A BÉT pilot ESG tanácsadási program dedikáltan a kkv-szektornak szól, a kiválasztott vállalkozások egy vissza nem térítendő támogatással akkreditált ESG tanácsadókkal tudnak együtt dolgozni a fenntarthatósági riportjuk elkészítésén. Mi a tapasztalat a programot illetően? Milyen területen tevékenykednek a cégek, akik részt vettek a projektben?
Máté-Tóth István: A program háttere kapcsán érdemes elmondani, hogy a BÉT-nek mindig fontos volt, hogy a szolgáltatáspalettájában a kisebb, de feltörekvő, gyorsan növekvő vállalatokat is megszólítsa. Emellett azt is látjuk, hogy míg régebben az ESG követelmények inkább a kockázatmenedzsment részei voltak a tőkepiaci befektetőknél, mostanra a gazdasági és a politikai szereplők ráébredtek, hogy tőkeallokációra is lehet használni. Tehát a különböző ESG megfelelési követelményekkel tudjuk az általunk befektetett pénzeket megfelelő módon irányítani. A tőkepiacon ez már régi jelenség, ami átterjedt a finanszírozási szektor egészére, tehát a bankszektorra is. Ennek egyrészt a befektetők, a bankok befektetési elvárásai, az ügyfelek elvárásai, de leginkább a szabályozói nyomás volt az oka. Így alakult ki, hogy akár hitel-, akár tőkefinanszírozást szeretne egy vállalkozás, annak eleget kell tennie az ESG követelményeknek. A következő ESG-t megerősítő tényező a pénzügyi gazdaság és a reálgazdaság összefonódása volt, amit főleg a beszállítói láncokon való megfelelési kényszer szült.
Magyarország olyannyira be van ágyazódva a globális ellátási láncolatokba, hogy teljesen mindegy, hogy egy cég vezetője mit gondol az ESG-ről, ha egy német, brit, vagy más külföldi nagyvállalatnak szeretne beszállítani, akkor meg kell felelnie ezeknek a követelményeknek.
Kedves Olvasónk!
Az Ön által keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Cikkarchívum előfizetés
2 223 Ft / hónap
- Portfolio.hu teljes cikkarchívum
- Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái