
Május 8-án lesz a Portfolio Investment Day 2025 befektetési konferenciánk, ahol profi szakemberek osztják meg befektetési ötleteiket, legyen szó a részvény-, állampapír-, nyersanyag-, kripto-, ingatlan- vagy műtárgypiacról. Információ és jelentkezés.
A keddi kereskedés végéhez közeledve mindhárom fő amerikai részvényindex emelkedést mutat
- A Dow 329,39 ponttal került feljebb, jelenleg 40 556,98 ponton áll, ami 0,82%-os plusznak felel meg.
- Az S&P 500 index értéke 33,69 ponttal emelkedett 5 562,44 pontra, ez 0,61%-os növekedést jelent.
- A technológiai részvényekben gazdag Nasdaq index szintén 0,61%-kal, 106,68 ponttal nőtt, jelenleg 17 472,82 ponton jár.
A nap nagy részében az indexek viszonylag mozdulatlanul oldalaztak, ám a délutáni órákban Howard Lutnick kereskedelmi miniszter CNBC-nek adott nyilatkozata mozgást hozott a piacra. Lutnick szerint egy kereskedelmi megállapodás lényegében már létrejött, és csupán az érintett ország miniszterelnökének és parlamentjének jóváhagyására várnak.
Bár az ország nevét nem említette, kijelentése optimizmust hozott a piacra,
különösen azoknál a vállalatoknál, amelyek korábban érzékenyen reagáltak a kereskedelmi háborús fejleményekre.
Az Apple és a General Motors például délutánra mérsékelték korábbi veszteségeiket. A GM a nap elején közölte, hogy felfüggeszti részvény-visszavásárlási programját, és újraértékeli a jövőre vonatkozó pénzügyi iránymutatásait a vámtarifák hatásának pontosabb felméréséig.
A Nasdaq kis mínuszban
- A Dow index 143,94 ponttal emelkedett, jelenleg 40 371,53 ponton áll, ami 0,36 százalékos pluszt jelent.
- Az S&P 500 mindössze 1,63 ponttal tudott erősödni, így 5 530,38 ponton mozog, ez 0,03 százalékos növekedést jelent.
- A technológiai részvényekkel telített Nasdaq viszont enyhén gyengült, 21,35 pontos mínuszban van, így 17 344,78 ponton áll, ami 0,12 százalékos csökkenést jelent.
A kereskedés korábbi szakaszában némi nyomás alá kerültek a részvények, miután Scott Bessent pénzügyminiszter nem szolgált új részletekkel a Kínával folytatott tárgyalásokról, noha Japánnal előrehaladott egyeztetésekről számolt be, és azt is megismételte, hogy Indiával közel lehet egy megállapodás.
A bizonytalanságot fokozta, hogy a Fehér Ház szóvivője, Karoline Leavitt bírálta az Amazont egy esetleges vámfeltüntetési gyakorlat miatt, amit a vállalat később cáfolt, mondván: noha felmerült, hogy az Amazon Haul diszkontplatformon megjelenítenék a vámterheket, ez végül nem fog megvalósulni.
Emelkedik Amerika
A keddi kereskedés során a vezető amerikai részvényindexek emelkednek, a befektetői hangulat összességében pozitív.
- A Dow Jones ipari átlag 280 ponttal került feljebb, jelenleg 40 507,65 ponton áll, ami 0,70 százalékos pluszt jelent.
- Az S&P 500 index 20,58 ponttal erősödve 5 549,33 ponton jár, ez 0,37 százalékos emelkedésnek felel meg.
- A technológiai részvényeket tömörítő Nasdaq 53,51 pontos nyereséggel 17 419,64 ponton áll, ami 0,31 százalékos emelkedést jelent.
A nap elején ugyan némi nyomás nehezedett a piacokra, miután Scott Bessent pénzügyminiszter a Fehér Házban tett nyilatkozatában nem tudott újabb előrelépésről beszámolni a kereskedelmi megállapodásokkal kapcsolatban. Bár kiemelte, hogy Japánnal érdemi tárgyalások folynak, és Indiával közel lehet a megállapodás kerete, Kínával kapcsolatban semmilyen konkrétumot nem közölt, sőt még azt sem erősítette meg, hogy jelenleg zajlanának egyeztetések.

Emelkedés
Kis elmozdulások látszanak az amerikai tőzsdéken, jelenleg a három vezető index pluszban van, a Dow 0,5 százalékot, az S&P 500 0,1 százalékot, a Nasdaq pedig 0,3 százalékot emelkedett.

A végére lefordult a magyar tőzsde
Napon belül történelmi csúcsot döntött a BUX, de a kereskedési idő végére kis mínuszba fordult a hazai részvényindex.

Alig emelkedhet idén az S&P 500, durván visszavágta előrejelzését a HSBC
Az HSBC jelentősen csökkentette az S&P 500 index év végi célértékét a lassuló amerikai gazdasági növekedés és a vámokkal kapcsolatos nyomás miatt. Május 8-án lesz a Portfolio Investment Day 2025 befektetési konferenciánk, ahol profi szakemberek osztják meg befektetési ötleteiket, legyen szó a részvény-, állampapír-, nyersanyag-, kripto-, ingatlan- vagy műtárgypiacról. Információ és jelentkezés.

Kis esés az USA-ban
Többnyire esnek az amerikai tőzsdék a nyitás után, az S&P 500 és a Nasdaq egyaránt 0,3 százalékkal került lejjebb, míg a Dow 0,1 százalékot emelkedett. A részvények némi nyomás alá kerültek, miután Scott Bessent pénzügyminiszter a Fehér Házban tett nyilatkozatában nem részletezte a kereskedelmi megállapodásokkal kapcsolatos további előrelépéseket. Bessent tárgyalásokat folytatott Japánnal, és megismételte, hogy Indiával közel lehet a megállapodás. Bessent azonban nem tudott további részleteket mondani Kínáról, és nem erősítette meg, hogy egyáltalán folynak-e tárgyalások az országgal.

Osztalékfizetésről döntöttek a Pensum Group közgyűlésén
Megtartotta éves rendes közgyűlését a Pensum Group, melyen a tulajdonosok részvényenként 35 forintos osztalék kifizetéséről döntöttek a 2024-es év rekorderedménye alapján. A társaság tavaly közel duplájára növelte árbevételét, adózott eredménye pedig több mint háromszorosára emelkedett.

Emelkedik a magyar tőzsde a kamatdöntés után
A MNB a várakozásoknak megfelelően változatlanul hagyta a kamatszintet a mai döntés során, ugyanakkor a jegybanki helyzetértékelés és előremutató kommunikáció még tartogathat izgalmakat. Eközben a magyar tőzsdén továbbra is kitart az emelkedés, a BUX 0,2 százalékos pluszban van.
A blue chipek közül
- az OTP 1 százalékot emelkedett
- a Mol 0,2 százalékot erősödött
- a Richter 1,2 százalékot esett
- a Magyar Telekom pedig 0,1 százalékot gyengült.

Itt az MNB kamatdöntése!
Mai kamatdöntő ülésén változatlanul, 6,5%-on hagyta az irányadó rátát a Magyar Nemzeti Bank. Bár a monetáris tanács a várakozásokkal teljesen egybeeső döntést hozott, valószínűleg mégsem volt izgalommentes, hiszen egy igen zűrzavaros áprilist kellett végigrágni hozzá. Éppen ezért érdekes lesz majd a jegybanki helyzetértékelés és előremutató kommunikáció.

Erősen indította az évet az Adidas, de a vámok miatt nem mer emelni az előrejelzésén
Az Adidas a bizonytalan amerikai vámhelyzet miatt nem emeli 2025-ös pénzügyi előrejelzését, annak ellenére, hogy erős első negyedéves eredményeket ért el.

Ringbe száll az Amazon Elon Muskkal, indul az új szolgáltatás
Hétfőn indították Föld körüli pályára Floridából az amerikai Amazon internethálózatának műholdjait, így már az e-kereskedelemmel és webes szolgáltatásokkal foglalkozó vállalat is belépett arra a piacra, melyet a SpaceX dominál több ezer aktív műholddal.

Ütik a Volvót
Több mint 9 százalékot esett a Volvo Cars árfolyama, miután a cég első negyedéves működési eredménye 1,9 milliárd koronára zuhant az előző év azonos időszakában elért 4,7 milliárd koronáról.
A svéd székhelyű autógyártó egy 18 milliárd korona értékű költségcsökkentési tervet is bejelentett, és visszavonta éves előrejelzését.
A cég 2026-ra vonatkozóan sem fog előrejelzést adni, amit az autóipari vámok által okozott nyomással indokolt.
Pozitív a hangulat
Továbbra is többnyire emelkedés látható az európai tőzsdéken, a DAX 0,7 százalékos pluszban van, míg a CAC és a FTSE 100 stagnál. A kontinenst összefogó Stoxx 600 index 0,4 százalékos emelkedést mutat.

Kambodzsában épít gyárat a BYD
A BYD kínai elektromosautó-gyártó megkezdte kambodzsai autógyárának építését, amely várhatóan még idén megkezdi működését.

Durva visszaesés a Porschénál, ütik a részvényt
A Porsche jelentősen csökkentette 2025-ös előrejelzését, miután az első negyedévben meredeken zuhantak a vállalat marzsai. A sportautógyártó nehézségeit a kínai piac gyengélkedése, az ellátási lánchoz tartozó növekvő költségek és az amerikai vámok okozzák.

Dübörög a hadiipar - Elszállt a Rheinmetall bevétele és profitja
A német Rheinmetall a várakozásokat messze felülmúló eredményekről számolt be a 2025-ös pénzügyi év első negyedévére vonatkozóan. A védelmi technológiai vállalat hétfőn közzétett előzetes adatai szerint a csoportszintű árbevétel 46%-kal, az üzemi eredmény pedig 49%-kal nőtt, mindkét mutató jóval meghaladja az elemzői konszenzust.

Óvatos mozgásokkal indul a nap
Kis emelkedés látható a kereskedés első perceiben az európai tőzsdéken, a DAX 0,1 százalékot, a CAC 0,5 százalékot, a FTSE 100 pedig 0,1 százalékot erősdödött. A milánói börze is feljebb került 0,5 százalékkal, míg a spanyol piac stagnál.

Történelmi csúcson a magyar tőzsde
Nem látszanak jelentős elmozdulások ma reggel a nemzetközi piacokon, amivel párhuzamosan a BUX index is csak mérsékelt emelkedést mutat, bár ez is elég volt ahhoz, új történelmi csúcson kezdje a napot a hazai részvényindex.

Lefeleződött a BP profitja
A BP első negyedéves nyeresége elmaradt a várakozásoktól, miközben a vállalat stratégiai irányváltással és aktivista befektetői nyomással néz szembe - jelentette a CNBC. A forint kilátásaival is foglalkozunk május 8-án a Portfolio Investment Day 2025 befektetési konferenciánkon, ahol profi szakemberek osztják meg befektetési ötleteiket, legyen szó a részvény-, állampapír-, nyersanyag- vagy ingatlanpiacról. Információ és jelentkezés itt.

Donald Trump ma könnyítést jelent be az autóipari vámokról
A Trump-kormányzat enyhíti az autóipari vámok hatásait, kedvezményeket biztosítva a hazai gyártóknak és beszállítóknak - mondta Howard Lutnick kereskedelmi miniszter.

Adóvizsgálat és bírságok árnyékolják be az AstraZeneca kínai működését
Az AstraZeneca akár 8 millió dolláros bírsággal is szembesülhet a Kínában be nem fizetett importadók gyanúja miatt, írja a Reuters.

Az IBM 150 milliárd dollárt fektet be az Egyesült Államokban a következő öt évben
Az IBM 150 milliárd dollárt fektet be az Egyesült Államokban a következő öt évben, többek között kvantumszámítógépek gyártására szolgáló létesítményekbe.

Iránykeresés jöhet
Mik az aktuális események a tőzsdéken?
- Emelkedéssel zártak tegnap a vezető amerikai részvényindexek, a Dow Jones 0,3 százalék pluszban zárt, a S&P 500 0,1 százalék pluszban fejezte be a napot, míg a Nasdaq stagnált.
- Az ázsiai tőzsdéken ma reggel felemás hangulat látszik, a Nikkei 0,63 százalékos pluszban áll, a Hang Seng 0,33 százalékos mínuszban van, míg a CSI 300 0,42 százalékkal került lejjebb.
- Iránykereséssel indulhat a nap az európai börzéken, a határidős részvényindexek jelenlegi állása alapján a DAX 0,92 százalékot emelkedhet, a CAC 1,05 százalékot eshet, míg a FTSE 0,3 százalék pluszban nyithat.
- Vegyes nyitás várható az amerikai tőzsdéken a határidős részvényindexek jelenlegi állása alapján. A Dow Jones 0,03 százalékkal kerülhet feljebb, a S&P 500 0,01 százalékkal kerülhet lejjebb, míg a Nasdaq 0,03 százalék pluszban nyithat.
Mi várható makro fronton?
Ma magyar termelői infláció és kamatdöntés is érkezik. A múlt héten már Varga Mihály, az MNB elnöke jelezte, hogy a fokozott geopolitikai kockázatok közepette a türelmes monetáris politika indokolt. Viszont nagy kérdés, hogyan látja az MNB a vámháború hatásait a növekedésre és az infláció, illetve ezáltal a kamatpályára. Külföldi fronton spanyol GDP és infláció és európai bizalmi indexek érkeznek, amelyek segítenek megérteni, hogy milyen helyzetből vágott neki az euróövezet a kereskedelmi háborúnak. Délután pedig amerikai munkapiaci adatok és bizalmi indexek érkeznek. Itt főleg az utóbbiak lesznek a fontosak majd.
Mi történt eddig a tőzsdéken?
- A vezető amerikai, ázsiai európai és régiós részvényindexek közül idén 26,3 százalékos elmozdulással a WIG20 index áll az élen, a sereghajtó 10,2 százalékos eséssel a Nikkei index.
- A hazai blue chipek közül idén a legjobban a Magyar Telekom részvénye teljesített 34,7 százalékos emelkedéssel, a sor végén a Richter papírja áll 5,6 százalékos emelkedéssel.
- A fontosabb nyersanyagok közül év eleje óta az Arany árfolyama már 26,8 százalékot emelkedett.
Fontosabb instrumentumok | |||||||
Árfolyam | 1 nap | 1 hét | 1 hónap | Idén | 1 év | 5 év | |
Amerikai részvényindexek | |||||||
Dow Jones | 40 227,59 | 0,3% | 5,4% | -3,3% | -5,4% | 5,2% | 66,9% |
S&P 500 | 5 528,75 | 0,1% | 7,2% | -0,9% | -6,0% | 8,4% | 93,1% |
Nasdaq | 19 427,29 | 0,0% | 9,1% | 0,8% | -7,5% | 9,6% | 123,9% |
Ázsiai részvényindexek | |||||||
Nikkei | 35 839,99 | 0,4% | 4,6% | -3,4% | -10,2% | -5,5% | 81,3% |
Hang Seng | 21 971,96 | 0,0% | 2,7% | -6,2% | 9,5% | 24,5% | -10,6% |
CSI 300 | 3 781,62 | -0,1% | -0,1% | -3,4% | -3,9% | 5,5% | -1,8% |
Európai részvényindexek | |||||||
DAX | 22 271,67 | 0,1% | 5,0% | -0,8% | 11,9% | 22,6% | 106,3% |
CAC | 7 573,76 | 0,5% | 4,0% | -4,3% | 2,6% | -6,4% | 65,7% |
FTSE | 8 417,34 | 0,0% | 1,7% | -2,8% | 3,0% | 3,4% | 41,3% |
FTSE MIB | 37 465,52 | 0,3% | 4,1% | -3,3% | 9,6% | 9,4% | 111,9% |
IBEX | 13 456,1 | 0,8% | 4,2% | 1,1% | 16,1% | 20,6% | 96,8% |
Régiós részvényindexek | |||||||
BUX | 92 985,06 | 0,0% | 6,8% | 1,7% | 17,2% | 38,7% | 175,0% |
ATX | 4 052,31 | -0,2% | 3,5% | -3,0% | 10,6% | 14,2% | 87,2% |
PX | 2 057,92 | -1,2% | 0,4% | -2,9% | 16,9% | 33,3% | 137,3% |
WIG20 | 100 492,9 | 0,3% | 5,6% | 2,7% | 26,3% | 19,0% | 124,5% |
Magyar blue chipek | |||||||
OTP | 26 410 | -0,4% | 8,2% | 1,7% | 21,8% | 49,1% | 202,7% |
Mol | 3 016 | -0,3% | 5,6% | 1,9% | 10,5% | 0,4% | 52,4% |
Richter | 10 980 | 0,9% | 6,8% | 5,6% | 5,6% | 19,3% | 58,8% |
Magyar Telekom | 1 716 | 1,3% | 5,9% | -2,3% | 34,7% | 91,1% | 352,8% |
Nyersanyagok | |||||||
WTI | 63,3 | -0,9% | -0,3% | -9,2% | -12,6% | -25,9% | 413,0% |
Brent | 65,88 | -1,6% | -3,1% | -10,4% | -11,9% | -26,5% | 220,6% |
Arany | 3 329,2 | 1,7% | -2,4% | 8,0% | 26,8% | 42,7% | 95,6% |
Ezüst | 33,06 | 0,2% | 0,9% | -3,3% | 11,4% | 21,3% | 119,5% |
Devizák | |||||||
EURHUF | 404,4500 | -0,4% | -0,7% | 0,4% | -1,7% | 2,9% | 12,9% |
USDHUF | 355,4355 | -0,5% | 0,4% | -4,5% | -10,5% | -3,4% | 7,5% |
GBPHUF | 475,9150 | 0,1% | 0,6% | -1,1% | -4,4% | 3,9% | 15,9% |
EURUSD | 1,1379 | 0,1% | -1,0% | 5,1% | 9,9% | 6,5% | 5,0% |
USDJPY | 143,9850 | 0,0% | 1,2% | -4,2% | -8,4% | -8,4% | 34,6% |
GBPUSD | 1,3392 | 0,6% | 0,0% | 3,5% | 6,9% | 7,5% | 7,7% |
Kriptovaluták | |||||||
Bitcoin | 95 041 | 0,3% | 8,6% | 12,6% | 0,7% | 49,1% | 1 123,5% |
Állampapírok | |||||||
10 éves amerikai állampapírhozam | 4,21 | -1,2% | -4,7% | -1,1% | -7,9% | -9,8% | 590,6% |
10 éves német állampapírhozam | 2,47 | 1,4% | 1,7% | -8,5% | 4,5% | -3,2% | -632,5% |
10 éves magyar állampapírhozam | 6,89 | -1,6% | -3,8% | -5,5% | 4,1% | -4,2% | 170,2% |
Forrás: Refinitiv, Portfolio |
Címlapkép forrása: Jackyenjoyphotography
A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ
Túl a kamatdöntésen a forint, mutatjuk a devizapiaci reakciókat!
Kilépett szűk sávjából az euró árfolyama.
Hatalmas segélycsomagtól eshet el Ukrajna, pótolhatatlan vadászgépet vesztett Kijev – Ukrajnai háborús híreink kedden
Cikkünk folyamatosan frissül.
Nem lehet megálljt szabni Trump DEI-fóbiájának - Most épp a saját törvénytervezetébe szállt bele
Egy hónapja pedig még nagyon büszkék voltak rá.
Washington kiborult: riválisa szállítaná a rakétaüzemanyagot az iráni rezsimnek?
Durrantak is a szankciók.
Hogyan szerezheti vissza a nukleáris piacon egykori vezető szerepét az Egyesült Államok?
Az Egyesült Államoknak most valódi esélye van arra, hogy visszaszerezze korábbi vezető szerepét a globális nukleáris piacon.
Nyaralás: készpénz vagy kártya?
Jön a nyaralási szezon, sokan mennek külföldre és ott idegen devizában kell fizetniük. Két lehetőségük van, vagy a bankkártyájukat használják vagy készpénzt használnak. A legtöbb emberne
Kína is tud ám, ha akar...
Kedves Olvasó, nem untatlak az elmúlt néhány hétben lezajlott tőzsdei mozgásokkal egy sokadig cikkben, sőt még napi rekordokkal és \"milyen világot élünk\" szlogennel sem fárasztalak....
The
Zöld energiával meleg otthonokat: új lehetőség a távhőtermelőknek
A 2025/MA/TÁVHŐ/02 kódszámú, társadalmi egyeztetésre bocsátott pályázati felhívás új lendületet adhat a hazai távhőrendszerek megújításának.
Kína AI-ban is leversenyez mindenkit
Peking legutóbbi karácsonyi ajándéka a Nyugatnak a DeepSeek nevű AI-bomba volt, amely komoly felfordulást okozott a Wall Streeten, legalábbis annak techorientált részén. A nyugati féltekén...
T
Új ERP rendszer bevezetése: adózási és számviteli buktatók, amikre figyelni kell
Egy új ERP rendszer bevezetése nemcsak informatikai projekt, hanem a vállalat szinte minden működési területét érintő, komplex átalakulás. Különösen igaz ez akkor, ha az ERP rendszer külfö
Lassan, de zöldül a globális villamosenergia-termelés
Kedvező folyamatok látszanak a villamos energia terén is, hiszen a tavalyi termelésnövekedés nyolcvan százalékát már a megújuló energiaforrások és a nukleáris energ
Háromszor annyiból enni tízmilliókba kerül!
Amikor online feljön a kérdés, hogy mennyit költenek az emberek ételre, legtöbbször már nem is válaszolok. Ennek fő oka, hogy a mi családunk költései annyival le vannak maradva a tipikustól (

Óriási siker az új Duna-parti negyed, itt tart az építkezés (x)
A budapesti átlagot is felülmúlja a Marina City iránti kereslet

- Rejtélyes az újabb száj- és körömfájás kitörés - Nehéz hetek jönnek Magyarországon
- Elképesztő fordulat az autóiparban, az EU a saját fegyverével lő vissza Kínára
- Utódlás: Csányi Péter az OTP új vezérigazgatója
- Karnyújtásnyira volt az ukrajnai háború lezárása – Tényleg egyetlen dolog miatt borul most minden?
- Mától kaphatók az új lakossági állampapírok – melyikbe érdemes most befektetni?
Nagyon fáj az árrésstop a boltoknak, de nekünk is fog
Nagy Márton elégedett az intézkedés hatásaival, a kereskedők kevésbé
Oszkó: jobb idők jöhetnek az európai tőzsdéken, csökken az USA elszívó hatása
Az OXO Technologies vezére a Business podcast vendége volt.
Évtizedek óta nem látott változás az OTP-nél – Mi jöhet most?
Csányi Péter veszi át édesapjától a vezérigazgatói pozíciót.
Kiadó raktárak és logisztikai központok
A legmodernebb ipari és logisztikai központok kínálata egy helyen
Miért a tőzsdei befektetést válasszam az állampapír helyett?
Online előadásunkon megvizsgáljuk a két befektetési formát, megtárgyaljuk az előnyeiket és a hátrányaikat, sorra vesszük mikor mibe érdemes fektetni.
Sikeres befektető online tanfolyam
Megtanulhatod, hogyan találj rá a legjobb befektetési lehetőségekre, és azonnal alkalmazható, gyakorlati stratégiákat sajátíthatsz el – mindezt egy interaktív, élő online eseményen.