A tehetetlenség leküzdésére jött egy erős javaslat
A jogállamiság és az EU-pénzek összekötésének tervéről már évek óta írunk, és látszólag parttalan ideológiai vitákról van szó, de ez nem így van, mert az EU alapszerződésének 2. cikke leírja a jogállamiság alapfeltételeit, illetve az EU Alapjogi Chartájának 47. cikke külön is rögzíti a független bírósági rendszer szükségességét is.
Azzal, hogy a minap az éles magyar-lengyel ellenkezés ellenére 20 tagállam már megegyezett egy közös tárgyalási alapban,
most már igazán nagy a tétje a vita kifutásának, ugyanis a következő 7 évi összes brüsszeli kifizetés elindulásáról és feltételeiről van szó.
Miről szól ez az elemzés?
- Az EU-pénzek és a jogállamiság feltételrendszerének összekötése régi vitapont, de most már igazán nagy tétje van.
- Bemutatjuk a három kulcsfontosságú dokumentum idevágó pontjait, hiszen ezen mondatokon múlik, hogy indul-e esetleg EU-pénzes szankció Magyarország, vagy Lengyelország (vagy bármely tagállam) ellen.
- A bonyolult helyzetből felvázolunk két lehetséges kiutat is, amely a 2021 utáni itthoni EU-pénzek felhasználását érdemben érintheti.
Kedves Olvasónk!
Az Ön által keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Cikkarchívum előfizetés
2 223 Ft / hónap
- Portfolio.hu teljes cikkarchívum
- Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái