Eséssel zárt Amerika
Szerdán mindhárom meghatározó amerikai részvényindex veszített értékéből: a Nasdaq 0,7 százalékot, a Dow Jones 0,8 százalékot, míg az S&P 500 több, mint 1 százalékot csökkent a keddi záróértékéhez képest.



Rontott a Mol kilátásán a Fitch

A Fitch stabilról negatívra módosította a Mol hosszú lejáratú adósságbesorolásához kapcsolódó kilátásait, ugyanakkor megerősítette ’BBB-’ hitelminősítését – áll a vállalat tájékoztatásában, amelyet szerda este tettek közzé a Budapesti Értéktőzsde oldalán.
Tovább a cikkhezA PannErgy eladta a TT-Geotermiát

A PannErgy rendkívüli tájékoztatást tett közzé, amelyből kiderült: a 100 százalékos tulajdonában álló PannErgy Geotermikus Erőművek Zrt. értékesíti a szintén kizárólagos tulajdonában álló TT-Geotermia Zrt.-t.
Tovább a cikkhezEsik Amerika
Szerdán az Egyesült Államok meghatározó részvénypiacai is gyengén teljesítenek: a Nasdaq értéke 0,6 százalékot, a Dow Jones értéke közel 0,9 százalékot, míg az S&P 500 értéke közel 1 százalékot csökkent a keddi záróértékéhez képest.

Támaszok, ellenállások a gyakorlatban, vagyis vételi és eladási zónák – online előadás ma este!

A tőzsdézésben az egymillió dolláros kérdés úgy hangzik, hogy hol vegyünk és, hogy hol adjunk el? Senkinek nincs jövőbe látó gömbje, de a grafikonokra támaszkodva sokat javíthatunk esélyeinken.
Tovább a cikkhezEsnek az amerikai tőzsdék
Esnek az amerikai tőzsdék a nyitás után, a Dow 0,6 százalékkal került lejjebb, míg az S&P 0,5 százalékot esett, a Nadaq pedig 0,1 százalékot esett. A rossz hangulat részben annak tudható be, hogy a kötvényhozamok ismét emelkednek, illetve a Credit Suisse délelőtti profit warningja is rontott valamennyire a hangulaton a nemzetközi tőzsdéken.

Ez a nagyvállalat meglépte, jöhet a négynapos munkahét!

A spanyol távközlési óriáscég Telefonica felajánlja alkalmazottainak a négynapos munkahét lehetőségét, kiterjesztve ezzel egy kísérleti programot, amely eddig mintegy 150 dolgozót érintett - közölte szerdán három, az ügyet ismerő forrás.
Tovább a cikkhezÉrkeznek a jó hírek, folytatódhat a rali a kínai részvényeknél

Komoly rali alakulhat ki ma az amerikai tőzsdéken jegyzett kínai technológiai részvényeknél, mivel a kínai szabályozó hatóságok által jóváhagyott videojátékok híre számos befektető figyelmét fordította az elmúlt szűk két évben igencsak szenvedő szektor irányába.
Tovább a cikkhezÓriási hátrányba kerülhet a magyar tőkepiac a tranzakciós illeték kiterjesztése miatt

Pár napja számoltunk be arról, hogy megjelent a Magyar Közlönyben a különadókról szóló részletes rendelet, ebben többek között az értékpapírok után fizetendő tranzakciós illeték részletszabályai is megtalálhatóak. A rendelet alapján a tranzakciós illetéket a magyar ISIN-nel rendelkező értékpapírokra kell megfizetni, ami viszont nagy hátrányt jelenthet a hazai tőkepiacnak. A befektetési alapok közül egyértelműen a kisebb, nagy magyar kitettséggel rendelkező portfóliókat érinti a legkedvezőtlenebbül a döntés, kérdés azonban, mit lépnek a tranzakciós illeték kapcsán a letétkezelő bankok, első értelmezésre ugyanis rájuk esik a fizetési kötelezettség.
Tovább a cikkhezSaját részvényeket vásárolt a Masterplast
A Budapesti Értéktőzsde oldalán közölte a hírt a társaság.
Tovább a cikkhezNem minden szakadt be a tőzsdéken - Így keresnek brutális pénzeket a profik

