A kínai állami média szerint az ország zászlaját idéző piros színnel díszített szkafanderek képesek ellenállni a Holdon uralkodó extrém hőmérsékletnek, pornak, valamint sugárzásnak, miközben nem akadályozzák az asztronauták mozgását.
A ruha sisakjában egy kamerarendszer is helyet kapott, amellyel a küldetést a Földről irányítók képesek lesznek az űrhajós nézőpontjából követni az eseményeket.
A CNN kiemelte, hogy az űrruha bemutatása nemzetközi szinten is kapott visszhangot a közösségi médiában. A szintén a Holdra készülő SpaceX-et vezető Elon Musk is megosztotta X-en az új kínai űrszkafandert, a poszt szövegében pedig
élesen bírálta a légiközlekedésért is felelős amerikai Szövetségi Légügyi Hivatal (FAA) működését.
Szerinte az FAA végeláthatatlan papírmunkával nehezíti az amerikai űrprogram fejlődését, rámutatva ezzel, hogy Kína az Egyesült Államoknál gyorsabban fejlődik ezen a területen.
Meanwhile, back in America, the is smothering the national space program in kafkaesque paperwork! @FAANews
— Elon (Musk) September 28, 2024
Az űr meghódítására különösen nagy erőt fektetnek most a világ hatalmai. Kína sorra jelenti be az újabb és újabb küldetéseit, amelyekkel előre lefektetett stratégia mentén igyekszik lekörözni az Egyesült Államokat a területen.
Nyáron Kína tudományos szenzációt ért el Csang-o-6 küldetésével, amelynek keretében az ázsiai országnak először sikerült kőzetmintákat hazahoznia a Hold tőlünk távolabb eső oldaláról. Pár hete pedig bejelentették, hogy 2030-ban a Marsról is szeretnének talajmintákat gyűjteni.
Az Egyesült Államok közlései szerint legkorábban 2026 szeptemberében léphet majd újra amerikai űrhajós a Holdra, amire 1972 óta nem került sor.
A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Getty Images