
Szárnyal a Johnson & Johnson
A második negyedéves gyorsjelentését szerdán közzétevő Johnson & Johnson részvényei 6,0%-os emelkedést mutatnak, miután a cég mintegy 2 milliárd dollárral 93,2-93,6 milliárd dollár közötti szintre emelte egész éves bevételi előrejelzését. A gyógyszer- és orvostechnikai eszközöket gyártó cég 2,77 dolláros részvényenkénti korrigált nyereséget ért el a második negyedévben, meghaladva az elemzők 2,68 dolláros részvényenkénti várakozását. Az árbevétel 23,74 milliárd dollár volt, ami szintén meghaladta az elemzők 22,84 milliárd dolláros várakozását. A Johnson & Johnson egyúttal csökkentette a vámpolitikai változások negatív hatására vonatkozó idei becslését is: most 200 millió dollár körüli összegre számít.

Visszapattant a tőzsde
Az amerikai elnök a médiaértesüléseket cáfolva közölte: nem tervezi a Fed elnökének a leváltását, kivárja a mandátumából hátralévő nyolc hónapot. A hírre újból emelkedni kezdtek a vezető amerikai részvényindexek, de még nem tartanak a médiaértesülések megjelenése előtti napon belüli csúcson: a Dow 0,04%-os, az S&P 500 0,15%-os, a Nasdaq 0,22%-os csökkenést mutat. Alábbi grafikonunkon a Dow beesése, majd részleges visszapattanása látható.

Trump bejelentette: nem tervezi Powell leváltását
Donald Trump amerikai elnök szerdán közölte, hogy nem tervezi Jerome Powell szövetségi jegybankelnök kirúgását, miután a Bloomberg és a CBS azt jelentette, hogy az elnök valószínűleg hamarosan megteszi ezt - írja a Reuters. Trump szerint a média értesülései tévesek.

Kazahsztánban szerezne projekteket a 4iG
Jászai Gellért, a 4iG Csoport elnöke, Magyarország nemzetközi üzleti kapcsolatok fejlesztéséért felelős rendkívüli és meghatalmazott nagykövete, valamint a 4iG Nyrt. és a 4iG Űr- és Védelmi Technológiák Zrt. vezetősége hivatalos látogatásának zárónapjához érkezett Kazahsztán fővárosában, Asztanában. A magyar delegációt Róna Ottó Iván, Magyarország kazahsztáni nagykövete kísérte - közlte a 4iG.

Esnek az amerikai indexek
Határozottan lefordultak az amerikai indexek a Fed-elnök menesztésének lehetőségére, a Dow 0,3 százalékos, az S&P 500 0,4 százalékos, a Nasdaq szintén 0,4 százalékos mínuszban áll.
Nem jött össze ma sem a 100 ezer pontos BUX a zárásra
A nap nagy részén a 100 ezer pontos lélektani határ felett járt a BUX index, a zárásra azonban lerántották, így nem sikerült ma sem a kerek szint felett zárni.

Bréking: Trump kirúghatja a Fed-elnökét!
Donald Trump amerikai elnök nemrég Jerome Powell Fed-elnök elbocsátásáról kérdezte a republikánus képviselőket, információk szerint pedig már jelezte is nekik, hogy hamarosan meg fogja tenni ezt a lépést. - jelentette a CBS.

Figyelmeztetnek a profik: megjött az eladási jelzés a tőzsdéken
Hiába az amerikai vámokkal kapcsolatos fokozódó geopolitikai feszültségek, a tőzsdéken úgy tűnik, hogy egy egészen más filmet vetítenek: sorra dőlnek az új történelmi csúcsok a tengerentúli és az európai vezető indexeknél is, szárnyalnak a sztárpapírok, az áprilisi leolvadásnak gyakorlatilag már nyoma sincs. Egy ilyen, látszólag féktelen optimizmussal jellemezhető időszakban szólaltak most meg a Bank of America szakértői, és a hangvétel egyáltalán nem derűs: tíz éve nem látott jelenségre hívták fel a figyelmet, ami egyben fontos eladási jelzés is.

Keresik az irányt az amerikai indexek
Nem tartott sokáig a jó hangulat az amerikai tőzsdén, az irányadó indexek keresik az irányt a tegnapi záróértékek környékén, a Nasdaq és az S&P 500 minimális mínuszba fordult.
Friss stratégiai tervet tett közzé a Delta Technologies
2029-ig szóló stratégiai tervet tett közzé a Delta Technologies, amelyben a bevétel és az EBITDA növekedését prognosztizálja a menedzsment, valamint tőkebevonást és akvizíciókat helyez kilátásba.

Valami történik a Nap Nyrt.-nél
Óriási a forgalom a Nap Nyrt. részvényeiben, már közel 3,5 milliárd forint értékben cseréltek ma gazdát részvények, az árfolyam pedig 17 százalékos pluszban áll. Ezzel az OTP után a második legforgalmasabb papír a BÉT-en.

Európa is zöldbe borult
Jó a hangulat a délután folyamán az európai tőzsdéken, a Stoxx szektorindexek közül a pénzügyi szolgáltatások állnak az élen, míg az autógyártók teljesítenek a leggyengébben. Az irányadó piacok közül a DAX 0,5 százalékot, a FTSE-100 0,4 százalékot, a CAC-40 0,1 százalékot emelkedett.
Pluszos nyitás Amerikában
Emelkedéssel kezdik a szerdai kereskedést az irányadó amerikai indexek, a Dow 0,4 százalékot, az S&P 500 0,3 százalékot, a Nasdaq 0,1 százalékot emelkedett az első percekben.

Jött egy fontos adat Amerikából
A Munkaügyi Statisztikai Hivatal (BLS) szerdán közzétett, szezonálisan kiigazított adatai szerint a termelői árindex (PPI) változatlan maradt. A Dow Jones által megkérdezett közgazdászok 0,2%-os emelkedésre számítottak.
A kedden közzétett fogyasztói árindexszel (CPI) együtt az adatok arra utalnak, hogy Donald Trump elnök vámjai csak marginális hatást gyakorolnak az amerikai gazdaságra és az áruk és szolgáltatások áraira – írja a CNBC.
Az amerikai határidős indexek pluszban várják a nyitást, miután az inflációs adat mellett erős banki gyorsjelentések is érkeztek,
a Dow 0,3 százalékos, az S&P 500 0,2 százalékos, a Nasdaq 0,1 százalékos pluszban áll.
Pekingben járt az Nvidia vezére, fontos csereüzlet körvonalazódik
Az Nvidia vezérigazgatója, Jensen Huang optimistán nyilatkozott a kínai piacról legutóbbi látogatása során, miután a vállalat várhatóan folytathatja H20 mesterséges intelligencia chipjeinek értékesítését az országban egy háromhónapos szünet után - jelentette a Cnbc.

Donald Trump üzent, fel is pattantak a kriptók
Újabb lendületet vettek a kriptovaluták és a szektorhoz köthető részvények, miután a hét eleji szabályozási bizonytalanság átmenetileg lehűtötte a befektetői kedélyeket, majd nem sokkal később Donald Trump szavai ismét felfelé indították az árfolyamokat - jelentette a CNBC.

Az Alteo leányvállalata javára döntött a bíróság szabadalmi kérdésben
A bíróság jóváhagyta a hatóság döntését, miszerint az Alteo leányvállalata nem sérti a CHP Energia szabadalmait - derül ki a BÉT-en publikált közleményből.

