Nagy mínuszban zárt a Nasdaq
A napi mélypontjukról elmozdultak az amerikai indexek a kereskedés végére, de nem sokat javult a hangulat, a Dow végül 0,4 százalékos, az S&P 500 0,9 százalékos, a Nasdaq 1,5 százalékos mínuszban zárt.
Jönnek vissza napi mélypotnjukról az indexek
Jönnek vissza napi mélypontjukról a vezető amerikai indexek, a Nasdaq, amely 2 százalék feletti mínuszban is járt, jelenleg 1,4 százalékos csökkenést mutat, a Dow 0,2 százalékot esett, míg az S&P 500 0,8 százalékkal került lejjebb.
Tovább emelkedik az olajár
A támadás hírére tovább emelkedik az olajár, a WTI 4,9 százalékos, a brent 4,8 százalékos pluszban áll.
Irán megtámadta Izraelt, súlyos háború jöhet - Híreink a közel-keleti konfliktusról kedden
Magyar idő szerint hétfő este kilenckor elkezdte megdolgozni az izraeli tüzérség Libanon határ menti területeit. Az Egyesült Államokkal történő egyeztetést követően Jeruzsálem bejelentette, hogy a korábbi elvárásokkal ellentétben nem fogják megszállva tartani Libanon déli részét, "mindössze" a Hamász infrastruktúráját semmisítik meg. A libanoni reguláris erők már a támadás előtt visszavonultak, a nemzetközi közösség több tagja pedig még most is fegyvernyugvásra szólít fel. Hajnalban bejelentette Jeruzsálem, hogy betörtek Libanonba az izraeli katonák, kedd délután pedig megérkezett a figyelmeztetés: Irán is válaszcsapásra készülhet. Kedd este meg is kezdődött az iráni támadás, egész Izraelben szólnak a szirénák. Cikkünk folyamatosan frissül Izrael libanoni inváziójának legfontosabb híreivel.
Ugrik a VIX, esnek a tőzsdék
Eséssel kezdtek az amerikai tőzsdék, és napközben sincs hangulatjavulás, a Dow 0,6 százalékos, az S&P 500 1,1 százalékos, a Nasdaq 1,5 százalékos mínuszban áll.
Közben a piaci volatilitást mérő VIX-index 19 százalékot ugrott.
Az olaj ára nagyot emelkedett, a WTI 4,2 százalékos pluszban áll, és veszik a menekülőtermékeket is, az arany 1,1 százalékot menetelt ma felfelé.
Csökkenéssel zártak az európai tőzsdék
Csökkenéssel zárta a napot az európai indexek többsége, a DAX 0,7 százalékkal, a CAC-40 0,8 százalékkal, a Stoxx 600 0,4 százalékkal került lejjebb. A brit FTSE-100 felülteljesítő volt, 0,5 százalékos pluszban fejezte be a kereskedést.
A Richter és a Mol tartotta meg a BUX indexet
Miközben a főbb európai és amerikai indexek mínuszban állnak az erősödő közel-keleti feszültségek hírére, a BUX kis pluszban zárt, ami a Richter és a Mol emelkedésének volt köszönhető.
Léptek a technológiai óriások - Ők mentik meg a tőzsdéket?
Felpörögtek a sajátrészvény-visszavásárlások idén az amerikai vállalatok körében, akár a 2022-es rekordot is megdöntheti a részvény-visszavásárlások összértéke, annak ellenére, hogy az S&P 500 index történelmi csúcson jár, pedig jellemzően a vállalatok akkor szeretik a részvényeiket venni, amikor olcsónak tartják őket. Különösen a technológiai óriások voltak idén aktívak a részvény-visszavásárlások tekintetében – írja a Marketwatch.
Emelkednek az aranybányászok
A menedékeszköznek számító arany árfolyama 1 százalékos pluszban van, amivel párhuzamosan az aranybányász cégek papírjai is emelkednek. A Gold Fields 3,6 százalékos pluszban van, míg az AngloGold 2,2 százalékot emelkedett, a Barrick Gold pedig 1,8 százalékot erősödött.
Tartja magát a távközlési szektor
A defenzív papírokat veszik, az európai telekompapírok közül a Deutsche Telekom árfolyama 0,5 százalékos pluszban van, de a Telenor, és a Telefonica árfolyama is emelkedik. Emellett az eső papíroknál is csak mérsékelt esés látszik, a Magyar Telekom 0,2 százalékot gyengült, míg az Orange 0,7 százalékkal került lejjebb.
A bankszektor vezeti az esést
Az európai és az amerikai tőzsdéken is a bankszektor vezeti a lejtmenetet, az amerikai nagybankok 1-2 százalék közötti mínuszban állnak, köztük a Goldman Sachs, a JP Morgan, és a Citigroup, az európai Stoxx 600 index szektorindexei közül pedig a bank index a leggyengébb ma, 2 százalék feletti eséssel. Az OTP is alulteljesítő a magyar tőzsdén, 0,6 százalékos mínuszban áll a hazai bankpapír.
Ugrik az olaj, emelkednek az olajipari részvények
Az iráni eszkaláció lehetőségének hírére megugrott az olaj ára, ezzel párhuzamosan az olajipari vállalatok részvényei is emelkednek: Európában az Orlen részvénye 2 százalékos pluszban van, a Shell 1,9 százalékkal került feljebb, a BP 0,9 százalékos, az Eni és a TotalEnergies pedig 1,2 százalékos pluszban van. Amerikában az Exxon részvénye 2,2 százalékkal került feljebb, a ConocoPhillips 2,4 százalékot, a Chevron pedig 1,7 százalékot emelkedett.
Egyre lejjebb a tőzsdék
Már az indexek szintjén is egyre nagyobb mínuszokat lehet látni, a Dow 0,8 százalékos mínuszban van, míg az S&P 500 1,2 százalékot esett, a Nasdaq pedig 1,9 százalékkal került lejjebb.
Közben Európában a DAX a korábbi emelkedés után 0,8 százalékos mínuszban van, míg a CAC 1 százalékos mínuszban van.
Veszik a hadászati vállalatok papírjait
A tőzsdéken az elmúlt órákban egyértelműen az izraeli-libanoni katonai konfliktussal kapcsolatos hírek mozgatják az árfolyamokat. Az Egyesült Államok információi szerint Irán Izrael megtámadására készülhet. A befektetők a hírekre szinte automatikusan venni kezdték a védelmi szektor részvényeit, az amerikai Lockheed Martin, az RTX és a Northrop Grumman árfolyama közel 3 százalékot emelkedett, a német Rheinmetall árfolyama pedig 4 százalékkal került feljebb.
A BUX még pluszban, a Mol és a Richter tartja
A nyugat-európai és amerikai tőzsdékkel együtt a BUX is lefordult, de egyelőre pluszban van a magyar index, 0,1 százalékkal áll a hétfői záróértéke felett. Ez leginkább a Mol és a Richter mai teljesítményének köszönhető, a két blue chip tartja víz felett az indexet, a Mol 0,7 százalékot, a Richter 1,1 százalékot erősödött ma.
Esik a Mag7
A Magnificent Seven részvényeket esnek, a legnagyobb mínuszban az Apple van és a Tesla van, míg a Meta Plaforms továbbra is történelmi csúcsa közelében áll.
Pattanásig feszült a helyzet a Közel-Keleten, egyből megmozdultak a tőzsdék
Irán állítólag rakétatámadásra készül Izrael ellen, ami a Közel-Keleti konfliktus további eszkalációját jelentené. A hírre azonnal reagált a piac, a részvénypiacok esése begyorsult, az olajár felpattant, és a menedékeszközök is erősödni kezdtek.
Ugrik az olaj ára!
A Fehér Ház magas rangú tisztségviselőjének információi szerint Irán hamarosan ballisztikus rakétatámadást készül indítani Izrael ellen. A hírre hevesen reagálnak a piacok, többek között megugrott az olaj ára.
Egyre lejjebb a tőzsdék
Hirtelen kezdték el ütni a tőzsdéket, miután a Reuters arról írt, hogy a Fehér Ház magas rangú tisztségviselőjének információi szerint Irán hamarosan ballisztikus rakétatámadást készül indítani Izrael ellen. Az S&P 500 0,9 százalékos mínuszban van, míg a Dow 0,7 százalékkal került lejjebb, a Nasdaq pedig 0,5 százalékot esett.
Esnek az amerikai tőzsdék
Eséssel indult október első kereskedési napja az amerikai tőzsdéken, a Dow 0,6 százalékkal került lejjebb, míg az S&P 500 0,5 százalékot gyengült, a Nasdaq pedig szintén 5 százalékot esett.
