Előfizetői tartalom

Kiderült, mennyi pénzt nyúltak le a magyarok bankszámláiról

Közel 8,5 milliárd forintot loptak el 2025 első három hónapjában a magyarok bankszámláiról, 5,8 milliárd forintot átutalásokkal, 2,7 milliárdot kártyás csalásokkal szereztek meg a bűnözők, ami nagyjából stagnálásnak felel meg - derül ki az MNB friss pénzforgalmi statisztikájából. Az év első felében a károk nagy részét ismét az ügyfelek állták, ám a kárviselési szabályok a közeljövőben változhatnak: a bankok várhatóan nagyobb részt vállalhatnak magukra a károkból. A kártyás fizetések és az azonnali átutalások egyre népszerűbbek miközben a bankok pénzforgalmi bevételei is híztak, ám ebben nagy szerepe volt a tranzakciós illeték megemelésének. Mutatjuk, mi minden történt legutóbb a hazai elektronikus pénzforgalomban.

Portfolio Banking Technology 2025A legforróbb digitális banki innovációkról, fintech újításokról is szó lesz a Portfolio november 4-ei Banking Technology rendezvényén. Regisztráció és részletek itt!Információ és jelentkezés 34 milliárd forintot loptak el egy év alatt Megjelent az MNB első negyedéves pénzforgalmi statisztikájába, amelyből az is kiderül, hogy az elektronikus...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés