Legyünk őszinték, nem csak a koronavírus miatt dőlt be az olajár
Sokat lehetett hallani mostanában az olaj árfolyamával kapcsolatban, hiszen nem olyan régen benézett 40 dollár alá a Brent ára, és sokat esett a többi termék is. Talán még többek számára lehet ismerős, hogy áprilisban negatív árfolyamon zárt a WTI, ami soha nem fordult elő még korábban. Ezt akkor több tényező kevésbé szerencsés együttállása okozta, részben a koronavírusnak, részben pedig a csurig megtelt tárolói kapacitásoknak köszönhetően.
Az olaj árfolyamának hanyatlása bár idén a járványhelyzet miatt felgyorsult, de korántsem egy újkeletű jelenségről van szó. Ha egy kicsit távolabbról nézünk rá az árfolyamra, akkor látható, hogy gyakorlatilag már 2014 óta egy lefelé tartó egyenesen van, ahol egy-egy emelkedési szakaszt nagyobb, vad zuhanások követtek. Hol vannak már a 100 dolláros hordónkénti árfolyamok és a rekordnyereségek?

A közel 6 éve tartó hanyatlásnak számos oka van, ezek között az alábbiak is:
Miről szól még a cikk?
- Miért esik már évek óta az olajár?
- Mekkora lesz az olaj szerepe a jövőben?
- Hogyan állják a sarat a nagy európai olajtársaságok?
- Milyen konkrét lépéseket tettek a túlélés érdekében?
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. A Signature PRO szolgáltatás havi díja jelenleg 2490 forint, ami augusztus 13-tól 2990 forintra emelkedik. A hozzáférés egy évre is megvásárolható, amelynek díja 29845 forint, így tehát még jobban megéri éves előfizetésre váltani. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!