Gazdasági események szempontjából rögtön kisebb adatdömpinggel indult a hét: Németországból délelőtt friss inflációs és GDP adatok érkeztek, emellett pedig az Európai Bizottság szokásos hangulatindexét is közölte.
Nagyot mentek ma a főbb amerikai részvényindexek
A Dow Jones teljesített a legjobban, e részvényindex 1,58%-ot emelkedett a pénteki zárás óta. A második helyre az S&P került a maga 1,2%-os növekedésével, a nap végére pedig a Nasdaq is 1 százalék feletti bővülést hozott.

A Dow Jones áll az élen
Már plusz 1,58% körül mozog a Dow, 1,14%-en áll a S&P, a NASDAQ egyelőre nem erősödött tovább.

Folytatódik az erősödés
Továbbra is a Dow áll az első helyen a főbb amerikai részvényindexek közül, ugyanis 1,40%-kal emelkedett a pénteki zárás óta. A második helyen az S&P áll 0,97%-al, a Nasdaq pedig 0,5%-os emelkedést produkált.

A Dow vezeti az emelkedést
A vezető amerikai részvényindexek közül a Dow 1, a Nasdaq 0,7, az S&P 500 pedig 0,6 százalékos emelkedésben van.

Megint ütik a Siemens Energyt
Nemrég mi is beszámoltunk róla, hogy a Siemens Energy visszautasítja a német állam segítségét. A bejelentést követően rövid időre már 10 százalék feletti pluszban is voltak a vállalat papírjai, a fejlemények azonban nem győzték meg a befektetőket, jelenleg már 6,3 százalékos mínuszban van a papír.

Már csak a Mol van pluszban a blue chipek közül
A BUX már 0,3 százalékos mínuszban van a zárás előtti órához közeledve, a blue chipek közül pedig egyedüliként már csak a Mol részvényei vannak pluszban, igaz, minimális, mindössze 0,2 százalékos az emelkedés mértéke.

Pattannak a techpapírok is
A vezető amerikai részvényindexek közül a technológiai túlsúlyú Nasdaq 0,7 százalékos pluszban van. A nagyobb technológiai cégek közül a Meta 2,5, az Amazon 2, a Microsoft 1,7, míg az előző hét során több mint 10 százalékot zuhanó Alphabet részvényei 1,2 százalékos pluszban vannak.

Több száz fiókot bezár a Deutsche Bank

A Deutsche Bank azt tervezi, hogy a következő két évben az általa felvásárolt Postbank fiókjainak akár a felét is bezárja, és saját márkanevét hordozó fiókjainak a számát is csökkenti.
Tovább a cikkhez1000 milliárd forintnyi saját részvényét vásárolja fel az UniCredit

Az UniCredit 2,5 milliárd euró értékű részvény-visszavásárlást indított, a Goldman Sachs szervezi az értékpapír-tranzakciót. A bank részvényei közel 1,5%-ot emelkedtek eddig hétfőn az olasz tőzsdén.
Tovább a cikkhezMínuszban a magyar tőzsde
Amíg a nemzetközi piacokon továbbra is kedvező a hangulat, addig a délutáni órákban már kisebb, 0,1 százalékos mínuszban van a BUX.

Pluszos nyitás Amerikában
Az óraátállításból adódó eltérések miatt (Amerikában csak most hétvégén fognak órát állítani) a héten 14 óra 30 perckor nyitnak az amerikai tőzsdék.
A nyitást követően a Nasdaq 1, az S&P 500 0,9, a Dow pedig 0,8 százalékos emelkedésben van.

Figyelmeztet a JP Morgan - Ideje szabadulni a bankrészvényektől?

A JPMorgan stratégái az európai bankrészvények potenciális csökkenésére figyelmeztetnek a kötvényhozamok tetőzéséből eredő kockázatok és az esetleges recessziós miatt - írja a Bloomberg.
Tovább a cikkhezBrutális pozitív meglepetés: szakad a német infláció

A vártnál sokkal jobban alakult az infláció Németországban októberben, havi szinte meglepetésre csökkentek az árak. A német gazdaság rendkívül gyengén teljesít, ez segíthet az infláció letörésében.
Tovább a cikkhezAmerikában is jöhet a felpattanás
A határidős részvényindexek jelenlegi állása szerint a Nasdaq 0,7, az S&P 500 és a Dow pedig egyaránt 0,6 százalékos pluszban nyithat.
Az OTP és a Richter húzzák a magyar tőzsdét