Szárnyalnak a ritkaföldfém-cégek az Apple tegnapi bejelentése után
Lendületet adhat a mai kereskedésben a ritkaföldfémbányász-cégeknek az Apple tegnapi bejelentése, miszerint 500 millió dollár értékben vásárol fémeket a szektor egyik amerikai szereplőjétől, az MP Materialstól. Több részvény árfolyama emelkedik ma nyitás előtt:
- az MP Materials a tegnapi 20 százalékos száguldás után ma 3,7 százalékos pluszban áll
- a Ramaco Resources a keddi 15 százalékos emelkedést követően most 10 százalékos erősödést mutat
- az USA Rare Earth 31 százalékos emelkedés után ma újabb 5 százalékot emelkedett nyitás előtt.
A Goldmannak is jót tett a piaci turbulencia, örülhetnek a részvényesek
0,6%-os emelkedést mutat a nyitás előtti kereskedésben a Goldman Sachs árfolyama, miután erős második negyedévet zárt a bank a turbulens tavaszi időszaknak köszönhetően: az elemzők várakozásait a bevételek és az eredmény szempontjából is túlszárnyalta a társaság.

A Goldmannak is jót tett a piaci turbulencia, örülhetnek a részvényesek
0,6%-os emelkedést mutat a nyitás előtti kereskedésben a Goldman Sachs árfolyama, miután erős második negyedévet zárt a bank a turbulens tavaszi időszaknak köszönhetően: az elemzők várakozásait a bevételek és az eredmény szempontjából is túlszárnyalta a társaság.

Jót jelentett a Johnson & Johnson
A Johnson & Johnson felülmúlta a Wall Street negyedéves értékesítési várakozásait és emelte éves előrejelzését, miközben a gyógyszeripari szektor a vámok és az árszabályozás kettős fenyegetésével néz szembe - írja a Bloomberg.
A vállalat erős második negyedéves teljesítményt mutatott fel, a negyedéves értékesítés 23,7 milliárd dollár volt, meghaladva az elemzők 22,8 milliárd dolláros átlagos becslését. A vállalat 2 milliárd dollárral, 93,4 milliárd dollárra emelte 2025-ös bevételi előrejelzésének középértékét, valamint 25 centtel növelte az egész éves korrigált eredményvárakozását, részvényenként 10,80-10,90 dollárra.
A cég részvényei szerdán a New York-i tőzsde nyitása előtti kereskedésben 2,1%-kal emelkedtek.

Megverte az elemzői várakozásokat a Morgan Stanley
A Morgan Stanley folytatta a sort a Bank of America után a gyorsjelentési szezonban: az idei második negyedévben a bank a tavalyit jócskán meghaladó bevételről és magasabb egy részvényre jutó eredményről jelentett. A bank részvényeinek árfolyama a tőzsdenyitás előtti kereskedésben a gyorsjelentés utáni pillanatokban először kisebb, 1% körüli emelkedést mutatott, mostanra fél százalékos esés látható.

Furcsa forgalom van egy kispapírban a magyar tőzsdén
Mérsékelten pozitív hangulatban telik a kereskedés szerdán a vezető európai tőzsdéken, a BUX követi a nemzetközi piacokat, minimális pluszban áll. A nap érdekessége, hogy egy Xtendes kispapír, a Nap Nyrt. a második legforgalmasabb papír ma a BÉT-en, piacmozgató hír nélkül.

Veszik a Bank of Americát a gyorsjelentés után
A Bank of America az idei második negyedévben 26,5 milliárd dolláros bevételről és 0,89 dolláros egy részvényre jutó eredményről jelentett. Az EPS kicsit erősebb lett a vártnál, a bevétel a vártnak megfelelően alakult. A befektetők örömhírként fogadták a friss számokat, a bank részvényeinek árfolyama 2,5 százalék körüli pluszba lendült a gyorsjelentés utáni percekben a tőzsdenyiás előtti kereskedésben.

Figyelmeztetést adott ki a Finnair
Romló kilátásokra figyelmeztette befektetőit a Finnair, az észak-atlanti járatok vártnál gyengébb kereslete, a csökkenő jegyárak és a sztrájkok hatása ugyanis negatívan befolyásolhatja a légitársaság 2025-ös összehasonlítható üzemi eredményét. A bejelentés hatására közel 6 százalékot esett a részvények árfolyama.

Óriási forgalom a Nap részvényeiben
Egy Xtendes részvény a második legforgalmasabb papír ma a BÉT-en, az OTP után a Nap Nyrt. részvényeiben van a legnagyobb forgalom, 500 millió forint értékben cseréltek gazdát részvények délig.

Közben az árfolyam több mint 10 százalékot emelkedett.

A céggel kapcsolatban egy hír volt ma, de nem valószínű, hogy ez okozta a pozitív árfolyamreakciót, a BÉT ugyanis figyelmeztetés szankcióban részesítette a vállalatot és felszólította, hogy közzétételi kötelezettségeinek határidőben tegyen eleget. Az éves beszámoló késlekedése miatt ugyanis június 2 és 23 között fel kellett függeszteni a részvények kereskedését.
Újra 100 ezer pont felett a BUX
Felfelé araszol a BUX index, az emelkedés mértéke nem jelentős, 0,3 százalék, de ez elegendő volt ahhoz, hogy ismét a 100 ezer pontos lélektani határ fölé kerüljön a részvényindex,
jelenleg 100109 ponton áll.

Döntést hozott a versenyhivatal a 4iG legújabb távközlési akvizíciójáról
Határozatot hozott a GVH a 4iG távközlési leányvállalata legutóbb bejelentett akvizíciójával kapcsolatban, ennek eredményeként a 4iG vállalásokat tett a következő 5 évre, amivel a versenyhivatal szerint kiküszöbölhetők a versenyproblémák.

Pluszba fordult a DAX
Pluszba fordult a DAX, a vezető német index 0,1 százalékos pluszban áll.
A Stoxx 600 továbbra is mínuszban áll, 0,2 százalékkal került lejjebb, a CAC-40-t pedig a Renault húzza le, 0,1 százalékos mínuszba.

Renault: -16%
Újra megy a kereskedés a Renault részvényeivel, jelenleg 16,4 százalékos mínuszban áll a részvény a francia tőzsdén.

Alkalmazásfejlesztő céget vesz a Delta Technologies
Az Artofinfo Kft. 70 százalékos tulajdonrészének megvásárlásáról írt alá szándéknyilatkozatot a Delta Technologies Nyrt. és az Artofinfo Kft. tulajdonosa. A Delta stratégiájába szorosan illeszkedő, az alkalmazásfejlesztést erősítő tranzakció egyúttal kapcsolódási pontot jelent a legutóbbi, Robotizálunk Kft.-vel történt adásvétellel is – áll a közleményben.

Eséssel nyitott Európa
Csökkenéssel indítják a napot az irányadó európai indexek, a meglepetést okozó brit inflációs adat és a vámok felélesztették a növekedési félelmeket, a Stoxx 0,2 százalékot, a DAX 0,1 százalékot, a CAC-40 0,2 százalékot esett.
Akkorát zuhant a Renault árfolyama, hogy felfüggesztették a kereskedést
Felfüggesztették a Renault részvényeit a ma reggeli kereskedésben, miután 19 százalékot zuhant a papír a tegnap esti hírekre, hogy csökkentette idei profitvárakozását a cég. A vállalat új átmeneti vezérigazgatót is kinevezett a múlt hónapban meglepetésszerűen távozó cégvezér helyett.

Emelkedéssel kezdi a napot az OTP
Az európai tőzsdék lefordultak a nyitást követően, a magyar piacon kis eséssel indul a kereskedés.

Váratlanul megugrott a brit infláció
A brit fogyasztói árak inflációja váratlanul 3,6%-ra emelkedett júniusban, ami több mint egy éve a legmagasabb érték. A brit statisztikai hivatal szerdán közzétett adatai szerint a júniusi éves fogyasztói árindex a legmagasabb szintre emelkedett 2024 januárja óta, és a Reuters elemzői konszenzusát is felülmúlta, akik 3,4%-os emelkedésre számítottak, az előző hónaphoz hasonlóan.
A brit infláció folyamatosan emelkedett a tavalyi szeptemberi, hároméves mélypont óta, amikor 1,7%-ra süllyedt. A Bank of England májusi előrejelzése szerint szeptemberben 3,7%-on tetőzhet, ami közel kétszerese a jegybank 2%-os céljának.
A statisztikai hivatal szerint a májusról júniusra történő inflációs ráta emelkedéséhez legnagyobb mértékben az üzemanyagárak, a repülőjegyek és a vasúti jegyárak növekedése járult hozzá. Emellett drágultak a ruházati cikkek, cipők, vörösbor és világos sör is. A szolgáltatások árindexe, amelyet a jegybank a belföldi árnyomás jobb mutatójának tekint, júniusban 4,7%-on maradt, szemben a közgazdászok 4,6%-os előrejelzésével. Az élelmiszerek és alkoholmentes italok árai 4,5%-kal voltak magasabbak az egy évvel korábbinál, ami 2024 februárja óta a legnagyobb emelkedés.
Andrew Bailey jegybankelnök korábban jelezte, hogy a kamatok várhatóan fokozatos csökkenő pályán maradnak, mivel a gyengülő munkaerőpiac lefelé nyomja a bérnövekedést, és a gazdasági növekedés kilátásai továbbra is visszafogottak. A Bank of England májusi előrejelzése szerint a headline infláció 2027 első negyedévében éri el újra a célértéket - írja a Reuters.
Jelentett a Cartier gyártója
A Richemont luxusipari csoport 6 százalékos forgalomnövekedést ért el az első negyedévben, elsősorban az ékszerek iránti erős keresletnek köszönhetően.
A svájci luxusipari vállalat szerdán jelentette be, hogy a június végéig tartó első negyedévben 5,4 milliárd eurós forgalmat ért el, ami 6 százalékos növekedést jelent változatlan devizaárfolyamon számítva. Ez az eredmény megfelel az elemzői konszenzusnak.
A növekedést elsősorban az ékszerek értékesítése hajtotta, amely 11 százalékkal emelkedett.
A Cartier és Van Cleef & Arpels márkák továbbra is népszerűek a tehetős vásárlók körében. Ezzel szemben az órák divíziója, amelyhez olyan márkák tartoznak, mint a Vacheron Constantin és a Jaeger LeCoultre, továbbra is nyomás alatt van, 7 százalékos csökkenést mutatva az előző év azonos időszakához képest. Ez azonban javulást jelent az előző negyedév 11 százalékos visszaeséséhez képest. A svájci óraipar, amely a vámokkal kapcsolatos bizonytalansággal küzd, a 2020-as pandémia óta a legalacsonyabb karóragyártási volument könyvelheti el.
Régiók szerint az amerikai értékesítés – főként az USA piacán –javult, 17 százalékos növekedéssel, felülmúlva a HSBC 12 százalékos növekedésre vonatkozó előrejelzését. Az ázsiai eladások stagnáltak, mivel a Kínában, Hongkongban és Makaóban tapasztalt 7 százalékos visszaesést ellensúlyozta az Ázsia más részein tapasztalt élénk üzleti tevékenység - írja a Reuters.
Figyelmeztetést adott ki a chipgyártás kulcsszereplője 2026-ra
Az ASML második negyedéves eredményei felülmúlták a várakozásokat, de a chipgyártó berendezéseket gyártó vállalat óvatosságra int a jövőbeli növekedést illetően - számolt be a Cnbc.

Mi történik a tőzsdéken?
Mik az aktuális események a tőzsdéken?
- Vegyesen zártak tegnap a vezető amerikai részvényindexek, a Dow Jones 1 százalék mínuszban zárt, a S&P 500 0,4 százalékot esett, míg a Nasdaq 0,1 százalékkal került feljebb. A keddi amerikai inflációs adat nem okozott meglepetést, az elemzői várakozásoknak megfelelően alakult, közben megkezdődött a negyedéves vállalati gyorsjelentési szezon az amerikai nagybankokkal, amelyek vegyes fogadtatásra találtak.
- Az ázsiai tőzsdéken ma reggel felemás hangulat látszik, a Nikkei 0,1 százalékkal került feljebb, a Hang Seng 0,1 százalékot erősödött, míg a Shanghai Composite 0,2 százalékkal került lejjebb.
- Jó hangulatban nyithatnak az európai tőzsdék, a határidős részvényindexek állása alapján a DAX 0,4 százalék mínuszban nyithat, míg a FTSE 0,1 százalékkal kerülhet feljebb.
- Eséssel nyithatnak az amerikai tőzsdék, a határidős részvényindexek jelenlegi állása alapján a Dow Jones, az S&P 500 és a Nasdaq is 0,2 százalékkal eshet.
Mi várható makro fronton?
Ma Magyarországon a májusi kereseti statisztika érkezik, az Egyesült Államokban pedig a júliusi jelzáloghitel-igénylések, a júniusi termelői infláció, valamint az ipari termelés és kapacitáskihasználtság adatain van a hangsúly. Ezek az adatok különösen értékesek most, amikor a vámok és ellátási láncok zavarai a feldolgozóipari aktivitást és költségszinteket egyaránt torzíthatják. Este a Fed Bézs Könyv jelenik meg, amely a jegybankárok regionális gazdasági értékeléseit tartalmazza.
Vállalati fronton folytatódik a negyedéves jelentési szezon, a Bank of America, a Morgan Stanley és a Goldman Sachs teszi közzé számait a nagybankok közül, valamint a United Airlines is jelent.
Mi történt eddig a tőzsdéken?
- A vezető amerikai, ázsiai európai és régiós részvényindexek közül idén 25,8 százalékos elmozdulással a BUX index áll az élen, a sereghajtó 0,5 százalékos eséssel a Nikkei index.
- A hazai blue chipek közül idén a legjobban a Magyar Telekom részvénye teljesített 40,5 százalékos emelkedéssel, a sor végén a Richter papírja áll 2,9 százalékos eséssel.
- A fontosabb nyersanyagok közül év eleje óta az arany árfolyama már 27,5 százalékot emelkedett.
Fontosabb instrumentumok | |||||||
Árfolyam | 1 nap | 1 hét | 1 hónap | Idén | 1 év | 5 év | |
Amerikai részvényindexek | |||||||
Dow Jones | 44 023,29 | -1,0% | -0,5% | 4,3% | 3,5% | 9,5% | 63,8% |
S&P 500 | 6 243,76 | -0,4% | 0,3% | 4,5% | 6,2% | 10,9% | 93,5% |
Nasdaq | 22 884,59 | 0,1% | 0,8% | 5,8% | 8,9% | 12,3% | 113,8% |
Ázsiai részvényindexek | |||||||
Nikkei | 39 678,02 | 0,6% | 0,0% | 4,9% | -0,5% | -3,7% | 72,9% |
Hang Seng | 24 590,12 | 1,6% | 1,8% | 2,9% | 22,6% | 36,5% | -3,5% |
CSI 300 | 4 019,06 | 0,0% | 0,5% | 4,0% | 2,1% | 15,6% | -15,3% |
Európai részvényindexek | |||||||
DAX | 24 060,29 | -0,4% | -0,6% | 2,3% | 20,9% | 29,4% | 86,1% |
CAC | 7 766,21 | -0,5% | 0,0% | 1,1% | 5,2% | 1,7% | 52,0% |
FTSE | 8 938,32 | -0,7% | 1,0% | 1,0% | 9,4% | 9,2% | 42,0% |
FTSE MIB | 39 921,25 | -0,7% | -0,7% | 1,2% | 16,8% | 16,1% | 96,8% |
IBEX | 13 874,7 | -1,1% | -1,5% | -0,3% | 19,7% | 24,5% | 85,3% |
Régiós részvényindexek | |||||||
BUX | 99 787,19 | 0,3% | 0,8% | 4,7% | 25,8% | 37,2% | 182,1% |
ATX | 4 459,23 | -0,4% | 1,1% | 2,4% | 21,7% | 21,0% | 91,2% |
PX | 2 174,27 | 0,1% | 0,7% | 1,2% | 23,5% | 35,9% | 129,3% |
Magyar blue chipek | |||||||
OTP | 27 930 | 0,8% | 1,2% | 8,4% | 28,8% | 52,7% | 157,4% |
Mol | 3 024 | 0,3% | 0,8% | 3,3% | 10,8% | 4,7% | 67,1% |
Richter | 10 100 | -0,5% | 0,2% | 0,2% | -2,9% | 3,6% | 55,1% |
Magyar Telekom | 1 790 | 0,0% | 1,5% | -1,1% | 40,5% | 64,2% | 364,9% |
Nyersanyagok | |||||||
WTI | 67,76 | -0,6% | -2,6% | -8,2% | -6,5% | -18,6% | 64,5% |
Brent | 68,75 | -0,7% | -2,1% | -7,6% | -8,0% | -19,1% | 56,9% |
Arany | 3 346,04 | -0,1% | 1,6% | -2,3% | 27,5% | 37,5% | 85,2% |
Devizák | |||||||
EURHUF | 400,5500 | 0,1% | 0,2% | -0,5% | -2,6% | 2,5% | 13,2% |
USDHUF | 344,7668 | 0,7% | 0,8% | -1,2% | -13,2% | -3,7% | 11,3% |
GBPHUF | 462,1050 | 0,4% | -0,4% | -2,3% | -7,1% | -0,8% | 18,5% |
EURUSD | 1,1618 | -0,6% | -0,6% | 0,6% | 12,2% | 6,4% | 1,8% |
USDJPY | 147,4650 | 0,0% | 0,4% | 2,3% | -6,2% | -6,6% | 38,0% |
GBPUSD | 1,3396 | -0,4% | -1,1% | -1,3% | 7,0% | 3,2% | 6,1% |
Kriptovaluták | |||||||
Bitcoin | 117 769 | -1,8% | 8,1% | 11,0% | 24,8% | 81,8% | 1 181,5% |
Állampapírok | |||||||
10 éves amerikai állampapírhozam | 4,48 | 1,3% | 1,7% | 1,8% | -2,0% | 6,1% | 611,7% |
10 éves német állampapírhozam | 2,68 | -0,5% | 1,3% | 5,6% | 13,3% | 10,6% | -660,3% |
10 éves magyar állampapírhozam | 7 | -0,4% | -1,1% | -3,2% | 5,7% | 7,5% | 183,4% |
Forrás: Refinitiv, Portfolio |
Címlapkép forrása: Getty Images
Esett Amerika
Mérsékelt elmozdulások jellemzik a tőzsdéket a keddi kereskedésben, az európai piacokon enyhén pozitív a hangulat, míg az irányadó amerikai indexek többségében estek. A kereskedelmi háborús hírekre és Donald Trump újabb vámfenyegetéseire figyelnek a befektetők, miközben beindultak a vállalati negyedéves gyorsjelentések.

