Üzlet

Biodiverzitási stratégiát fogadott el az Alteo

Portfolio
A vállalat Zöld Bizottsága által elfogadott, 15 évre vonatkozó biodiverzitási stratégia részeként az Alteo egyfelől a saját erőművi területein igyekszik megőrizni és helyreállítani a biológiai sokszínűséget, másrészt élőhelyrekonstrukciót és vízvisszatartást célzó projekteket tervez az erőművektől távolabb eső területeken is.
Nem a jövő, hanem a jelenünk gazdasági folyamatai alakultak át - erről szól a minden iparágat érintő szeptember 4-i Sustainable World konferencia, ahol a hazai fenntartható üzleti világ szereplői találkoznak.

Az Európai Unió biodiverzitási stratégiája kimondja, hogy 2050-re a világ valamennyi ökoszisztémáját helyre kell állítani, ellenállóvá és védetté kell tenni. Ezt szem előtt tartva a vállalat 2040-ig szóló biodiverzitási stratégiájának célja a telephelyek ökológiai fenntartása és biodiverzitásuk javítása. A stratégia túllép a vállalat erőműveinek közvetlen környezetét érintő intézkedéseken és kiterjed olyan területekre is, amelyek földrajzilag és hatásukat tekintve nem állnak közvetlen kapcsolatban az erőművekkel.

A telephelyek ökológiai fenntartását rövidtávon a telephelyek felmérésével és akciók kidolgozásával igyekeznek megvalósítani (pl.: beporzóbarát élőhely létesítése, alternatív csapadékvízgazdálkodási megoldások kiépítése és inváziós növényfajok állományának csökkentése), középtávon a telephelyek vízkockázatait csökkentő intézkedésekkel, míg hosszútávú terveik között szerepel a Hernád vízerőműveinek átjárhatósági vizsgálata és a monitoring.

A biológiai sokféleség védelme érdekében a vállalat célja a társadalmi és környezeti hasznosság növelése, melyet városzöldítéssel, valamint növénytani, zoológiai és társadalmi-ökológiai fókuszú projektek lebonyolításával tervez megvalósítani. Emellett a vállalat részt kíván venni a települési zöld infrastruktúrahálózat-tervezésben. Emellett a telephelyekhez és hatásterülethez kapcsolódó fajvédelmi projektlehetőségek felmérését tervezi a vállalat (pl.: szélerőművek tájszintű konfliktustérképe, fokozottan védett fajok előfordulásának vizsgálata), valamint a Tisza/Hernád vízgyűjtőn vizes élőhely-rekonstrukciós projektlehetőségek vizsgálatát és a nap-, illetve szélerőművek élővilágra gyakorolt hatásainak felmérésével.

A hatásterületen kívüli természeti erőforrások, élőhelyek és tájak biológiai sokféleségének védelmét a Természet-helyreállításról szóló uniós jogszabály alapján a Hernád vízgyűjtőjén vízvisszatartási, hordalékszállítási és biodiverzitási projektek fókuszba állításával valósítják meg.

Kiszámoló

Unicredit ingyenes számlacsomag

Mint mindenki másnak, nekünk is megszüntették a Raiffeisen Gold2 számlacsomagunkat, helyette választhattuk volna az új Prémium számlákat, aminek a legnagyobb hátulütője az, hogy havi egymilli

Holdblog

Jobban drágult a hütte, mint a kisbolt

A síelés mindig is a jómódúak sportja volt, de ha az európai síparadicsomok áremelkedése folytatódik, akkor lassan igazi luxuscikk lesz belőle. A végéhez közeledő idei... The post Jobban dr

FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Utódlás: Csányi Péter az OTP új vezérigazgatója
Portfolio Gen Z Fest 2025
2025. május 9.
Portfolio AgroFood 2025
2025. május 20.
Portfolio AgroFuture 2025
2025. május 21.
Digital Compliance 2025
2025. május 6.
Hírek, eseményajánlók első kézből: iratkozzon fel exkluzív rendezvényértesítőnkre!
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.

Ügyvédek

A legjobb ügyvédek egy helyen

Díjmentes előadás

Tőzsdézz a világ legnagyobb piacain: Kezdő útmutató

Bemutatjuk, merre érdemes elindulni, ha vonzanak a nemzetközi piacok, de még nem tudod, hogyan vágj bele a tőzsdézésbe.

Díjmentes online előadás

Miért a tőzsdei befektetést válasszam az állampapír helyett?

Online előadásunkon megvizsgáljuk a két befektetési formát, megtárgyaljuk az előnyeiket és a hátrányaikat, sorra vesszük mikor mibe érdemes fektetni.

Ez is érdekelhet