Az elmúlt hónapokban jelentős esést szenvedtek el a tőzsdék, a befektetők korábbi kedvenceinek számító növekedési részvényekbe kegyetlenül beleadtak, azonban jó lehetőségek mindig vannak a piacon - a shortoláson kívül is. Az olajár például töretlenül ralizik tovább, és sok Wall Street-i profi szerint a mostani szintek még messze nem jelentik a csúcsot, tekintve, hogy a növekvő kereslettel nem tud lépést tartani a kínálat. Legújabban a Goldman Sachs emelte meg az olajárra vontakozó célárát és több kereskedési ötletet is megosztott, amivel meg lehet játszani az olajár emelkedését - közülük egy olyan pozíciót is, amelyet épp a héten nyitottak.
Tovább a cikkhezA kriptopénzek veszélyeztetik a globális fizetési rendszerek biztonságát a fintech-vezér szerint

A Goldman Sachs által is támogatott Starling digitális bank vezérigazgatója ismét hangot adott a kriptovalutákkal kapcsolatos ellenérzéseinek, a digitális valutákat a fizetési infrastruktúra biztonságát fenyegető veszélynek nevezte a szakember.
Tovább a cikkhezRészvényeket adott el a Duna House vezérigazgató-helyettese
A Budapesti Értéktőzsde oldalán közölte a társaság.
Tovább a cikkhezTámaszok, ellenállások a gyakorlatban, vagyis vételi és eladási zónák – online előadás ma este!

A tőzsdézésben az egymillió dolláros kérdés úgy hangzik, hogy hol vegyünk és, hogy hol adjunk el? Senkinek nincs jövőbe látó gömbje, de a grafikonokra támaszkodva sokat javíthatunk esélyeinken.
Tovább a cikkhezÚjabb cég készül a magyar tőzsdére

Elsősorban a fintech ágazatból ismert Facekom Kft. már a tőzsdére lépésre készül, és könnyen a befektetők egyik célpontjává válhat, hiszen hatalmas növekedést produkál, miközben igen komoly nyereséget is képes felmutatni, ami viszonylag ritka együttállás a hasonló vállalatok esetén. A cég a digitális ügyélkiszolgálást segíti elő nagyvállalatok számára, és már a járvány előtt komoly banki ügyfeleket volt képes megszerezni, a legnagyobb sikert a COVID lezárások miatti gyors fejlesztési igények hozták el számukra.
Tovább a cikkhezOsztalékszelvény nélkül forognak a Richer papírjai

A többi magyar blue chiphez képest jelentősen esik ma reggel a Richter árfolyama, miután ma volt szelvényvágás a papírnál. Ha az osztalék mértékével korrigálnánk az árfolyamot, a gyógyszergyártó is pluszban lenne a többi vezető papírral együtt.
Tovább a cikkhezEmelkednek az üzemanyagköltségek - Nagy veszteségről számolt be a Wizz Air

Közzétette legfrissebb számait a Wizz Air: a fapados légitársaság többek között az ellátásiláncbeli nehézségek és az emelkedő üzemanyagköltségek miatt a tavalyinál jóval nagyobb éves veszteségről számolt be, a kilátások tekintetében azonban pozitív hangt ütött meg a vezetőség.
Tovább a cikkhezKisebb elmozdulások az európai tőzsdéken
Az előzetes várakozásoknak megfelelően óvatos emelkedéssel nyitottak az európai tőzsdék, a DAX 0,1 százalékkal került feljebb, míg a CAC 0,05 százalékot emelkedett, a FTSE 100 pedig stagnál a kereskedésben.

