10 éves német állampapírhozam | 1,13 | 7,6% | 17,9% | 25,0% | -729,1% | -715,3% | 275,3% |
10 éves magyar állampapírhozam | 7,3 | 0,0% | 4,1% | 4,1% | 59,4% | 145,0% | 132,5% |
Forrás: Refinitiv, Portfolio |
Címlapkép forrása: Alan Schein Photography
Mínuszban zártak az amerikai tőzsdék

Az elmúlt időszakban elkezdett javulni a hangulat a nemzetközi piacokon, az amerikai tőzsdéken például hét hetes eső sorozat szakadt meg múlt héten és az európai, valamint az ázsiai tőzsdéken is hangulatjavulást lehet látni. Ehhez képest ma megtorpant ez a sokak szerint medvepiaci rali, hiszen az ázsiai tőzsdéken vegyes mozgások látszottak ma reggel, az európai tőzsdéken pedig esés bonatkozott ki. Ezzel szemben a magyar tőzsde jelentős emelkedést mutatott, miután megszületett az olajembargóról szóló egyezség.
Tovább a cikkhez