A geopolitikai sokkok, a koronavírus-járványhoz hasonló makroszintű krízishelyzetek vagy éppen az egyik állam által másokkal szemben alkalmazott szankciós csomagja iparágakon átívelő bizonytalanságot és a tehetségek menekülését okozza a negatív hatások által közvetlenül nem érintett vállalatoknál is - derül ki a Corvinus Egyetem kutatásából.
Xiaomeng Liu, a Budapesti Corvinus Egyetem adjunktusának friss tanulmánya új fogalmat, a sokkelőrejelzést vezette be annak magyarázatára, hogy a potenciális zavarok előrejelzése hogyan váltja ki a munkavállalók önkéntes távozását. A 2014 és 2021 közötti időszak adatait elemző tanulmány szerint, amikor az Egyesült Államok szankciókat vezetett be, a külföldi igazgatók azoknál a vállalatoknál is elkezdtek tartani a közelgő korlátozásoktól, amelyeket nem érintették a retorziók.
Sokkprognózis
Az ún. sokkelőrejelzés az a magatartás, amelynek során a szervezetekben az egyének pusztán a várható külső, tágabb környezetben bekövetkező sokkhatások hírére önként elhagyják vezető pozíciójukat, még akkor is, ha a saját szervezetük nem érintett.
Amire választ kaphat cikkünkben:
- Miért mondanak fel a vezetők, ha nem érinti közvetlenül a céget a krízis?
- Miért erősödik fel a félelem és a karrierrel kapcsolatos aggodalom?
- Mit kell tenniük a vállalatoknak ebben az esetben?
- Hogyan maradhat ellenálló a vállalt?
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja egy évre 29 845 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!