A zárás sem lett szebb
A nap végére a Dow Jones index 0,7%-os, majdnem 250 pontos mínuszba csúszott. Az S&P-500 0,9%-kal, a Nasdaq pedig 1%-kal esett szerdai záróértéke alá.
Egyre kövérebb mínuszok
A kereskedés utolsó órájára fordulva egyre rosszabb a hangulat a Wall Streeten, a Dow Jones 0,5%-os mínuszban van, de az S&P-500 is hasonló visszaesést mutat, a Nasdaq pedig 0,65%-kal áll szerdai értéke alatt.
Egyelőre nincs nagy mozgás Amerikában
A vezető amerikai indexek egyelőre alig mozgulnak, a Dow Jones 0,2%-os mínuszban van most éppen, de néhány perce még hasonló pluszban állt. Ugyanez a helyzet az S&P-500 és a Nasdaq esetében is.
Megütötték a nap végén a Richter és a Telekom részvényeit

Megütötték a nap végén a Telekom és a Richter részvényeit, így a BUX napközben látott 1 százalék körüli emelkedése is elolvadt, végül minimális erősödéssel zárt az index, nagyrészt az OTP papírjainak köszönhetően.
Tovább a cikkhezEmelkedéssel nyitottak az amerikai tőzsdék

A tegnapi lejtmenet után ma emelkedéssel indítják a kereskedést a vezető amerikai indexek.
Tovább a cikkhezZuhan a kereslet a koronavírus-vakcinákra

Visszaesett a koronavírus-vakcinák iránti kereslet a világjárvány visszaszorulásával, de az AstraZeneca szerint ígéretes fejlesztési projektjeik vannak folyamatban, amelyek dollármilliárdokat hozhatnak a konyhára - írja a CNBC.
Tovább a cikkhezMeglett az eredménye a Pepsinél az áremeléseknek

Hatottak az áremelések a Pepsinél, az italgyártó óriás bevételei nőttek és minden szinten az elemzői várakozásokat felülmúló számokat közölt a vállalat mai negyedéves gyorsjelentésében. Ugyanakkor az látszik, hogy az árak emelése visszavetette a cég termékei iránti keresletet – írja a CNBC.
Tovább a cikkhezHitelesség és transzparencia: ítéletet mondtak a hazai tőzsdei cégekről

Idén 22. alkalommal készítette el transzparencia-felmérését a Portfolio, melynek során alapkezelők és elemzők pontozzák a hazai tőzsdei vállalatokat olyan szempontok alapján, mint a gyorsjelentések minősége, a tájékoztatás hitelessége, vagy az alkalomszerűen adott információk minősége. Az utóbbi években a mid-cap vállalatok előretörése volt megfigyelhető, és ahogy tavaly, így idén sem blue chip végzett az élen, de a hagyományosan magas pontszámokat kapó OTP idén is előkelő helyezést ért el.
Tovább a cikkhezKitart a jó hangulat a magyar tőzsdén

Kitart a jó hangulat az európai tőzsdéken és a magyar piacon is a kereskedési idő felénél.
Tovább a cikkhezCsúnyán elhasalt a Google mesterséges intelligenciája az első bemutatón, fájdalmas bakival indított a ChatGPT nagy kihívója

Tegnap bemutatta a Google a várva-várt mesterséges intelligencia alapú chatbotját, a Bardot, amelyet a nagy sikerű ChatGPT kihívójának szán a cég. Az első nyilvános bemutatón azonban egy tárgyi tévedés bújt meg a chatbot válaszában, amely bár nem ritka jelenség az ilyen nyelvi modellek esetében, biztosan rontja a Barddal kapcsolatos elvárásokat. Nem véletlen, hogy a Google részvények árfolyama is zuhanásban van a bemutató óta.
Tovább a cikkhezÉlőben ismerteti Gulyás Gergely a kormány döntéseit

Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter ezekben a percekben tájékoztat a kormány legfrissebb döntéseiről. Az eseményről eben a cikkben tudósítunk élőben.
Tovább a cikkhezKijött a német inflációs adat és jó hírt közölt a Siemens
Emelkedéssel kezdték a napot az európai tőzsdék, az irányadó nyugat-európai és régiós indexek mindegyike pluszba fordult a nyitást követő percekben, a DAX több mint 1 százalékot erősödött. Az ipari részvények vezetik ma az erősödést a Stoxx szektorindexek közül, míg a vegyipari papírok kismértékben esnek.

A hangulatot segíti, hogy a Siemens megemelte az idei évre vonatkozó bevétel-és profitvárakozását az erős évkezdetre hivatkozva. A legutóbbi negyedévre 10 százalékos bevételnövekedésről számolt be a vállalat és a megrendelések rekordszintre emelkedtek. Az egykori konglomerátum technológiai vállalatánál a digitális és okos infrastruktúra bevételei 15 százalékkal nőttek.
a cég vezérigazgatója pedig kiemelte, hogy a mostani minden idők legjobb évindítása a vállalatnál.
A hírt követően 6,6 százalékos pluszba ugrott a részvények árfolyama a német tőzsdén.

Megjelent ma a késve közölt német inflációs adat is januárból, amely az elemzők által vártnál alacsonyabb lett, és - az EU-s módszertan szerint harmonizált éves index - csökkent decemberhez képest. Az éves áremelkedés mértéke - az EU-s módszertan szerint mérve - 9,2% volt Németországban, amely csökkenést jelent az előző havi 9,6%-hoz képest. Az elemzők januárra 10%-os éves indexet vártak.

Folytatódik az indiai milliárdos cégbirodalmának összeomlása - Már a tőzsdei lét is veszélyben?

Az előző két kereskedési nap eseményei alapján rövid időre úgy tűnt, megállhat az Adani-csoport részvényeinek esése, miután többek között olyan intézkedésekkel igyekeztek megnyugtatni a befektetőket, mint például a hitelek visszafizetésével és az adóssághányad csökkentésének ígéretével. A csoport dolláradósságának csökkenése olyan vevőket vonzott, mint az Oaktree Capital Management és a Davidson Kempner Capital Management. Csütörtökön azonban ismét mélyrepülésbe kezdtek a vállalatcsoport részvényei, miután az MSCI bejelentette, hogy felülvizsgálják a csoporthoz kapcsolódó, nyilvános piacon forgalmazható részvények mennyiségét, emellett pedig a francia energiaóriás Total Energies is bejelentette az Adaniékkal közös, több milliárd dollár értékű zöld hidrogén projektjét – írja a Bloomberg.
Tovább a cikkhezJelentett a KBC, szép lassan elhagyják Írországot

818 millió eurós negyedik negyedéves nyereséget ért el a negyedik negyedévben KBC belga pénzügyi csoport.
Tovább a cikkhezEgy százalék feletti plusszal indítja a napot a BUX

Emelkedésekkel indul a nap a vezető nyugat-európai tőzsdéken, a pozitívra forduló hangulat közepette a BUX 1 százalék feletti emelkedéssel kezd.
Tovább a cikkhezTöbb száz dolgozójától válik meg a legnagyobb amerikai bank

Dolgozók százait bocsátja el a JP Morgan bank, órákkal azután, hogy bejelentették 500 bankár felvételét - írja a Reuters a forrására hivatkozva.
Tovább a cikkhezEurópába is elért a Netflix jelszómegosztás elleni harca, újabb országokban változnak az előfizetések

Újabb országokra terjeszti ki a Netflix a jelszómegosztás elleni küzdelmet, ezúttal már európai országok is bekerültek a körbe. Azt is elárulta a streaming óriás, hogy hogyan oldaná meg a jelszómegosztás visszaszorítását, milyen változásokkal szembesülnek az előfizetők.
Tovább a cikkhezTömeges leépítés a Disneynél, több ezer embert rúgnak ki

