A Hilti vállalatot a második világháború idején, 1941-ben alapította egy testvérpár, Eugen és Martin Hilti. A háború alatt tankalkatrészeket és más katonai használatra szánt eszközöket gyártottak a német haderő, a Wehrmacht számára. A világégést követően a rögzítéstechnika került tevékenységük középpontjába. 1967-ben dobták piacra az úgynevezett elektropneumatikus ütvefúrót, amely a cég legismertebb terméke lett. A technológiának köszönhetően az eszköz felhasználója kisebb erőráfordítással is át tud fúrni olyan kemény anyagokat, mint például a beton. A Hilti számos más eszközt is gyárt kifejezetten az építőipart megcélozva.
A liechtensteini cég nagy hangsúlyt fektet a kutatás-fejlesztésre és az innovációra: éves forgalmának mintegy 6 százalékát fordítja K+F tevékenységekre. A Liechtensteinben található gyárban külön kutatás-fejlesztési laboratórium működik, ahol az új technikákat, eszközöket kísérletezik ki. De nemcsak Schaanban, hanem például Kecskeméten is folyik termékfejlesztés: a kecskeméti üzem nyerte el 2004-ben az egyik alapítóról elnevezett Martin Hilti Innovációs Díjat egy polygon vésőért.
A multinacionális vállalatnak Európán kívül az Egyesült Államokban, Mexikóban, Kínában és Indiában is vannak gyárai. A Hilti világszerte 32 ezer embert foglalkoztat.
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja az éves előfizetés esetén most 33%-os kedvezménnyel 19 990 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!