Ugyan egyetlen csoport sem vállalta a felelősséget, a különböző militáns csoportok, köztük a pakisztáni tálibok, évek óta az északnyugati régió távoli hegységeiből irányítják tevékenységüket, és támadásokat indítanak a biztonsági erők, valamint az infrastruktúra ellen az állam elleni hadjáratukban részeként. Vélhetően ennek része a Mol üzemét ért támadás is.
A rendőrség szerint a fegyveresek két kutat - az M-8 és az M-10 kutat - vették célba nehézfegyverekkel, köztük rakétavetőkkel.
Az M-8-as kút biztonsági őrei visszaverték a terroristák támadását, de az áldozatok az M-10-es kútnál voltak
- mondta Irfan Khan rendőrségi tisztviselő.
A fegyveresek állítólag egy naperőművet is megrongáltak, mielőtt Észak-Vazirisztán menekültek, ahonnan érkeztek.
Megkeresésünkre a Mol közölte, hogy a jelenlegi információik alapján nem az üzem volt a támadók célpontja, és a cég nem számolt be az üzemet ért károkról, a halottak között pedig nincs Mol-alkalmazott.
A Mol Pakistan a Mol-csoport 100 százalékos tulajdonú leányvállalataként 1999 óta tevékenykedik Pakisztánban. Pakisztán a kutatás és termelés terén is jelentős mértékben hozzájárul a nemzetközi portfólióhoz - áll a vállalat honlapján. A Mol Pakistan 4 blokkban rendelkezik érdekeltséggel, amelyek közül a Tal és a Marghala blokkban operátorként van jelen.
A Mol csoportszintű átlagos napi szénhidrogén termelése az idei első negyedévben közel 96 ezer hordó/nap volt, ebből a pakisztáni olajkitermelés 0,41 ezer hordónyit, a földgáz 4,5 ezer hordónyit, a kondenzátum pedig 1,1 ezer hordónyit tett ki, vagyis a teljes pakisztáni operáció napi 6 ezer hordónyit tett ki, ami a teljes csoportszintű kitermelés 6,3 százaléka.
A Mol árfolyama ma 0,4 százalékos mínuszban van, míg idén 7,2 százalékkal került feljebb a jegyzés.

Címlapkép: Mol