Oldalaz a forint
Az euró 372,7 forint, a dollár 346,4 forint környékén mozog szerda este.

Kisebb korrekció
Délután visszaadott egy kicsit az erősödéséből a forint, 372,8-as szintet láthatunk most, ami még mindig 0,7%-os erősödés napon belül.

Közel 1%-os erősödés
Egészen 372-ig erősödött a forint az euróval szemben, ezzel ma 0,9%-os erősödésben van.

Jó erőben a forint
Ma 0,6%-ot erősödött a forint az euróval szemben, jelenleg 373,5-ös árfolyam jellemző.

Tart még az erősödés
A lendület most lanyhult, de a forint erősödése még tart: miközben 9 órakor még 376.7 környékéig gyengült az euróhoz képest, mostanra már a 374,5 alatti tartományig húzott le.

Leszúrt a forint
Nem sokkal 11 óra előtt a forint gyors erősödéssel egészen 374,5-ig szúrt le az euróhoz képest, miközben 10 órakor még a 375,5 feletti szinteknél mozgott a váltás.

A dollárhoz képest is látszik erősödés, ott már a 347,2-es szintet vitte át az árfolyam, amivel a keddi napközbeni szintek alá került a váltás.

Hullámvasútra ültették a forintot, most ugyanonnan fut neki, mint tegnap
Szerda reggel 375,3-nál járt a forint az euróval szemben, ez egyelőre megegyezett a kedd esti árfolyammal. A magyar deviza kedden a nap második felében nagy utat járt be, előbb a gyengülésből erősödésbe váltott, majd hamar vissza is fordult. Így látszólag semmi nem történt, csak közben az MNB 18 százalékról 17 százalékra csökkentette az irányadó kamatot, ami már a mai egynapos betéti tenderen érvényesülhet. A várakozások szerint a következő hónapokban fokozatosan tovább vághatja majd a kamatot a jegybank, rövidtávon azonban sokkal fontosabb lesz az amerikai adósságplafonnal kapcsolatos tárgyalások alakulása. Ha ugyanis a következő egy hétben nem sikerül megegyezni, akkor akár államcsőd is elképzelhető az Egyesült Államokban, ami a pénzpiacokon is komoly turbulenciával járhatna. Vagyis a forint szempontjából is érdemes figyelni az Amerikából érkező hírekre. A dollárral szemben most 348 körül járunk, míg az angol font 433 forintba kerül.

A forint versenytársai közül a lengyel zloty és a cseh korona is stagnálással kezdte a napot az euróval szemben. A feltörekvő piacokon pedig a török líra és az orosz rubel is minimális elmozdulást mutat a dollárral szemben.
Az adósságplafonnal kapcsolatos tárgyalások alakulása az amerikai deviza árfolyamára is hatással lehet, jelenleg kicsivel 1,08 alatt jár az euró-dollár jegyzés, ami a tegnapi dollárerősödés után egyelőre 0,2 százalék körüli korrekciót jelent. A japán jen 0,1 százalékkal, az angolé font pedig 0,3 százalékkal erősödött a dollárral szemben.

Címlapkép: Getty Images