Óvatos emelkedés a magyar tőzsdén

Nagyot esett a hazai blue chipek közül a Richter árfolyama.
Tovább a cikkhezÚj csúcsok a tőzsdéken, 150 dolláros olajár - Ezt várja most a JP Morgan

Marko Kolanovic, a JP Morgan munkatársa szerint az olaj árfolyama tovább fog emelkedni - de a részvények is. Kolanovic, aki a cég vezető globális piaci stratégája és a globális elemzésekért felelős társvezetője, úgy véli, hogy az amerikai gazdaság elég erős ahhoz, hogy akár 150 dolláros hordónkénti olajárakat is elbírjon.
Tovább a cikkhezMár a harmadik idei profit warningjánál tart a Credit Suisse

A második legnagyobb svájci bank jelezte: a második negyedévre veszteséget jósol, mivel a befektetési banki üzletágára negatív hatással van a piaci volatilitás és az ukrajnai háború.
Tovább a cikkhezEmelkedik a magyar tőzsde
Óvatos emelkedéssel próbálkozik a magyar tőzsde, a BUX 0,5 százalékkal került feljebb. A hazai blue chipek vegyes mozgásokat mutatnak, az OTP 1,1 százalékkal került feljebb, míg a Mol 0,2 százalékot esett, a Richter pedig 2,3 százalékkal került lejjebb, a Magyar Telekom pedig 0,4 százalékot emelkedett.

Jönnek a különadók, kiderült, mennyit fizet be a költségvetésbe az OTP

A hosszú hétvégén megjelent az a magyar közlöny, amelyben a költségvetés kiigazításához szükséges különadók részletszabályozását is megismerhettük. A bankszektortól a kormány 250 milliárd forintot vár banki különadó címén, és további 50 milliárd forintot a tranzakciós illeték megemeléséből. A lehetséges hatásokról most az OTP adott ki közleményt.
Tovább a cikkhezSzétrobbanó kávéfőzőt hív vissza az Ikea

Az Ikea minden vásárlóját arra kéri, hogy aki korábban 2040 és 2204 (ééhh) közötti dátumbélyegzővel 0,4 literes, rozsdamentes acél biztonsági szelepes főzőlapon használható METALLISK eszpresszó kávéfőzőt vásárolt, függessze fel a termék használatát, és lépjen kapcsolatba az Ikea-val, hogy visszakapja a termék teljes vételárát.
Tovább a cikkhezKisebb emelkedéssel indulhat a nap
Mik az aktuális események a tőzsdéken?
- Emelkedéssel zártak tegnap a vezető amerikai részvényindexek, a Dow Jones 0,8 százalék pluszban fejezte be a napot, a S&P 500 1 százalék pluszban zárt, míg a Nasdaq 0,9 százalékkal került feljebb.
- Az ázsiai tőzsdéken ma reggel felemás hangulat látszik, a Nikkei 0,84 százalékkal került feljebb, a Hang Seng 1,18 százalékos pluszban áll, míg a CSI 300 0,52 százalékkal került lejjebb.
- Jó hangulatban nyithatnak az európai tőzsdék, a határidős részvényindexek állása alapján a DAX 0,36 százalékot emelkedhet, a CAC 0,36 százalékkal kerülhet feljebb, míg a FTSE 0,27 százalék pluszban nyithat.
- Eséssel nyithatnak az amerikai tőzsdék, a határidős részvényindexek jelenlegi állása alapján a Dow Jones 0,19 százalékkal kerülhet lejjebb, a S&P 500 0,29 százalék mínuszban nyithat, míg a Nasdaq 0,4 százalékot eshet.
Mi várható makro fronton?
Izgalmas nap lesz a mai, hiszen az MNB a devizatartalék május végi előzetes adatát teszi közzé, míg a KSH az ipar és a külkereskedelem áprilisi statisztikáit publikálja. De mindegyiknél fontosabb lehet a májusi inflációs adat, mely akár a forint sorsát is meghatározhatja. Virág Barnabás MNB-alelnök a múlt héten már utalt rá, hogy a jegybank számításai szerint 10,5% környékére emelkedhetett az inflációs ráta az áprilisi 9,5%-ról. Ez azt jelenti, hogy 2001 nyara óta, több mint húsz éve nem látott áremelkedést regisztrálhatott a statisztikai hivatal. Ha pedig 10,6%-nál magasabb adat érkezik, az 1999 vége óta a legmagasabb lenne. Délelőtt az Eurostat részletes GDP-adata is érkezik, az előzetes számok szerint a magyar gazdasági növekedés a kontinens élmezőnyében volt, kérdés, mit mutatnak majd az azóta érkezett adatok.
2022. június 6-12. makronaptár | ||||||
Magyar makrogazdaság | ||||||
június | 7. | kedd | 8:30 | MNB | Értékpapírstatisztika | ápr. |
június | 7. | kedd | 11:30 | ÁKK | 3 hónapos dkj aukció | |
június | 8. | szerda | 8:30 | MNB | Nemzetközi tartalékok | máj. |
június | 8. | szerda | 9:00 | KSH | Külkereskedelem | ápr. |
június | 8. | szerda | 9:00 | KSH | Infláció | máj. |
június | 8. | szerda | 9:00 | KSH | Ipar | ápr. |
június | 9. | csütörtök | 9:00 | MNB | Egyhetes betéti tender (kamat) | |
június | 9. | csütörtök | 9:00 | KSH | Kereskedelmi szálláshelyek rogalma | ápr. |
június | 9. | csütörtök | 11:00 | PM | Előzetes áht mérleg | máj. |
június | 9. | csütörtök | 15:00 | MNB | Egyhetes betéti tender (elfogadott összeg) | |
Nemzetközi makrogazdaság | ||||||
június | 6. | hétfő | 3:45 | Kína | Caixin szolgáltató bmi | máj. |
június | 7. | kedd | 8:00 | Németo. | Gyáripari megrendelések | ápr. |
június | 7. | kedd | 14:30 | USA | Külkereskedelem | ápr. |
június | 8. | szerda | 1:50 | Japán | GDP | Q1 |
június | 8. | szerda | 8:00 | Németo. | Ipar | ápr. |
június | 8. | szerda | 11:00 | EU | Foglalkoztatás | Q1 |
június | 8. | szerda | 11:00 | EU | GDP | Q1 |
június | 9. | csütörtök | 4:00 | Kína | Külkereskedelem | máj. |
