Miközben a koronavírus-járvány kitörése már jelentős negatív hatással van az európai megújuló energia szektorra, a kialakult helyzet egy nem szándékos, de kedvező következményeként az Európai Unió és több, eddig e szempontból gyengén teljesítő tagállama valószínűleg mégis teljesíthetik a 2020-ra a megújuló energiaforrások részarányára kitűzött kötelező célszámot - áll az ICIS (Independent Chemical Information Service), a világ egyik legnagyobb árupiaci adat- és információszolgáltató vállalatának előrejelzésében.
Még az idei év elején is úgy tűnt, hogy az EU nem fogja tudni elérni azt, a közösség egésze számára 2009-ben kijelölt célt, mely szerint 2020-ban a végső energiafogyasztás legalább 20 százalékát megújuló energiaforrásokból kell fedezni. Elsősorban a járványhelyzet azonban az energiaigények elhúzódó visszaesését idézte elő. Ez pedig azt jelenti, hogy a nehezen szabályozható, ezért amikor csak lehetséges, termelő megújulós erőművek által előállított energia a fogyasztás nagyobb részét adhatja 2020-ban az EU-ban.
A 2009-es megújuló energia irányelv részeként meghatározott 20 százalékos megújuló célt három szektorban kell elérnie az EU-nak: a villamos energia, a fűtés-hűtés, valamint a szállítási ágazatokban. A tagállamok mindegyike saját, önmagára nézve kötelező vállalást tett a végső energiafogyasztásban elérendő megújuló részarány tekintetében. A tagállamok vállalásai között jelentős szórás figyelhető meg, például Magyarország 13, Svédország pedig közel 50 százalékos célt jelölt ki.
A cikk tartalmából
- Negatív hatással van a megújuló energia szektorra is a koronavírus-járvány
- De mégis elérheti a 2020-ra kitűzött EU-s célt
- Minek köszönhető ez?
- Melyik tagország hogy áll?
- Milyen hatása lesz a járványnak az energiaigényekre?
Kedves Olvasónk!
Az Ön által keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Cikkarchívum előfizetés
2 223 Ft / hónap
- Portfolio.hu teljes cikkarchívum
- Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái