Újra 377-nél
Ugyan a korábbi sávból egy időre kitört a forint az euróval szemben, mostanra azonban visszatért a jegyzés 377-hez. A dollárral szemben közben 353-nál járunk.

Folytatódik az erősödés
Ismét lendületet vett a forint, az euróval szemben 376,7-ig erősödött a hazai deviza, ami július óta nem látott szintet jelent. Hasonlót látunk a dollárral szemben is, az elmúlt órákban 352,7-ig erősödött a forint.

Sávozás
Az euró/forint pár egy relatíve szűk, 377 és 377,5 forint közötti sávban mozog ma délelőtt óta, ebben a kora esti órákban sem történt változás, jelenleg 377,2-nél járunk az euróval szemben, míg egy dollár 353,7 forintba kerül.

Nincs megállás
A délutáni órákban is folytatta erősödését a forint. Az euróval szembeni jegyzések ismét a 376,50-es szint felé vették az irányt.

Miért reagált így a forint a reggeli adatra?
Elvileg a vártnál alacsonyabb inflációs adat inkább negatív a forint szempontjából, hiszen így felbátorodhat az MNB és akár a vártnál nagyobb kamatcsökkentésbe kezdhet. Azonban a jegybank eddig az óvatosságot hangsúlyozta, így várhatóan kivár majd a jövő év elején érkező inflációs számokig, addig legfeljebb az októberi 75 bázispontos ütemben folytatja a lazítást. Ez pedig az alacsonyabb infláció mellett
az eddig vártnál magasabb reálkamatot jelent, úgy tűnik, hogy ezt értékeli most pozitívan a piac.

Megtorpant a forinterősödés
Kora délutánra kicsit elkezdett visszakorrigálni a forint, de a 377,5 körüli érték még mindig 0,6 százalékkal alacsonyabb a tegnap esti euróárfolyamnál. A régiós versenytársak közül a lengyel zloty 0,2 százalékos erősödésben van, a cseh korona viszont hasonló mértékben gyengül az euróval szemben.

A forint kilátásairól is szó lesz a Portfolio következő befektetői klubján
Forintárfolyam, kamatok, infláció - Mi vár ránk 2024-ben címmel szervezzük meg következő online klubrendezvényünket december 7-én, amely Signature előfizetőink számára ingyenes. Meghívott szakértőinkkel részletesen átbeszéljük többek között a forint jelenlegi helyzetét, valamint a hazai fizetőeszköz kilátásait és hogy milyen tényezők befolyásolhatják leginkább az euró-forint árfolyamának mozgását a következő egy évben.
Előadóink lesznek:
- Bod Péter Ákos, egyetemi tanár, Budapesti Corvinus Egyetem, MTA doktora
- Jónap Richárd, részvénypiaci stratéga, Concorde Értékpapír Zrt.
- Madár István, vezető elemző, Portfolio
- Török Zoltán, vezető elemző, Raiffeisen Bank
Ide kattintva lehet jelentkezni az online eseményre.
Lassan 4 hónapos csúcson a forint
A 377-es szint alatt ilyen mélyen a forint legutóbb július második felében járt, vagyis a hazai fizetőeszköz közel 4 havi csúcsára ért.
A hazai fizetőeszköz erejének segített a vártnál alacsonyabb infláció, ami azt jelezheti a befektetők felé, hogy a korábbiaknál magasabb lehet a magyar reálkamat.
De hangulati elemek és technikai tényezők is szerepet játszanak a forint erősödésében. A dollár péntek délelőtt inkább gyengélkedett, ami jellemzően segít a feltörekvő devizákon. Emellett az EUR/HUF árfolyama technikai értelemben egy fontos szintnél billeget, és hogy most ezt a 378-as szintet határozottan letörte, megnyílt az árfolyam számára a tér lefelé.

377 alatt a forint
Az euró árfolyama az imént a 377-es szintet is áttörte az euróval szemben.

Megy tovább a forint
A péntek délelőtti órákban kitart a forint lendülete, az euróval szembeni jegyzések már a 377-es szintet célozzák.

A dollár ellenében is érezhető a forint ereje, a 354-es szint alá kerültek a jegyzések.

Fontos szintek között az árfolyam
Nagyon érdekes, hogy az euró-forint árfolyama beszorult két kulcsfontosságú szint közé, alulról a 378 fogja, felülről a 380-as szint.

Erősödik a forint
Az EUR/HUF árfolyama a reggel megjelent, vártnál alacsonyabb hazai inflációs adat hatására erősödésnek indult és ismét célba vette a 378-as szintet.

Powell pattintotta le a falról a forintot
Péntek reggel 379,2 körül járt a forint az euróval szemben, ez egyelőre 0,2 százalékos erősödést jelentett tegnap estéhez képest. A magyar deviza csütörtökön még a 378-as erős technikai támasszal birkózott, aztán amikor már úgy tűnt, hogy sikerül áttörnie, akkor Jerome Powell szavaira erősödni kezdett a dollár, ez pedig keresztbe tett a magyar devizának. A Fed elnöke további kamatemelések lehetőségét vetítette előre, ez pedig kedvezőlenül érinti a kockázatosabb feltörekvő piaci eszközöket, így a forintot is. Így ma ismét a 380-as lélektani határ kerülhet a fókuszba, akár azt is tesztelheti a jegyzés. Főleg úgy, hogy a vártnál alacsonyabb októberi inflációs adat akár erősebb kamatcsökkentési ütemet vetíthet előre a jegybanktól a következő hónapokban. A dollárral szemben most 355,2 körül járunk, míg az angol font 434,5 forintba kerül.

A régióban a lengyel zloty minimális erősödéssel, a cseh korona pedig stagnálással kezdte a napot az euróval szemben. A feltörekvő piacon a török líra 0,3 százalékos gyengüléssel, az orosz rubel pedig 0,1 százalékos erősödéssel indította a napot a dollár ellenében.
Az amerikai deviza Powell tegnap esti szavai hallatán erősödött, így most 1,067 körül jár az euróval szemben. A japán jen stagnál, az angol font pedig 0,1 százalékkal erősödik az amerikai devizával szemben.

Címlapkép forrása: Balazs Mohai/Bloomberg via Getty Images
Bréking: itt az egy számjegyű infláció Magyarországon!

Októberben 9,9 százalékkal emelkedtek a fogyasztói árak Magyarországon, ezzel majdnem másfél év után látunk egy számjegyű inflációt – közölte péntek reggel a KSH. Havi alapon minimálisan csökkentek az árak. A most közölt adat meglepetést okozott, hiszen az elemzők csak novemberre várták az egy számjegyű infláció megvalósulását.
Tovább a cikkhez