Az indiai Tulsiban mintegy 4000 ember él, és közülük több mint ezren dolgoznak valamilyen minőségben és formában a YouTube-on. A faluban sétálva nehéz olyat találni, aki még nem szerepelt az ott forgatott videók egyikében sem.
A videomegosztó segítségével termelt pénz átalakította a helyi gazdaságot, és az anyagi előnyökön túl a közösségi médiaplatform az egyenlőség és a társadalmi változások generátorává vált, például lehetőséget adott számos olyan nőnek saját megélhetése biztosítására, akiknek korábban erre nem volt esélyük – derül ki a BBC összeállításából.
Utóbbi már csak azért is rendkívül fontos, mert az ENSZ szerint a koronavírus-járvány gazdasági és családi életre gyakorolt felforgató hatása mintegy 25 évvel vethette vissza a nemek egyenlősége terén elért globális eredményeket. A fiatalok és a nők álláspiaci helyzete világszinten még tavaly is rosszabb volt az átlagosnál. Közben viszont a dolgozó nők száma folyamatosan emelkedik: becslések szerint 2030-ra a jelenleginél 100 millióval több nő lesz aktív kereső. Jövedelmük 2018-ban 20 ezer milliárd dollár volt, és ez az érték 2020-ra 24 ezer milliárd dollárra nőtt, miközben világszinten még most is körülbelül 25 %-kal kevesebbet keresnek, mint a férfiak.
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja egy évre 29 845 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!