Jóváhagyta az MNB az Akko Invest részvényeire tett nyilvános vételi ajánlatot
Az Akko Invest bejelentette, hogy a Magyar Nemzeti Bank vonatkozó számú határozatával jóváhagyta a Mevinvest Vagyonkezelő által 2024. szeptember 10-én közzétett, majd 2024. szeptember 25. napján módosított nyilvános vételi ajánlatát a társaság részvényeire.
Óvatos emelkedés Európában
Továbbra is többnyire jó a hangulat az európai tőzsdéken, a DAX 0,6 százalékkal került feljebb, míg a CAC 0,1 százalékot emelkedett, a FTSE 100 pedig 0,5 százalékot erősödött. A milánói börze is pluszban van, a FTSE MIB 0,1 százalékkal került feljebb, míg a spanyol piac 0,6 százalékot esett.
Új funkciót vezet be Európában a Robinhood, örülhetnek a kriptósok
A Robinhood, a népszerű lakossági befektetési platform, jelentős lépést tett európai szolgáltatásainak bővítése felé. A vállalat kedden bejelentette, hogy az Európai Unióban élő ügyfelei számára lehetővé teszi a kriptovaluták be- és kiutalását az alkalmazáson keresztül - közölte a Cnbc.
Súlyos lépésre készülhet a Boeing
Jelentős, 10 milliárd dolláros tőkebevonást tervez a problémákkal küszködő Boeing új részvények eladásából – tudta meg a Bloomberg.
Átalakult a magyarországi brókersorrend
A Budapesti Értéktőzsde vezető indexe, a BUX, szeptemberben új erőre kapva folytatta az előző hónapokban látott emelkedést: a mutató 73 896,18 ponton zárt, amely 1,4 százalékos növekedést jelent augusztushoz képest. Az azonnali részvénypiac forgalma 209,47 milliárd forintot tett ki, amely napi átlagban 9,97 milliárd forintnak felel meg. A legnépszerűbb részvényeknek ebben a hónapban az OTP, a Richter és a Mol bizonyultak, míg a brókercégek közül a Concorde, a Wood és az Erste emelkedett ki. Hasonló témákkal is foglalkozunk a november 6-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Jelentkezés és regisztráció itt.
A Richter húzza magyar tőzsdét
Kereskedési idő felénél a Richter a legjobban teljesítő hazai nagypapír. Hasonló témákkal is foglalkozunk a november 6-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Jelentkezés és regisztráció itt.
Gigantikus felvásárlás jön a német vegyiparban
Az Abu Dhabi National Oil Company (ADNOC) megállapodott a német Covestro vegyipari vállalat felvásárlásáról. Ez az ADNOC eddigi legnagyobb akvizíciója, és egyben az egyik legnagyobb külföldi felvásárlás az Öböl-menti országok részéről.
Három és fél éve nem volt ilyen alacsony az infláció Európában
A várakozásokat alulmúlta és nagyot esett az infláció az eurózónában szeptemberben, immár az Európai Központi Bank célja alatt alakult. A friss adatközlés megerősítheti a várakozásokat, hogy az EKB már októberben folytathatja a kamatcsökkentést.
Szeptemberben is taroltak a kínai autógyártók
A kínai EV-gyártok közül a Li Auto és a Zeekr is rekordszámú autót szállított ki szeptemberben a kedden közzétett vállalati adatok szerint - számolt be a CNBC.
Rekord árbevétel és nyereség a Pensumnál
Megduplázta tavalyi első féléves árbevételét a Pensum Group, miközben nyeresége rekord szintre ugrott. A rekordnak számító, közel 3,8 milliárd forintos árbevétel mellé 170 millió forintot megközelítő adózott eredmény társult, így a vállalat várhatóan rekorddal zárja majd a teljes 2024-es évet annak ellenére, hogy az üzleti környezet továbbra is jelentős kihívásokat rejt.
Többnyire jó a hangulat Európában
A nyitást követően a vezető európai részvényindexek közül a német DAX 0,5, az angol FTSE pedig 0,2 százalékos pluszban van, eközben a francia CAC kisebb, 0,1 százalékos mínuszban kezdi a napot.
