A témakörről és azon belül egyedi részvényekről részletesebben is beszélünk csütörtök esti webináriumunkon is.
2020 elejétől fogva a Skandináv piacok összességében igen erős teljesítményt mutatnak fel 24 és 34% közötti eredményeket felmutatva. Ugyanezen idő alatt az S&P 500 28%-ot ért el, ami eleve erősnek mondható az ottani gazdaságba és pénzügyi piacokba öntött ezermilliárdok miatt, amely meghaladta az Európában lévő szinteket. Nem véletlen, hogy ugyanezen időszak alatt a DAX (feketével) 14%-kal emelkedett. Az északi piacok közül a legjobban Koppenhága teljesített, a KFX index (kékkel) 34%-kal ér többet, mint 2019 legvégén. Dánia vezető részvénypiaci mutatója relatív teljesítményét azzal alapozta meg, hogy jóval kevesebbet esett a koronavírus járvány kitörésekor, mint a többi Skandináv tőzsde.
Svédország (zölddel) és Finnország (narancssárgával) piacai sokkal inkább mozogtak hasonló mértékben, de az előbbi esetén a fellendülés során egy árnyalatnyi relatív erő szintén megjelent. Nagy kérdés, hogy a relatív teljesítmény különbség a későbbiekben is megmarad, a technikai elemzés elmélete szerint az esetek többségében ez a helyzet. Összességében egy nagyon erősen összetartó kisebb régiót láthatunk, amelyek főbb indexei között a korreláció szinte folyamatosan nagyon magas. A nagy intézményi befektetők viszonylag keveset differenciálnak, és nagyrészt egy kalap alá veszik őket.
Erről szól még a cikk:
- Hogyan teljesít a régió, és mi várható a technikai elemzés alapján?
- Mely piacokban van relatív erő.
- Használható-e az RSI a dán indexnél.
- Egy emelkedő háromszög vége a norvég indexben.
- Újabb és újabb hullák a svéd részvénypiacon.
- Nyugalom honol a finn szaunában.
Kedves Olvasónk!
Az Ön által keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Cikkarchívum előfizetés
2 223 Ft / hónap
- Portfolio.hu teljes cikkarchívum
- Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái