
A Mol-vezér elemzésében a Galaxis útikalauz stopposoknak című regénysorozat idézetével szemléltette az elmúlt öt év gazdasági folyamatait:
Vicces, hogy amikor azt hinnéd, ennél rosszabbra már nem is fordulhatnának a dolgok, hirtelen mégis megteszik.
Hernádi értékelése szerint az elmúlt időszak rendkívüli kihívásokat hozott: a világjárványtól kezdve az európai háborún át a kétszámjegyű inflációig, az árplafonokig és az üzemanyaghiányig. Figyelmeztetett, hogy a jövő még komolyabb nehézségeket tartogathat, különösen Donald Trump protekcionista gazdaságpolitikájával, miközben az Európai Unió sodródik, és következetlen célkitűzéseivel hátrányba hozza a hagyományos iparra támaszkodó országokat.
A vállalatvezető szerint a kormányok költségvetési nyomás alatt állnak, és a választói elégedetlenség miatt kényszerlépésekre kényszerülnek, ami a vállalati szektorra is nyomást helyez.
Bár diplomatikusan fogalmazott, javaslatai jelentős részben az állami döntéshozóknak szólnak.
Hernádi hat pontban foglalta össze a gazdasági kihívásokra adható válaszokat.
- Elsőként a versenyképesség növelését emelte ki, különösen a takarékosság és hatékonyság területén.
- Másodikként az átgondolt beruházásokat hangsúlyozta, kiemelve a digitalizáció és a közműfejlesztés fontosságát, amit a spanyolországi áramszünet után létkérdésnek nevezett.
- A harmadik pontban a diverzifikáció jelentőségét hangsúlyozta mind vállalati, mind állami szinten, különösen az adósság, az infrastruktúra és a munkaerő területén.
- Negyedik pontként a piac szabad működésének fontosságát emelte ki: "Hagyjuk a piacot szabadon működni, a túlszabályozás, a túlzott állami beavatkozás hosszú távon roncsolhatja a gazdaságot". Bár elismerte, hogy válság idején érthető a különadóztatás, de figyelmeztetett, hogy ennek hosszú távú fenntartása "több mint veszélyes, mert a jövőbeli beruházásoktól veszi el a levegőt".
- Ötödik pontként az állami támogatások hatékony elosztását szorgalmazta, hangsúlyozva, hogy a szűkös forrásokat a versenyképes szereplőkhöz kell irányítani.
- Végül pedig Hernádi utolsó tanácsa a higgadtság megőrzése:
Ne essünk pánikba, a krízis része az életünknek, úrrá kell lenni rajta. Válságból csak az tud megerősödve kijönni, akit belső iránytű vezet". Bár néha radikális beavatkozásokra van szükség, vannak az előző évtizedben világos értékek mentén elért eredmények, amiket nem szabad veszni hagyni. Küzdjünk értük a végsőkig!
Címlapkép forrása: Portfolio
Brüsszel új fegyvert kap: külföldi befektetők szűrése jön, ami felforgathatja az EU gazdaságát
Fontos szabályozást módosítanak.
Nem talál magára a magyar ipar – mi lesz így a GDP-vel?
Már ismerjük az első negyedéves adatokat.
Magyarország inkább a szövetségeseitől vagy az ellenségeitől függ?
Braun Erik elemzése.
Eldőlt, tömeges leépítés indul a patinás magyar gyárban
Közben egy kínai és cseh felvásárlási ajánlat is érkezett a végveszélybe került cégre.
A szén-dioxid-árazás és a zöld iparpolitika
A karbonárazás hatékony eszköz lenne a kibocsátás csökkentésére, bevezetése mégis sok helyen politikai ellenállásba ütközik.
Cégeladás bizalmi vagyonkezelésből - Mire figyeljen eladó és vevő?
A bizalmi vagyonkezelési (BVK) struktúrák az elmúlt években egyre hangsúlyosabb szereplőivé váltak a vagyontervezésnek - nemcsak családi célú, hanem adózási, befektetési és üzleti tranzak
Joe Biden energiatakarékossági rendeleteinek visszavonása az Egyesült Államokban
Trump és a Kongresszus visszavonná a Biden-korszak energiahatékonysági előírásait, ezzel új pályára állítva az amerikai energiapolitikát.
A leggyengébb láncszem - Az kell Trumpnak, amivel az USA visszafejlődne
Az Iphone több mint 750 közvetlen beszállító közreműködésével készül, összesen 15 országban. Vissza lehet csinálni, és mindent az Egyesült Államokba vinni, de nem éri meg:...
The post A
Pályázati reform 2025: egyedi döntések, egyedi pénzek
2025 tavaszán a magyar kormány gyökeresen átalakította a vissza nem térítendő beruházási támogatások rendszerét.
Ujjlenyomatos feloldás: biztos nagy ötlet?
A múlt héten Isztanbulban voltunk, egyik este el kellett mennem egy messze lévő boltba, vittem a telefonom, hogy visszataláljak majd a szállásra. Bár jó a közbiztonság Isztanbulban, elkezdtem go
Kína és a hidrogénipar fejlődése
Kína újabb energiapiaci áttörésre készül, de a hidrogén esetében egészen más stratégiát alkalmaz, mint korábban a napenergia terén.
Science Under Strain
Historically, the United States has been a central hub in science, attracting significant number of global talents, particularly from China. However, beginning around 2016, this long-standing flow of indiv


- Bejelentették Brüsszelben: megkerülik Magyarországot, teljesen leválik az orosz olajról és gázról az EU!
- Európa visszavág Trumpnak – nagy bejelentést tett Ursula von der Leyen és Emmanuel Macron
- Omlik a kártyavár Oroszországban: apad az államkassza, dőlnek a hitelek
- Szó sincs arról, hogy véget ért a tankok aranykora: igazi szintugrás következik
- Vészharang kondul: elképesztő számok mutatják a magyar gazdaság mélyrepülését
Ingatlanpiaci elemző
Tőzsde kezdőknek: Hogyan ne égesd el a pénzed egy hét alatt!
Előadásunkon bemutatjuk a Portfolio Online Tőzsde egyszerűen kezelhető felületét, a számlatípusokat és a gyors kereskedés lehetőségeit. Megismerheted tanácsadó szolgáltatásunkat is, amely segít az első lépések megtételében profi támogatással.
Sikeres befektető online tanfolyam
Megtanulhatod, hogyan találj rá a legjobb befektetési lehetőségekre, és azonnal alkalmazható, gyakorlati stratégiákat sajátíthatsz el – mindezt egy interaktív, élő online eseményen.
Jó menedék az agrárrészvény? Ha minden zuhan, ez lehet a megoldás
Egyre több befektető figyelmét vonzza az agrárium, ami a bizonytalan piaci környezetben az egyik legstabilabb növekedési pályát kínálhatja.
Bod Péter Ákos: mik a GDP-csökkenés tanulságai?
Mi áll a GDP-csökkenés mögött?
Mi a hasonlóság Warren Buffett és Csányi Sándor között?
Távozik a guru a Berkshire Hathaway éléről.
Eladó új építésű lakások
Válogass több ezer új lakóparki lakás közül Budán, Pesten, az agglomerációban, vagy vidéken.