A kereskedési idő felénél kisebb emelkedésben van a magyar tőzsde, a hazai blue chipek közül az OTP és a Richter részvényei vannak pluszban, stagnál a Mol, esik a Magyar Telekom.
Tovább a cikkhezNyugtat a Siemens Energy: Nincs szükségünk állami pénzre

Joe Kaeser, a Siemens felügyelőbizottságának elnöke hétfő délelőtt elmondta, hogy a Siemens Energy visszautasítja az állami segítséget, emellett pedig kiemelte, hogy a szélerőmű üzletágon kívül a vállalat minden szegmense a vártnak megfelelően teljesít - írja a Bloomberg.
Tovább a cikkhezVéget ért a sztrájk a Stellantisnál

A Chrysler anyavállalata, a Stellantis Kanadában megállapodott az Unifor szakszervezettel. A munkabeszüntetés több mint 8200 autóipari dolgozót érintett - írja a Cnbc.
Tovább a cikkhezKitart a jó hangulat
A vezető európai részvényindexek közül a FTSE már 0,8, a CAC 0,6, a DAX pedig 0,5 százalékos emelkedésben van.

Kijött a friss adat: még mindig rossz helyzetben van Európa legnagyobb gazdasága

A német gazdaság a harmadik negyedévben tovább zsugorodott, de a vártnál kisebb mértékben. Európa legnagyobb gazdaság ezzel már több egymást követő negyedév óta nehéz helyzetben van.
Tovább a cikkhezMa is húzzák a lengyel tőzsdét
A lengyel WIG-index már 1,1 százalékos pluszban van a reggeli nyitást követően, amivel az index nem csak régiós szinten, de az európai átlaghoz képest is felülteljesít.

Nincs megállás, tovább ütik a világ legeladósodottabb ingatlankezelőjét

Az Evergrande részvényei történelmi mélypontra zuhantak, miután egy hongkongi bíróság elhalasztotta a felszámolási kérelemmel kapcsolatos tárgyalást december 4-re - jelentette a Cnbc.
Tovább a cikkhezErős kezdés az európai tőzsdéken
A nyitást követően a vezető európai részvényindexek közül a DAX 0,5, a FTSE 0,4, a CAC pedig 0,3 százalékos pluszban van.

Jól kezdi a hetet a magyar tőzsde

A nyitást követően a Richter, a Mol, és a Magyar Telekom papírjai is pluszban vannak, az OTP részvényei azonban stagnálnak.
Tovább a cikkhezKisebb pluszban a magyar tőzsde
A nyitást követően a magyar tőzsde minimális, 0,1 százalékos pluszban van.

Elmondta a Morgan Stanley, hogy mi várhat a tőzsdékre az év végéig

A Morgan Stanley munkatársa, Michael Wilson szerint a részvények év végi fellendülésében reménykedő befektetők csalódni fognak, miután - írja a Bloomberg.
Tovább a cikkhezNagyot alakított az Erste, örülhetnek a részvényesek

Minden idők második legnagyobb nyereségét érte el az osztrák Erste Group a harmadik negyedévben, köszönhetően a megemelkedett kamatkörnyezetnek és az ennek ellenére továbbra is kiváló hitelportfólió-minőségnek. Az üzleti állományok növekedése lelassult, de így is elérheti az idei és a jövő évre kitűzött 15%-os tőkearányos megtérülést a társaság. Részvényenként 2,70 euró osztalék kifizetését javasolja a 2023-as pénzügyi évre, ami 8,3%-os osztalékhozamot jelenthet.
Tovább a cikkhezKisebb esésben az arany
Az arany unciánkénti árfolyama 0,5 százalékos pluszban van ma reggel, ezzel pedig újra a lélektani szempontból fontos 2 000 dolláros szint alatt mozog a jegyzés.
A mostani esés nem számít nagyobb meglepetésnek, hiszen az izraeli konfliktus miatt az elmúlt hetek során már gyakori volt, hogy a hétvége előtt emelkedett az arany ára, ezt követően pedig rendszerint eséssel indult a kereskedés hétfőnként.

Melyek lesznek a hét legfontosabb eseményei?
Hétfőn reggel rögtön kisebb adatdömpinggel indul a hét: érkezik a német GDP és infláció, valamint a spanyol infláció is, amelyek részben előrejelzik az eurózóna várható számait. Emellett még az Európai Bizottság szokásos hangulatindexét is közli, amelyből immár a negyedik negyedév gazdasági teljesítményébe kaphatunk bepillantást. Idehaza még nem indul be az élet, hétfőn nem érkezik egy fontos makrogazdasági adat sem, a külföldi közlések viszont a magyar eszközök árazására is hathatnak.

Címlapkép forrása: Getty Images