A magyar gazdaság az elmúlt két évben a technikai recesszió és a szerény növekedés között ingadozott. Az idei első negyedévére várt mérsékelt GDP-növekedés is elmaradt, a gazdaság újra zsugorodott. Emiatt pedig újra felmerült a kérdés, hogy mi vár a magyar dolgozókra? Jön-e a leépítési hullám, ha nem nő a gazdaság?
Nézzük meg, mi történt eddig! Az elmúlt két évben a nehéz gazdasági helyzet ellenére a munkanélküliségi ráta csak kismértékben emelkedett, a foglalkoztatás szintje kifejezetten magas maradt, sőt, egyes szektorokban továbbra is munkaerőhiányról beszélnek.

Ez a jelenség – amikor a vállalatok nem bocsátanak el munkavállalókat a kereslet visszaesése ellenére sem – munkaerő-felhalmozás (labour hoarding) néven ismert. De vajon meddig fenntartható ez a stratégia?
Amire választ kaphat cikkünkben:
- Gyengén muzsikál a magyar gazdaság évek óta.
- A vállalatok még kitartanak a dolgozók mellett.
- Miért nem építenek le a vállalatok?
- Mikor fordulhat meg a trend, mikor nőhet meg a munkanélküliség?
- Mely szektorok vannak már most is bajban?
- Hol növekszik a foglalkoztatottak száma?
- A demográfiai kényszerpálya mikor válik aggasztóvá Magyarországon?
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja egy évre 29 845 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!