Komoly elmozdulás látszik ma az OTP részvényénél, 3,4 százalékot esett a jegyzés de már 4 százalék feletti mínuszt is láthattunk, legutóbb több mint 1 hónapja csökkent ennél nagyobb mértékben az árfolyam. Az idei évben már 49 százalékot zuhant az OTP árfolyama,
a mostani szint már megközelíti a koronavírus-járvány kitörésekor látott mélységeket (8010 forinton zárt a jegyzés 2020 április 21-én).

Az eladói nyomás egyébént az átlagosnál alacsonyabb forgalom mellett zajlik jelenleg.

A nagybank rossz teljesítménye vállalatspecifikus hír híján vélhetően annak tudható be, hogy a forint ma nagyon rosszul teljesít a vezető devizákkal szemben,
új történelmi mélypontnál járunk a dollárral és az euróval szemben is.
Az MNB múlt heti kamatemelése, a monetáris eszköztár egyszerűbbé tétele, illetve a szigorú hangnem (további kamatemelések) úgy tűnik, hogy csak átmenetileg erősítették a forintot, a befektetőket továbbra is aggasztják a magyar gazdaságpolitikával kapcsolatos bizonytalanságok (EU-vita az uniós forrásokról, kivetett különadók, rendeleti kormányzás), illetve a nagy folyó fizetési mérleghiány, amit csak súlyosbít a gyenge forint és a magas energiaár környezet és mindez együtt helyez nyomást a forint árfolyamára.
A magyar benchmark BUX-index eközben ugyancsak jelentős mértékben, 1,8 százalékkal került lejjebb, elmondható tehát, hogy ma is elsősorban az OTP-n keresztül adják a befektetők a magyar tőzsdét.
Ami pedig az OTP szektortársait illeti, itt is kifejezetten rossz a hangulat, a régiós bankrészvények jelentős esésben vannak, a sort a mBank "vezeti".

Címlapkép forrása: Getty Images