7000 fős leépítésre készül a Disney, miután jelentős átalakításokra kerül sor a szórakoztatóipari óriáscégnél – írja a BBC. Az elbocsátások egy 5,5 milliárd dolláros költségcsökkentési terv részét képezik, melynek célja, hogy nyereségessé tegyék a Disney+ streaming szolgáltatást, amelynél a 2019-es indulás óta először csökkent az előfizetők száma az előző negyedévben.
Tovább a cikkhezA vártnál jobb lett a német inflációs adat

Kijött a késve közölt német inflációs adat januárból, amely az elemzők által vártnál alacsonyabb lett, és - az EU-s módszertan szerint harmonizált éves index - csökkent decemberhez képest.
Tovább a cikkhezMegint veszteséges lett a Credit Suisse, és egyelőre az is marad

A várakozásoknak megfelelő, 1,39 milliárd svájci frankos veszteséggel zárta a Credit Suisse 2022 utolsó negyedévét, éves eredménye pedig a 2008-as globális pénzügyi válság óta a legrosszabb volt.
Tovább a cikkhezMegvan az OTP dollárkötvényének az árazása

650 millió dollár össznévértékben bocsát ki dollárkötvényeket az OTP, most megérkeztek az árazás részletei.
Tovább a cikkhezRomániában fejleszt napelem-parkot az Astrasun

Regionális terjeszkedési stratégiájának következő lépéseként a román piacon kezd napelempark-fejlesztésbe az Astrasun. Ennek első lépéseként a vállalat együttműködési megállapodást írt alá a Green Energy Ortisoara nevű román projektfejlesztő társasággal.
Tovább a cikkhezMik az aktuális események a tőzsdéken?
- Eséssel zártak tegnap a vezető amerikai részvényindexek, a Dow Jones 0,6 százalékkal került lejjebb, a S&P 500 1,1 százalék mínuszban fejezte be a napot, míg a Nasdaq 1,8 százalékot esett.
- Az ázsiai tőzsdéken ma reggel felemás hangulat látszik, a Nikkei 0,05 százalékos mínuszban van, a Hang Seng 1,67 százalékkal került feljebb, míg a CSI 300 0,06 százalékot emelkedett.
- A befektetők a negyedéves vállalati gyorsjelentéseket emésztik, ma tette közzé negyedik negyedéves számait a Toyota, amelyben arról számolt be az autógyártó, hogy működési eredménye 22 százalékkal megugrott.
- Iránykereséssel indulhat a nap az európai börzéken, a határidős részvényindexek jelenlegi állása alapján a DAX 0,79 százalék pluszban nyithat, a CAC 0,21 százalékkal kerülhet feljebb, míg a FTSE 0,19 százalékkal kerülhet lejjebb.
- Az amerikai határidős részvényindexek emelkedést vetítenek előre a piacnyitásra, a Dow Jones 0,34 százalékot emelkedhet, a S&P 500 0,37 százalék pluszban nyithat, míg a Nasdaq 0,46 százalékot emelkedhet.
Mi várható makro fronton?
Ma itthonról nem érkeznek fontos adatok, de elkezdődik az EU-csúcs, ahonnan ezúttal is érkezhetnek nagy mondások és 10 órakor Kormányinfó veszi kezdetét. Az eseményre a szokásosnál is nagyobb figyelem irányul azután, hogy háromnapos kihelyezett kormányülést tartott hétfőtől Orbán Viktor Sopronban, és a hírek szerint például sok energetikai projektről, illetve az uniós helyreállítási hitelből való finanszírozásukról is döntés születhetett.
A külföldi adatok közül kiemelhető, hogy ma a Bizottság ismerteti a makrogazdasági előrejelzését, és a Fed szigorítási ciklusának csúcsához közeledve ismét érdemes figyelni a heti segélykérelmeket az USA-ban.
2023. február 6. - február 12. Makronaptár | ||||||
Magyar makrogazdaság | ||||||
február | 6. | hétfő | 8:30 | MNB | Biztosítók mérlege | Q4 |
február | 6. | hétfő | 8:30 | KSH | Kiskereskedelem | dec. |
február | 7. | kedd | 8:30 | KSH | Ipar (első becslés) | dec. |
február | 7. | kedd | 8:30 | MNB | Értékpapír-statisztikák | dec. |
február | 7. | kedd | 8:30 | MNB | Devizatartalék | jan. |
február | 7. | kedd | 11:30 | ÁKK | 3 hónapos dkj aukció | |
február | 8. | szerda | 8:30 | KSH | Külkereskedelem (első becslés) | dec. |
február | 8. | szerda | 11:00 | PM | Előzetes ÁHT | jan. |
február | 10. | péntek | 8:30 | KSH | Infláció | jan. |
Nemzetközi makrogazdaság | ||||||
február | 6. | hétfő | 8:00 | Németo. | Gyáripari megrendelések | dec. |
február | 6. | hétfő | 11:00 | EU | Kiskereskedelem | jan. |
február | 6. | hétfő | 14:00 | Németo. | Infláció | jan. |
február | 7. | kedd | 8:00 | Németo. | Ipari termelés | dec. |
február | 7. | kedd | 14:30 | USA | Külkereskedelem | dec. |
február | 9. | csütörtök | EU | EU-csúcs | ||
február | 9. | csütörtök | 11:00 | EU | Bizottsági előrejelzés | |
február | 9. | csütörtök | 14:30 | USA | Heti segélykérelmek | |
február | 10. | péntek | 2:30 | Kína | Infláció | jan. |
február | 10. | péntek | 8:00 | UK | GDP | Q4 |
február | 10. | péntek | 16:00 | USA | Michigan-index | feb. |
