Ha kutatóként tanulságokat kellene levonnia a Covid-járványból, illetve annak nemzetközi és hazai kezeléséből, mik lennének ezek? Egyáltalán tanultunk-e a globális pandémiából?
Kutatóként főleg a tudományos munkával járultunk hozzá a pandémiás helyzet kezeléséhez és a felkészüléshez. Egyrészt elemeztük, modelleztük és értékeltük a járvány terjedését, másrészt a nemzetközi szakirodalom eredményeit dolgoztuk fel. Nemzetközi szinten is az a következtetés, hogy a tudományos kutatások széttöredezettek voltak a járvány kitörése előtt is és alatt is, sokszor egyéni kezdeményezések révén valósultak meg, és nem mindig tudták megfelelően szolgálni a politikai döntéshozatalt. Ezért is jött létre uniós finanszírozással a „Be-Ready” projekt, amelyet egy nemzetközi konzorcium valósít meg 15 európai ország összesen 24 partnerintézménye részvételével. Magyarországról Röst Gergely szegedi matematikussal ketten veszünk részt ebben.
Milyen gyakorlati munkát végeznek egy ilyen nemzetközi együttműködésben a szereplők?
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. A Signature PRO szolgáltatás havi díja jelenleg 2490 forint, ami augusztus 13-tól 2990 forintra emelkedik. A hozzáférés egy évre is megvásárolható, amelynek díja 29845 forint, így tehát még jobban megéri éves előfizetésre váltani. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!