Portfolio signature

Kik nyerték meg a szocho-háborút? Lássuk a listát

Júliustól él az új szocho, nem véletlen, hogy júniusban, az utolsó szocho-mentes hónapban rekord kereslet mutatkozott a befektetési alapok iránt. Mostani cikkünkből kiderül, hogy elsősorban az OTP és az MBH alapjai profitáltak a legtöbbet a frissen beáramló pénzekből, ugyanakkor a hozamokat nézve azok jártak eddig a legjobban, akik elsősorban a magyar tőzsdére fektető alapokat választották. Az alapkezelés jövőjével részletesen is foglalkozunk szeptember 20-ai Future of Finance konferenciánkon, nem érdemes lemaradni róla!
Milyen kihívásokkal és lehetőségekkel néznek szembe a hazai alapkezelők, milyen lesz a jövő befektetési alapja? Többek között ezekre a kérdésekre keressük a választ a Portfolio szeptember 20-ai Future of Finance konferenciáján. Jelentkezz még ma!

Mint ahogy arról számos cikkünkben beszámoltunk, júliustól él az új szocho-szabályozás, amely többek között előírja, hogy a nyilvánosan forgalmazott befektetési jegyek visszaváltásából/értékesítéséből származó jövedelmet az eddigi 15%-os személyi jövedelemadó (kamatadó) mellett további 13%-os szociális hozzájárulási adó fizetési kötelezettség terheli, ha azokat július 1-jén, vagy azután vásárolja valaki.

Így a hozam teljes adóterhelése 28%-ra nő (kivételt képeznek a szocho alól az ingatlanalapok).

Voltak más, a befektetési alapok piacát érintő kormányzati döntések is, nem véletlen, hogy júniusban történtek változások az alapkategóriákon belül, erről részletesebben itt írtunk:

Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!

Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. A Signature PRO szolgáltatás havi díja 2 990 forint. A hozzáférés egy évre is megvásárolható, amelynek díja 29 845 forint, az éves előfizetés keretében tehát 10 havi díjért cserébe 12 havi szolgáltatást kapnak olvasóink. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!

Signature előfizetés