A 2010-es évek második fele arról szólt, hogy egyre nőtt a betöltetlen álláshelyek száma Magyarországon, a vállalatok a képzett dolgozók hiányára panaszkodtak, így számos esetben egyre nagyobb béremelést voltak kénytelenek adni az embereknek.
Mindez azért is érdekes, mert Magyarország rendszerváltás utáni történelméből hosszú ideig még hírből sem ismertük a munkaerőhiányt, éppen az alacsony foglalkoztatás és a magas munkanélküliség volt a probléma, ami finoman szólva sem párosult erős dolgozói alkupozícióval.
Amikor viszont azt tapasztalták a vállalatok 2015 és 2020 között, hogy egy álláshirdetésre már nincs 40-50 bejelentkező, akkor fordult a kocka. Sok helyen hirtelen 10% feletti emeléseket kellett adni a dolgozóknak, hogy ne menjenek el máshová dolgozni. Voltak olyan cégek, ahol sztrájkkal fenyegettek – vagy akár be is szüntették a munkát, ha nem kapták meg az elvárt béremelést.
Amire választ kaphat cikkünkben:
- Miért lassul a bérek emelkedése Magyarországon?
- Mely szektorokban a legjobb és hol a legrosszabb a helyzet?
- Sokaknak nemcsak a reálbére, hanem a forintban kifejezett bére is esik
- Mi várható a következő időszakban a bérek terén?
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. A Signature PRO szolgáltatás havi díja jelenleg 2490 forint, ami augusztus 13-tól 2990 forintra emelkedik. A hozzáférés egy évre is megvásárolható, amelynek díja 29845 forint, így tehát még jobban megéri éves előfizetésre váltani. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!