Magyarországon jelenleg tilos az erkélynapelemes rendszerek telepítése, pedig a hazai városok sűrűn lakott, társasházi területein, így például Budapest belső részein ideális lenne az alkalmazásuk, és a világ nagyvárosainak önkormányzatai is egyre több esetben látnak potenciált ezekben - mutat rá a cikk.
A legfeljebb 800 wattos erkélynapelemek legnagyobb előnye ugyanis az, hogy ott is telepíthetők, ahol a nagyobb háztartási méretű napelemes kiserőművek (HMKE-k) nem, illetve a rendelkezésre álló tetőfelületek viszonylagos kis mérete miatt nem jelentenek opciót. (A társasházi háztartások napenergiához jutását itthon egyelőre például az energiaközösségek szabályozásának hiányosságai is akadályozzák.)
A lakás bármelyik konnektorába bedugható, így a hálózathoz csatlakoztatható erkély- vagy balkonerőmű által megtermelt villamos energiát a lakók közvetlenül felhasználják műszaki eszközeik működtetéséhez. Mivel maximális teljesítőképességük 0,8 kW, még a legideálisabb körülmények között se tudnak annyi energiát termelni, amennyit a háztartásban működő gépek ne tudnának felhasználni.
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja az éves előfizetés esetén most 33%-os kedvezménnyel 19 990 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!