Kezdjük a legelején
Az 1986. április 26-án az ukrajnai Pripjaty városának közelében bekövetkezett csernobili atomkatasztrófa következtében szinte egész Európa területén megjelent a radioaktív sugárzás. Ez a német közvéleményre is jelentős hatást gyakorolt, és felerősítette az atomenergia-ellenes véleményeket. Hozzá kell tenni, hogy
az atomellenes szemlélet már korábban is jelen volt a német társadalmi gondolkodásban.
Ennek ellenére, Csernobilt követően sem történt kézzelfogható változás a politikában: nem kapcsolták le az erőműveket és nem született döntés azok későbbi leállításáról sem. Csak a Szociáldemokraták (SPD) és a Zöldek kormányának 1998-as hatalomra kerülése után vált a politikai szólamok részévé az atomenergia elhagyása.
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. A Signature PRO szolgáltatás havi díja jelenleg 2490 forint, ami augusztus 13-tól 2990 forintra emelkedik. A hozzáférés egy évre is megvásárolható, amelynek díja 29845 forint, így tehát még jobban megéri éves előfizetésre váltani. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!