A kutatás kimutatta, hogy a nők, különösen az anyák, fokozott mentális terhelésnek vannak kitéve a technológia használata miatt. Yang Hu, a tanulmány vezető szerzője szerint:
Azt találtuk, hogy a nők nagyobb valószínűséggel vannak kitéve a digitális kommunikáció kettős terhének mind a munka, mind a családi élet terén.
A probléma súlyosbodott a Covid-19 világjárvány következtében elterjedté vált otthoni munkavégzés miatt.
A nők 1,6-szor nagyobb valószínűséggel végeznek intenzív digitális kommunikációt mind a munkahelyen, mind otthon, mint a férfiak.
Ez a jelenség összefügg azzal, hogy a nők gyakran rugalmasabb munkaidőben vagy részmunkaidőben dolgoznak a gyermekgondozási feladatok miatt. Heejung Chung, a King's College London szociológusa szerint ez a "rugalmassági paradoxon" még inkább hangsúlyozza elsődleges gondozói szerepüket.
A helyzet javítása érdekében szakértők javasolják a családi élet digitális kommunikációjának megosztását a párok között. Ez magában foglalhatja a közös naptárak használatát, a gyermekek iskolán kívüli tevékenységeinek szervezését, valamint az aktívabb apai részvételt a gyermekgondozásban.
A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Getty Images