június | 9. | csütörtök | 13:45 | EU | EKB kamatdöntés | |
június | 9. | csütörtök | 14:30 | EU | Christine Lagarde sajtótájékoztatója | |
június | 10. | péntek | 3:30 | Kína | Infláció | máj. |
június | 10. | péntek | 14:30 | USA | Infláció | máj. |
Forrás: Portfolio-gyűjtés |
Mi történt eddig a tőzsdéken?
- A vezető amerikai, ázsiai európai és régiós részvényindexek közül idén 2,9 százalékos elmozdulással a FTSE index áll az élen, a sereghajtó 22,1 százalékos eséssel a Nasdaq index.
- A hazai blue chipek közül idén a legjobban a Mol részvénye teljesített 11,0 százalékos emelkedéssel, a sor végén az OTP papírja áll 45,5 százalékos eséssel.
- A fontosabb nyersanyagok közül év eleje óta a WTI árfolyama már 58,8 százalékot emelkedett.
Fontosabb instrumentumok | |||||||
Árfolyam | 1 nap | 1 hét | 1 hónap | Idén | 1 év | 5 év | |
Amerikai részvényindexek | |||||||
Dow Jones | 33 180,14 | 0,8% | 0,6% | 0,9% | -8,7% | -4,2% | 56,7% |
S&P 500 | 4 160,68 | 1,0% | 0,7% | 0,9% | -12,7% | -1,6% | 71,0% |
Nasdaq | 12 711,68 | 0,9% | 0,6% | 0,1% | -22,1% | -7,9% | 116,3% |
Ázsiai részvényindexek | |||||||
Nikkei | 27 943,95 | 0,1% | 2,4% | 3,5% | -2,9% | -3,7% | 39,8% |
Hang Seng | 21 531,67 | -0,6% | 0,5% | 7,6% | -8,0% | -25,2% | -17,1% |
CSI 300 | 4 179,13 | 0,3% | 2,1% | 6,9% | -15,4% | -20,8% | 18,3% |
Európai részvényindexek | |||||||
DAX | 14 556,62 | -0,7% | 1,2% | 6,5% | -8,4% | -7,1% | 14,9% |
CAC | 6 500,35 | -0,7% | 0,5% | 3,9% | -9,1% | -0,7% | 23,5% |
FTSE | 7 598,93 | -0,1% | -0,1% | 2,9% | 2,9% | 7,4% | 1,6% |
FTSE MIB | 24 366,19 | -0,8% | -0,6% | 3,8% | -10,9% | -5,6% | 17,5% |
IBEX | 8 841,6 | 0,1% | -0,1% | 6,2% | 1,5% | -3,5% | -18,7% |
Régiós részvényindexek | |||||||
BUX | 40 330,91 | -2,4% | 2,4% | -4,2% | -20,5% | -16,4% | 15,2% |
ATX | 3 360,83 | -0,3% | 1,0% | 7,7% | -13,0% | -5,4% | 5,6% |
PX | 1 335,1 | 0,5% | 1,9% | 2,2% | -6,4% | 13,1% | 32,8% |
WIG20 | 57 098,75 | -0,8% | -0,6% | 3,4% | -17,6% | -14,5% | -6,0% |
Magyar blue chipek | |||||||
OTP | 9 050 | -2,8% | 2,6% | -11,7% | -45,5% | -45,5% | 3,7% |
Mol | 2 798 | -1,5% | 5,3% | -4,4% | 11,0% | 17,1% | 1,1% |
Richter | 7 230 | -3,0% | -0,1% | 2,0% | -17,1% | -10,2% | 3,0% |
Magyar Telekom | 368,5 | -2,4% | -2,3% | -7,9% | -10,4% | -9,7% | -21,6% |
Nyersanyagok | |||||||
WTI | 119,41 | 0,8% | 4,1% | 8,8% | 58,8% | 72,5% | 161,2% |
Brent | 119,56 | 0,0% | -2,8% | 6,2% | 52,5% | 66,9% | 146,7% |
Arany | 1 851,45 | 0,4% | 0,3% | -1,8% | 1,6% | -2,2% | 43,1% |
Ezüst | 22,16 | 0,2% | 1,8% | -1,3% | -4,8% | -20,6% | 25,7% |
Devizák | |||||||
EURHUF | 388,1650 | 0,1% | -2,2% | 1,5% | 5,3% | 12,1% | 25,9% |
USDHUF | 362,5847 | 0,3% | -2,1% | 0,4% | 11,9% | 27,6% | 32,5% |
GBPHUF | 457,5950 | 0,8% | -1,9% | 2,4% | 4,2% | 13,5% | 28,8% |
EURUSD | 1,0706 | -0,1% | -0,1% | 1,2% | -5,9% | -12,2% | -4,9% |
USDJPY | 131,3400 | 0,0% | 2,1% | 0,7% | 14,1% | 20,2% | 20,1% |
GBPUSD | 1,2582 | 0,2% | -0,2% | 1,9% | -7,1% | -11,2% | -2,9% |
Kriptovaluták | |||||||
Bitcoin | 31 115,82 | -0,8% | -2,0% | -13,6% | -32,7% | -7,3% | 1 059,7% |
Állampapírok | |||||||
10 éves német állampapírhozam | 1,33 | 0,0% | 17,7% | 16,4% | -840,2% | -772,6% | 409,6% |
10 éves magyar állampapírhozam | 7,28 | 0,0% | -0,3% | -1,5% | 59,0% | 145,1% | 131,1% |
Forrás: Refinitiv, Portfolio |
Címlapkép forrása: getty images