Felcsillant a fény az alagút végén
A harmadik negyedévben néhány adat arra utal, hogy megtörténhetett a fordulat a magyar gazdaságban és javult a helyzet – olvasható az ING Bank friss elemzésében. A szakemberek arra számítanak, hogy a harmadik negyedévben a mezőgazdaság teljesítményének köszönhetően véget érhet a technikai recesszió Magyarországon, ugyanakkor ezzel együtt is
a GDP 0,5 százalékos zsugorodására számítanak idén.

Jövőre ismét lábra állhat a gazdaság, a bank szakemberei 3,4 százalékos növekedést valószínűsítenek, ezt azonban az uniós források sorsa nagyban befolyásolhatja. Alapesetben arra számítanak, hogy az év végéig a kormány meg tud egyezni az Európai Bizottsággal a felfüggesztett forrásokról, azonban a politikai kockázatok erősödnek ezzel kapcsolatban, ami a 2024-es növekedés szempontjából negatív kockázat lehet.
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. A Signature PRO szolgáltatás havi díja 2 990 forint. A hozzáférés egy évre is megvásárolható, amelynek díja 29 845 forint, az éves előfizetés keretében tehát 10 havi díjért cserébe 12 havi szolgáltatást kapnak olvasóink. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva! További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!