Új csúcson az arany
Ma új történelmi csúcsra emelkedett az arany,
az elemzés megjelenéséig 2165 dollárra szúrt fel a sárga nemesfém árfolyama. Legutóbb tavaly decemberben láthattunk történelmi csúcsot az arany piacán, akkor 2136 dollárig emelkedett a jegyzés.

A mostanában látott emelkedés azt követően indult, hogy az amerikai inflációval kapcsolatos kiújult félelmeknek köszönhetően hirtelen gyengülni kezdett a dollár a múlt hét vége felé. A PCE inflációs mutató múlt heti publikálását megelőzően a piaci szereplők attól tartottak, hogy a vártnál magasabb fogyasztói - valamint termelői árindex adatokat látva ismét megugorhat az infláció. Ezzel párhuzamosan a kamatvágási várakozások is előtérbe kerültek: Jerome Powell kongresszusi meghallgatásán a jegybankelnök többek között elmondta, hogy ha a gazdaság a várakozásoknak megfelelően növekszik, akkor elérkezhet a pillanat, amikor elindulhat a monetáris politikai szigorítás visszavétele, vagyis az asztalra kerülhet a kamatcsökkentés lehetősége, ami szintén az arany felértékelődése felé mutat.
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább.
December 1-17. között féláron adunk 2 havi Signature PRO előfizetést!
Használd a KARACSONY2025 kuponkódot a "KUPON BEVÁLTÁSA" mezőben, és élvezd a prémium elemzéseket, hírleveleket, kedvezményes konferenciajegyeket és online klubokat!
Siess, mert a 2 havi akciós előfizetést csak december 17-ig tudod aktiválni, ne maradj le, részletek ITT!
További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!