Nemzetközi űripari együttműködés indul Kazahsztán és a 4iG között
A 4iG SDT Zrt. és a Kazakhstan Gharysh Sapary állami űripari vállalat előzetes megállapodást írt alá.

A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ
Bikák és Medvék: Kivel jobb haverkodni a tőzsdén?- Interaktív, díjmentes online előadás
Gyakorlati, hasznos, érthető
Tíz év alatt a magyar gazdagok végre felzárkóztak az EU-hoz
Hogyan oszlott el az elmúlt évek vagyongyarapodása a magyar háztartások között?
Lengyelország hadüzenettel felérő lépést tett a magyar kormánnyal szemben
Visszarendelték a budapesti nagykövetüket, ami az egyik legellenségesebb lépés.
Újabb fegyverszállítmányokra készül Lengyelország
Már 4 milliárd eurót szántak Ukrajna katonai támogatására.
Börtönre ítélték Erdogan legfőbb ellenlábasát
Ez a második alkalom, hogy Imamoglut köztisztviselők megsértése miatt ítélik el.
Kijelentette az államtitkár: nem épülhet gát Nagymaroson
Több vizet szeretnénk kapni a szlovákoktól.
Így harcol a sok turistával Barcelona és Dubrovnik
Amennyire jövedelmező ágazat a turizmus, akkora problémát okoz, ha elburjánzik: Barcelona vagy Dubrovnik bőven tudna mesélni, mivel jár a túlturizmus. A népszerű lokációknak mind megvan... Th
A születés időzítése: amikor a focista apa a naptárhoz nyúl
A sportban és az oktatásban is régóta ismert jelenség, hogy az év elején született gyerekek előnyben vannak az év végén születettekkel szemben. Miért ne időzítenénk gyerekeink születésé
A TB kiskönyv múltja, jelene és digitális jövője
A magyar társadalombiztosítási rendszer egyik ikonikus, papíralapú dokumentuma, a köznyelvben csak TB kiskönyvként ismert igazolvány hamarosan digitális formában él tovább. Bár sok munkáltat
SPB: Szigorító intézkedések és növekvő infláció határozhatja meg a román kötvénypiacot a közeljövőben
A román kötvénypiacot a közeljövőben várhatóan egyrészt a növekvő infláció, másrészt a költségvetési hiány csökkentésére irányuló szigorító intézkedések határozzák meg. A kis
Végre kimondták: nem kell tovább fenntartani a projekteket
Miközben sok pályázó már túl van a projektje fenntartásán, a Hatóság csak most tisztázta a legfontosabb kérdést.
Miért nem emelkedik mindig az infláció, ha vámot emelnek?
Súlyos inflációt jósoltak az elemzők, amikor Donald Trump áprilisban bedurrantotta a vámháborút, és jogosan: a vámok növelik az importált termékek árát, ami végső soron a... The post Mié
Szegény, de szexi...
Kicsit kapitalista, kicsit szocialista; kicsit nyugati, kicsit keleti; kicsit drága, kicsit olcsó: ez Berlin Zentuccio szemüvegén át. A HOLDBLOG állandó világutazó szerzője a német fővárosról
Top 10 osztalék részvény - 2025. július
Július elsején kijött Justin Law listája az osztalékfizető részvényekről, sorba is rendeztem őket gyorsan, itt az eredmény.Fontosabb infók a lista összeállításával kapcsolatbanElőző hón


Tíz év alatt a magyar gazdagok végre felzárkóztak az EU-hoz
Hogyan oszlott el az elmúlt évek vagyongyarapodása a magyar háztartások között?
Vége a pénzesőnek? Fájni fog a kiszivárgott EU-s agrárreform
Teljesen más világ jöhet, ha megvalósulnak a brüsszeli tervek.
Pokoli hónapok után vérszegény időket várnak az elemzők
Érkeznek a második negyedév amerikai vállalati beszámolói.
Limit, Stop, vagy Piaci? Megbízások, amikkel nem lősz mellé!
Ismerd meg a tőzsdei megbízások világát, és tanulj meg profin navigálni a piacokon!
Hogyan vágj bele a tőzsdei befektetésbe?
Első lépések a tőzsdei befektetés terén. Mire kell figyelned? Melyek az első lépések? Mely tőzsdei termékeket célszerű mindenképpen ismerned?