február | 10. | péntek | 16:00 | USA | Inflációs várakozások (5 éves) | feb. |
február | 10. | péntek | 20:00 | USA | Államháztartás | jan. |
Forrás: Portfolio-gyűjtés |
Mi történt eddig a tőzsdéken?
- A vezető amerikai, ázsiai európai és régiós részvényindexek közül idén 14,6 százalékos elmozdulással a FTSE MIB index áll az élen, a sereghajtó 2,4 százalékos emelkedéssel a Dow Jones index.
- A hazai blue chipek közül idén a legjobban a Magyar Telekom részvénye teljesített 9,4 százalékos emelkedéssel, a sor végén a Richter papírja áll 1,7 százalékos eséssel.
- A fontosabb nyersanyagok közül év eleje óta az Arany árfolyama már 3,3 százalékot emelkedett.
Fontosabb instrumentumok | |||||||
Árfolyam | 1 nap | 1 hét | 1 hónap | Idén | 1 év | 5 év | |
Amerikai részvényindexek | |||||||
Dow Jones | 33 949,01 | -0,6% | -0,4% | 0,9% | 2,4% | -4,3% | 42,3% |
S&P 500 | 4 117,86 | -1,1% | 0,0% | 5,7% | 7,2% | -8,9% | 59,5% |
Nasdaq | 12 495,38 | -1,8% | 1,1% | 13,2% | 14,2% | -15,3% | 98,1% |
Ázsiai részvényindexek | |||||||
Nikkei | 27 606,46 | -0,3% | 0,9% | 6,3% | 5,8% | 1,2% | 26,1% |
Hang Seng | 21 283,52 | -0,1% | -3,6% | 1,4% | 7,6% | -12,5% | -30,1% |
CSI 300 | 4 076,14 | -0,4% | -2,9% | 2,4% | 5,3% | -11,6% | 1,6% |
Európai részvényindexek | |||||||
DAX | 15 412,05 | 0,6% | 1,5% | 5,5% | 10,7% | 1,1% | 25,7% |
CAC | 7 119,83 | -0,2% | 0,6% | 3,8% | 10,0% | 1,3% | 38,2% |
FTSE | 7 885,17 | 0,3% | 1,6% | 2,4% | 5,8% | 4,2% | 10,0% |
FTSE MIB | 27 160,73 | 0,2% | 1,7% | 7,9% | 14,6% | 2,8% | 20,9% |
IBEX | 9 227,3 | 0,6% | 1,4% | 6,0% | 12,1% | 6,4% | -5,4% |
Régiós részvényindexek | |||||||
BUX | 45 883,27 | 1,5% | 1,5% | 1,0% | 4,8% | -13,2% | 18,0% |
ATX | 3 434,81 | 1,4% | 1,7% | 5,0% | 9,9% | -13,1% | 1,1% |
PX | 1 374,8 | 1,4% | 2,4% | 10,0% | 14,4% | -6,1% | 23,0% |
WIG20 | 60 952,29 | 0,8% | 0,8% | 1,8% | 6,1% | -10,5% | -2,6% |
Magyar blue chipek | |||||||
OTP | 10 935 | 2,0% | 2,9% | 1,5% | 8,2% | -39,4% | -1,7% |
Mol | 2 762 | 1,0% | 1,9% | 4,3% | 6,1% | 1,9% | -4,4% |
Richter | 8 160 | 1,5% | 0,2% | -3,1% | -1,7% | -1,5% | 27,4% |
Magyar Telekom | 371 | 1,1% | -3,3% | 4,5% | 9,4% | -12,1% | -19,0% |
Nyersanyagok | |||||||
WTI | 77,14 | 0,0% | 1,0% | 4,6% | -3,9% | -13,7% | 25,9% |
Brent | 83,87 | 0,0% | 1,1% | 6,6% | -1,2% | -7,8% | 29,8% |
Arany | 1 875,37 | 0,0% | -2,8% | 0,7% | 3,3% | 2,7% | 42,5% |
Ezüst | 23,57 | 0,0% | 0,2% | -1,2% | -0,8% | 1,4% | 44,2% |
Devizák | |||||||
EURHUF | 387,3500 | -1,6% | -0,7% | -2,1% | -3,3% | 9,4% | 24,4% |
USDHUF | 361,1824 | -1,9% | 1,1% | -3,2% | -3,7% | 16,5% | 42,2% |
GBPHUF | 435,3401 | -1,0% | -0,8% | -2,9% | -3,6% | 3,8% | 23,0% |
EURUSD | 1,0725 | 0,3% | -1,8% | 1,2% | 0,5% | -6,1% | -12,5% |
USDJPY | 131,2 | 0,0% | 1,5% | -0,9% | -0,4% | 13,5% | 20,1% |
GBPUSD | 1,2078 | 0,6% | -2,0% | 0,3% | 0,4% | -10,9% | -13,7% |
Kriptovaluták | |||||||
Bitcoin | 22 961 | -1,3% | -3,3% | 35,5% | 38,3% | -47,9% | 178,0% |
Állampapírok | |||||||
10 éves amerikai állampapírhozam | 3,63 | -1,2% | 6,8% | 1,7% | -5,3% | 85,6% | 27,8% |
10 éves német állampapírhozam | 2,33 | 2,4% | 3,1% | 5,4% | -9,2% | 898,7% | 230,1% |
10 éves magyar állampapírhozam | 8,13 | -0,1% | 1,0% | 1,0% | -12,1% | 72,2% | 203,4% |
Forrás: Refinitiv, Portfolio |
Címlapkép forrása: getty images
Európa erőre kapott, az USA viszont gyengült

Európában emelkedéssel telt a nap a tőzsdéken, Amerikában azonban eséssel zártak az indexek.
Tovább a cikkhez