Az energia- és klímapolitika alapjául szolgáló NEKT és NES jelenleg érvényes verziói 2019-ben készültek, és az azóta eltelt időszakban történtek - különösen az energiakrízis, illetve az Ukrajna ellen indított orosz háború - hatására az országok a legtöbb területen jelentősen módosították szakpolitikáikat, de a szabályozási környezet nyújtotta támogatáson részben túlmutató technológiai fejlődési, illetve piaci folyamatok is túlhaladottá tették a NEKT-ek céljait, gyakran már a háború előtt.
Steiner Attila, az Energiaügyi Minisztérium energetikáért- és klímapolitikáért felelős államtitkára május 8-i Facebook-bejegyzésében jelentette be, hogy (a csatolt fotó alapján napenergia-) iparági konzultációt tartottak a stratégiák felülvizsgálatáról, hogy együtt, konstruktívan alakítsák ki az új, előremutató irányvonalakat. Értesüléseink szerint a megbeszélésen - amelyet továbbiak követhetnek - a minisztérium ismertette az energiastratégia frissítésére vonatkozó főbb elképzeléseit, és a résztvevők is megoszthatták az általuk legfontosabbnak tartott intézkedésekkel kapcsolatos álláspontjukat. A felmerült témák között szerepelt a hálózati fejlesztések, az energiatárolók terjedésének elősegítése, valamint egyebek mellett a régiós átlaghoz hasonló kiegyenlítő energia-árszínvonal eléréséhez szükségesnek tartott lépések.
2022 decemberében a Bizottság iránymutatást is adott ki arra vonatkozóan, hogy a tagállamoknak milyen feltételeknek kell megfelelniük a 2023 júniusáig benyújtandó új tervekben.
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja az éves előfizetés esetén most 33%-os kedvezménnyel 19 990 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!