Ugrik a Richter
A nyitást követően a hazai nagypapírok közül csak a Richter és az OTP árfolyama van pluszban. Hasonló témákkal is foglalkozunk a november 6-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Jelentkezés és regisztráció itt.
Fontos győzelmet aratott Elon Musk
A Tesla és Elon Musk győzelmet aratott egy perben, amelyben a részvényesek az önvezető technológiával kapcsolatos állítólagos megtévesztéssel vádolták őket.
Nagy lépésre szánta rá magát a Pfizer
Az amerikai gyógyszeripari óriás, a Pfizer bejelentette, hogy növeli eladásra kínált részvényeinek számát a brit Haleon fogyasztói egészségügyi vállalatban.
Elpártolhatnak a Boeingtől a legnagyobb beszállítók
A Boeing beszállítói nehéz helyzetbe kerültek a repülőgépgyártó óriásvállalat dolgozóinak kéthetes sztrájkja miatt. A munkabeszüntetés következtében több cég kénytelen volt elbocsátani alkalmazottait, és további leépítésektől tartanak, ha a helyzet nem rendeződik hamarosan.
Új kihívót kap az Nvidia
A Cerebras Systems, egy mesterséges intelligencia chipeket fejlesztő startup, hétfőn benyújtotta tőzsdei bevezetési tájékoztatóját. A vállalat a Nasdaq-on tervez megjelenni "CBRS" ticker szimbólummal - írta a CNBC. Hasonló témákkal is foglalkozunk a november 6-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Jelentkezés és regisztráció itt.
Tőzsdére léphet egy amerikai kiberbiztonsági cég
A Proofpoint kiberbiztonsági vállalat a legfrissebb hírek szerint 2026-ban tőzsdére léphet, a cég pedig ehhez jelenleg külső befektetőket keres, valamint kisebb cégek felvásárlását fontolgatja - közölte a CNBC. Hasonló témákkal is foglalkozunk a november 6-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Jelentkezés és regisztráció itt.
Tényleg buborékot fúj Kína?
A kínai részvénypiac jelentős emelkedést mutatott az elmúlt időszakban, ami számos elemzőt a 2015-ös piaci buborékra emlékeztet. Azonban a szakértők szerint a jelenlegi helyzet több szempontból is eltér a korábbi eseményektől - írja a CNBC.
Újabb súlyos botrány a Boeingnél
Az Amerikai Nemzeti Közlekedésbiztonsági Hivatal (NTSB) figyelmeztetést adott ki több mint 40 külföldi légitársaság számára a Boeing 737-es repülőgépek egyes kormánylapát alkatrészeivel kapcsolatban. A hivatal emellett élesen bírálta a Boeinget, amiért nem tájékoztatta megfelelően az érintett légitársaságokat a kialakult helyzetről.
Emelkedik az arany
A konfliktus hírére az arany unciánkénti árfolyama 0,3 százalékos emelkedésben van ma reggel, míg az ezüst jegyzése 0,6 százalékkal került feljebb.
Az olajár kisebb mínuszban
A konfliktus híre nem hozott nagyobb aggodalmak az olaj piacára, a globális benchmarknak számító Brent típusú kőolaj hordónkénti jegyzése 0,4 százalékos esést követően már a 71,5 dolláros szinten áll.
Óvatos mozgásokra van kilátás
Mik az aktuális események a tőzsdéken?
- Emelkedéssel zártak tegnap a vezető amerikai részvényindexek, a Dow Jones stagnált, a S&P 500 0,4 százalék pluszban zárt, míg a Nasdaq 0,3 százalékkal került feljebb.
- Az ázsiai tőzsdéken ma reggel felemás hangulat látszik, a Nikkei 1,99 százalékos pluszban van, a Hang Seng 1,72 százalékot esett, míg a CSI 300 2,61 százalékos pluszban áll.
- Jó hangulatban nyithatnak az európai tőzsdék, a határidős részvényindexek állása alapján a DAX 1,18 százalékot emelkedhet, a CAC 0,49 százalék pluszban nyithat, míg a FTSE 0,91 százalékkal kerülhet feljebb.
- Eséssel nyithatnak az amerikai tőzsdék, a határidős részvényindexek jelenlegi állása alapján a Dow Jones 0,08 százalékot eshet, a S&P 500 0,11 százalék mínuszban nyithat, míg a Nasdaq 0,08 százalékkal kerülhet lejjebb.
Mi várható makro fronton?
Ma pénzügyi számlák, államháztartási egyenlég és ezzel együtt EDP-jelentés érkezik Magyarországról, ezekre mindenképp oda kell figyelni. Az eurózónában megékrezik az inflációs átlag, amely a nagy tagállamok eddigra már ismert adatai alapján azért előre összerakható, így lehet, hogy olyan jelentős piacmozgató hatása már nem lesz egy nagyobb meglepetés esetén sem. Elkezdenek érkezni az amerikai munkaerőpiaci adatok is, ma a nyitott álláshelyek számával kezdve, de jön amerikai ISM bmi is, amit a tengerentúlon szorosan figyel a piac.
2024. szeptember 30. – október 6. Makronaptár | ||||||
Magyar makrogazdaság | ||||||
szeptember | 30. | hétfő | 8:30 | KSH | Ipari termelői árak | aug. |
szeptember | 30. | hétfő | 8:30 | KSH | Szálláshelyek forgalma | aug. |
október | 1. | kedd | 8:30 | MNB | Nemzetgazdaság pénzügyi számlái | Q2 |
október | 1. | kedd | 8:30 | KSH | A kormányzati szektor egyenlege | H1 |
október | 1. | kedd | 8:30 | KSH | Küklereskedelem (második becslés) | júl. |
október | 2. | szerda | 8:30 | MNB | Kamatstatisztikák | aug. |
október | 4. | péntek | 8:30 | KSH | Ipar (első becslés) | aug. |
Nemzetközi makrogazdaság | ||||||
szeptember | 30. | hétfő | 1:50 | Japán | Kiskereskedelem | aug. |
szeptember | 30. | hétfő | 3:30 | Kína | NBS bmi (feldolg+szolg.) | szept. |
szeptember | 30. | hétfő | 3:45 | Kína | Caixin bmi (feldolg+szolg.) | szept. |
szeptember | 30. | hétfő | Németo. | Kiskereskedelem | júl. | |
szeptember | 30. | hétfő | 10:00 | Németo. | Tartományi inflációs adatok | szept. |
szeptember | 30. | hétfő | 11:00 | Olaszo. | Infláció | szept. |
szeptember | 30. | hétfő | 14:00 | Németo. | Infláció | szept. |
szeptember | 30. | hétfő | 19:00 | USA | Jerome Powell (Fed-elnök) beszéde | |
október | 1. | kedd | 11:00 | EU | Infláció | szept. |
október | 1. | kedd | 16:00 | USA | ISM bmi (feldolgozóipar) | szept. |
október | 1. | kedd | 16:00 | USA | Nyitott álláshelyek | aug. |
október | 2. | szerda | 11:00 | EU | Munkanélküliség | aug. |
október | 2. | szerda | 14:15 | USA | ADP munkanélküliség | szept. |
október | 3. | csütörtök | 13:30 | USA | Elbocsátások | szept. |
október | 3. | csütörtök | 16:00 | USA | Gyáripari megrendelések | aug. |
október | 3. | csütörtök | 16:00 | USA | ISM bmi (szolg.) | szept. |
október | 4. | péntek | 11:00 | EU | Ipari termelői árak | aug. |
október | 4. | péntek | 14:30 | USA | Munkanélküliség | szept. |
Forrás: Portfolio-gyűjtés |
Mi történt eddig a tőzsdéken?
- A vezető amerikai, ázsiai európai és régiós részvényindexek közül idén 24,0 százalékos elmozdulással a Hang Seng index áll az élen, a sereghajtó 1,2 százalékos emelkedéssel a CAC index.
- A hazai blue chipek közül idén a legjobban a Magyar Telekom részvénye teljesített 54,0 százalékos emelkedéssel, a sor végén a Mol papírja áll 5,6 százalékos eséssel.
- A fontosabb nyersanyagok közül év eleje óta az Ezüst árfolyama már 28,6 százalékot emelkedett.
Fontosabb instrumentumok | |||||||
Árfolyam | 1 nap | 1 hét | 1 hónap | Idén | 1 év | 5 év | |
Amerikai részvényindexek | |||||||
Dow Jones | 42 330,15 | 0,0% | 0,5% | 1,8% | 12,3% | 26,3% | 57,3% |
S&P 500 | 5 762,48 | 0,4% | 0,8% | 2,0% | 20,8% | 34,4% | 93,6% |
Nasdaq | 20 060,69 | 0,3% | 1,1% | 2,5% | 19,2% | 36,3% | 158,9% |
Ázsiai részvényindexek | |||||||
Nikkei | 37 919,55 | -4,8% | 0,5% | -1,9% | 13,3% | 19,0% | 74,3% |
Hang Seng | 21 133,68 | 2,4% | 15,8% | 17,5% | 24,0% | 18,7% | -19,0% |
CSI 300 | 4 017,85 | 8,5% | 25,1% | 21,0% | 17,1% | 8,9% | 5,3% |
Európai részvényindexek | |||||||
DAX | 19 324,93 | -0,8% | 2,5% | 2,2% | 15,4% | 25,6% | 55,5% |
CAC | 7 635,75 | -2,0% | 1,7% | 0,1% | 1,2% | 7,0% | 34,5% |
FTSE | 8 236,95 | -1,0% | -0,3% | -1,7% | 6,5% | 8,3% | 11,2% |
FTSE MIB | 34 125,26 | -1,7% | 1,3% | -0,7% | 12,4% | 20,8% | 54,4% |
IBEX | 11 877,3 | -0,8% | 0,7% | 4,2% | 17,6% | 26,0% | 28,5% |
Régiós részvényindexek | |||||||
BUX | 73 896,19 | -0,8% | 1,1% | 1,4% | 21,9% | 32,3% | 82,0% |
ATX | 3 655,09 | 0,2% | 1,7% | -2,0% | 6,4% | 15,4% | 21,4% |
PX | 1 611,21 | 0,1% | 1,9% | 1,0% | 13,9% | 19,4% | 54,7% |
WIG20 | 83 274,19 | -2,0% | 1,7% | -1,9% | 6,1% | 27,3% | 45,3% |
Magyar blue chipek | |||||||
OTP | 18 660 | -1,8% | 0,8% | 2,0% | 18,1% | 40,3% | 45,9% |
Mol | 2 668 | -0,5% | 1,3% | -1,0% | -5,6% | -4,5% | -7,7% |
Richter | 10 990 | 0,2% | 1,3% | 2,0% | 25,6% | 23,3% | 121,1% |
Magyar Telekom | 1 050 | 0,2% | 1,0% | 2,1% | 54,0% | 94,4% | 138,6% |
Nyersanyagok | |||||||
WTI | 68,75 | 0,0% | -3,6% | -7,7% | -4,4% | -24,3% | 27,1% |
Brent | 71,95 | 0,4% | -3,1% | -8,8% | -7,4% | -24,6% | 18,2% |
Arany | 2 633,96 | -0,5% | 0,2% | 5,1% | 27,5% | 41,9% | 78,7% |
Ezüst | 31,18 | -1,6% | 1,4% | 7,6% | 28,6% | 39,5% | 82,7% |
Devizák | |||||||
EURHUF | 397,1500 | 0,0% | 0,6% | 1,2% | 3,9% | 2,3% | 18,6% |
USDHUF | 355,8532 | 0,2% | 0,3% | 0,3% | 2,8% | -3,0% | 15,8% |
GBPHUF | 477,0850 | 0,3% | 0,6% | 2,2% | 8,1% | 6,2% | 26,3% |
EURUSD | 1,1161 | -0,2% | 0,3% | 0,8% | 1,0% | 5,4% | 2,4% |
USDJPY | 142,8650 | 0,0% | -0,6% | -1,9% | 1,3% | -4,3% | 32,2% |
GBPUSD | 1,3414 | 0,0% | 0,5% | 2,1% | 5,2% | 9,9% | 8,8% |
Kriptovaluták | |||||||
Bitcoin | 63 302 | -3,8% | 0,0% | 7,1% | 43,3% | 135,2% | 662,8% |
Állampapírok | |||||||
10 éves amerikai állampapírhozam | 3,78 | 1,1% | 1,1% | -3,5% | -2,2% | -17,3% | 126,9% |
10 éves német állampapírhozam | 2,06 | -0,3% | -2,1% | -7,6% | 1,6% | -26,7% | -461,6% |
10 éves magyar állampapírhozam | 6,21 | 0,0% | -2,2% | -2,4% | 4,7% | -17,0% | 204,4% |
Forrás: Refinitiv, Portfolio |
Címlapkép forrása: krisanapong detraphiphat
A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