Portfolio signature

Fontos lépésre készül a Magyar Telekom - Itt van minden, amit tudni érdemes

Rendkívüli közgyűlést hívott össze a Magyar Telekom június végére, amelyen a részvényesek dönthetnek a passzív mobil infrastruktúra régóta beígért leválasztásáról, amivel a nemzetközi iparági trendekhez igazodik a távközlési cég. Hogy fog kinézni a vállalat a szétválasztás után, mik az előnyei és mit jelent ez a befektetőknek? Mutatjuk, mit érdemes tudni a lépésről.

2025. június 26-án 11 órára a budapesti székházába hívta össze rendkívüli közgyűlését a Magyar Telekom, amelyen a részvényesek dönthetnek a passzív mobil infrastruktúra leválasztásáról. Az eszközöket egy kizárólagos tulajdonú leányvállalatba választhatja szét a cég az igazgatóság javaslata alapján. A közgyűlési meghívóban szereplő napirendi pontok szerint a részvényesek szavaznak a szétválási terv elfogadásáról, a vagyonmérleg-tervezetről és a vagyonleltár elfogadásáról, az időpontokról, valamint a továbbműködő Magyar Telekomban részvényesként részt venni nem kívánó részvényesek kifizetéséről és vagyonhányadukról.

Mit érint a leválasztás?

A passzív mobil infrastruktúra, amit külön cégbe választana le a Magyar Telekom, körülbelül 2800 helyszínen helyezkedik el.

Ezek az infrastruktúra-elemek magukban foglalják a különálló tornyokat, a háztetőkön elhelyezett tartószerkezeteket és egyéb mobilkommunikációs létesítményeket.

Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!

Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja egy évre 29 845 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!

Signature előfizetés