A beszéde elején Hernádi Zsolt a tavalyi év nehézségeiről szólt pár szót: elmondása szerint a 2022-es egy soha nem látott év volt a Mol történetében az orosz-ukrán háború kitörésének köszönhetően, legalábbis Hernádi nem tapasztalt ilyen extrém évet 1999 óta, amióta a vállalatnál van. Elmondása szerint eleinte a háború gyors lezárulására és átmeneti jellegű voltára számított mindenki, arra azonban nyilvánvalóan nem lehetett felkészülni, hogy a világ hogyan reagálhat egy ilyen kaliberű háborúra.
A nyugati világ elsődleges eszköze ezen a téren a szankciós rendszer kialakítása volt, a szankciók jelentős része, egész pontosan 10 EU-s szankcióból 7 energetikai fókuszú volt, hangsúlyozza Hernádi. A Mol számára a decemberben és februárban hatályba lépő szankciós körök voltak a legjelentősebbek, ezek az orosz kőolaj tengeri importjára, illetve az orosz kőolajból előállított termékekre vonatkozó döntések voltak.
A háborút egy szóval lehet jellemezni: borzalmas; mindenki azt szeretné, hogy ez véget érjen. (...) Mégis alkalmazkodnunk kell az új körülményrendszerhez, tehát úgy kell biztosítanunk a régió energiaellátását, hogy közben megfeleljünk a nemzetközi közösségek által támasztott követeléseknek is
Kedves Olvasónk!
Az Ön által keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Cikkarchívum előfizetés
2 223 Ft / hónap
- Portfolio.hu teljes cikkarchívum
- Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái