Önnek nincs realtime adat előfizetése
Előfizetek
Árfolyam

USA dollár árfolyam (USD/HUF)

Ma:
|
Átlag:
  • Mai forgalom
  • Elmúlt 30 kereskedési nap átlagforgalma
USD/HUF Spot statisztikák, mutatók
Nyitó ár: 339.443
Előző záró ár: 338.9705
Napi átlagár: 338.99773669451
180 napos átlagár: 370.55341009198
360 napos átlagár: 370.29772294851
Napi minimum: 338.39
Napi maximum: 339.7035
Éves minimum: 338.39 2025-07-01
Éves maximum: 406.679 2025-01-13
Történelmi minimum: 89.72 1993-06-15
Történelmi maximum: 449.995 2022-10-13
Árfolyamváltozás 1 hó: -4.5949011528416%
Árfolyamváltozás 6 hó: -14.230065610854%
Árfolyamváltozás 12 hó: -7.7921088746258%
Devizakeresztek
HUF CHF EUR USD GBP JPY
HUF
CHF
EUR
USD
GBP
JPY
Adatlap
USD/HUF Spot
ISIN XC000A0C37A0
Kijelzés módja (ticker) USDHUF
Kereskedés pénzneme HUF
Az adatok forrása: Forex International
Az adatok jellege: késleltetett.

A szolgáltatást legjobb tudásunk szerint nyújtjuk. A szolgáltatás elérhetőségének részbeni vagy teljes hiányáért, késedelméért, pontatlanságáért illetve egyéb zavaráért a Net Média Zrt. csak akkor felel, hogy ha az kifejezetten és kizárólag neki felróható okból következik be. Egyéb okból bekövetkezett szolgáltatás-zavarért a felelősségét kifejezetten kizárja. Kizárja a Net Média zrt. a felelősségét az információhoz való jogosulatlan hozzáférésből vagy az információval való bármilyen egyéb visszaélésből eredő károkért. Az előbbiekben megjelölt, illetve jogszerűen egyébként ki nem zárható egyéb felelősség kivételével ...

Tovább
Az oldalon az USD/HUF Spot árfolyamalakulását lehet nyomon követni.

Visszajelzés

Kérdésed van? Hibát találtál? Vedd fel velünk a kapcsolatot!
Tovább az űrlapra
PORTFOLIO RATING | Az átláthatóbb befektetésekért
Portfolio Trader online előadás Díjmentes előadás

Tőzsdei túlélőtúra: Hogyan kerüld el a leggyakoribb kezdő hibákat?

A tőzsdei vagyonépítés során kulcsfontosságú az alapos kutatás és a kockázatok megértése, valamint a hosszú távú célok kitűzése és kitartó befektetési stratégia követése.

Portfolio Trader online előadás Díjmentes online előadás

Számolj háromig és start!

Webináriumunkon megmutatjuk, hogyan indítsd el első befektetésed, milyen új funkciók érhetők el kereskedési platformjainkon, és hogyan vághatsz bele magabiztosan a tőzsdei kereskedésbe – akár már holnap.

Videóajánló
USD/HUF Spot hírek

Mi várható ma a tőzsdéken?

Tegnap Amerikában a Nasdaq és az S&P 500 is új történelmi csúcson zárt, ezt követően Ázsiában többnyire pozitív a hangulat, és Európában is emelkedés jöhet.

Gazdasági események szempontjából Európában a német munkanélküliséget az EU inflációs előrejelzése és a júniusi fogyasztói árindex egészít ki, délután pedig az Egyesült Államokban az ISM feldolgozóipari indexre lesz érdemes figyelni.

Épp most döngölik a földbe a dollárt – De mit művel a forint?

Majdnem négy éve nem látott mélypontra esett a dollár az euróval szemben miután a Trump-adminisztráció kitart adócsomagja mellett, ami további költségvetési lazítást és még magasabb adósságot hozhat az Egyesült Államoknak. A dollárgyengülés farvízén a forint is rég nem látott szintre erősödött az euróval szemben, azonban fontos ellenálláshoz érhetett a magyar deviza.

Olyan rakétára ült rá a forint, ami kis híján a világ tetejére repítette

Csak egyetlen deviza, az orosz rubel tudott a forintnál többet erősödni idén a dollárral szemben. Ez ismét alátámasztja azt, hogy a magyar deviza utóbbi hónapokban látott teljesítménye nem csak itthonról nézve, hanem nemzetközi viszonylatban is kiemelkedő. A második negyedévben a vizsgált devizák között a negyedik lett a forint, mivel továbbra is a dollár gyengüléséről szólt az utóbbi három hónap a globális piacokon.

Nincs megállás, itt az újabb csúcsdöntés az amerikai tőzsdéken

Bizonytalan hangulatban kezdődött a hét a világ tőzsdéin, Ázsiában felemás elmozdulásokat láttunk, míg Európában a kezdeti emelkedés később kis esésbe csapott át - az enyhén negatív hangulat a magyar tőzsdén is megfigyelhető volt a mai kereskedésben. Eközben az amerikai tőzsdék lendülete továbbra is kitart, az S&P 500 és a Nasdaq rögtön a nyitás után új csúcsot döntött, miközben a befektetők az amerikai vámok lecsökkentésére adott július 9-i határidő felé közeledve a kereskedelmi tárgyalások alakulására figyelnek elsősorban.

Trump bejelentése megtörte a lendületet, de pluszban zárt Amerika

Csütörtök este Donald Trump bejelentette, hogy megvan a vámmegállapodás Kínával, ezt követően felemás hangulatban indult a nap az ázsiai tőzsdéken, Európában azonban emelkednek a tőzsdék. Amerikában is emelkedés volt látható, a Nasdaq és az S&P 500 is történelmi csúcson nyitott. Nemrég azonban Trump bejelentette, hogy megszakadtak a kereskedelmi tárgyalások Kanadával.

Karnyújtásnyira a történelmi csúcs Amerikában

Szerdára mondhatni teljesen lenyugodtak a kedélyek a világ tőzsdéin a közel-keleti eseményeket követően, ezt követően csütörtökön felemás kereskedést láthattunk Ázsiában, Európában emelkedtek a tőzsdék, és Amerikában is pluszban vannak az indexek annak ellenére, hogy a vártnál rossza GDP-adat érkezett az USA-ból.

Lefordultak az európai tőzsdék, Amerikában csak a Nasdaq zárt pluszban

Az Izrael és Irán közötti háború nyugvóponthoz érkezett, a két ország tűzszünetet kötött, ez pedig jó hatással van a nemzetközi tőkepiacokra: az európai és amerikai részvénypiacok kedden határozottan emelkedtek, és a lendület szerda reggel az ázsiai tőzsdéken is kitartott, a nyitás után tovább emelkedtek az európai börzék is, a kereskedési nap feléhez érve azonban kisebb lefordulás vette kezdetét, a hangulat pedig zárásra sem javult. Amerikában eközben a három nagy index közül csak a Nasdaq zárt pluszban.

Megtáltosodott a forint az esti órákban!

A közel-keleti feszültségek enyhülése és a dollár gyengülése új lendületet adott a forintnak, amely kedden három egységgel erősödött az euróval szemben. A nemzetközi devizapiacokon eközben törékeny technikai szinteknél billeg az euró-dollár árfolyam, miközben a jen is erősödni próbál a dollárral szemben. A forint időközben ismét új csúcsra erősödött a dollárral szemben, már a 344-es szintet is leszakította az árfolyam. Legutóbb 2023 novemberben volt ilyen erős a zöldhasúval szemben a magyar fizetőeszköz.

Irán újra bombázott, de Donald Trump közbelépett - Egyelőre kitart a lendület a tőzsdéken

Az ázsiai és az európai részvénypiacok is nagyot emelkedtek, miután Donald Trump bejelentette, hogy tűzszünet jön az Izrael és Irán közötti háborúban. Trump gratulált mindkét országnak, Izraelnek és Iránnak, hogy volt kitartásuk, bátorságuk és intelligenciájuk véget vetni annak, amit úgy kellene hívni, hogy a 12 napos háború. A teljes képhez hozzá tartozik, hogy kedd hajnalban mindkét fél részéről támadásokról számoltak be, ráadásul a tűzszünet életbe lépése után is folynak a támadások. Ennek ellenére egyelőre kitart a lendület az európai részvénypiacokon, és az amerikai résvénypiacok is emelkedéssel nyitottak.

Irán visszavágott – Mit csinál a forint?

Két hete még úgy tűnt, hogy az euró-forint árfolyam kilép az unalmas 402-404-es sávjából a devizapiacon, de aztán a 400-as szinttel való néhány napos kacérkodás után újra a visszatért ebbe a kereskedési tartományba. A hétvégi eszkaláció az iráni–izraeli háborúban azonban elindította a forintgyengülést: egyelőre lassú ütemben de folyamatosan veszít az euróval és a dollárral szemben a hazai valuta. Délutánra már több hetes mélypontjai közelébe ment a forint a két fő devizával szemben. Jól láthatóan a geopolitikai fejlemények mozgatják a piacokat, a délelőtti bmi-dömping nem volt jelentős hatással az árfolyamokra a főbb devizapároknál.

A közel-keleti konfliktus árnyékában vegyesen zártak az amerikai tőzsdék

Ma reggel az ázsiai részvénypiacok emelkedtek, miután Donald Trump két héttel elhalasztotta a döntést az USA részvételéről az Izrael és Irán közötti háborúban, ami rövid távon némi megkönnyebbülést hozott a piacoknak. Közben Irán jelezte, hogy nyitott az urándúsítás bizonyos korlátozására, erre még nagyobb pluszba lendültek az európai részvényindexek, az emelkedés pedig a zárásig kitartott. Az amerikai tőzsdéken ehhez képest hullámzó mozgások voltak jellemzők, a zárásra is vegyes maradt a kép.

Beszorították a forintot, illikvid piacon jöhetnek az izgalmak

Ma az amerikai Juneteenth ünnep miatt zárva tartanak a tengerentúli tőzsdék, így a devizapiacon is alacsonyabb likviditással és visszafogott mozgásokkal indulhat a csütörtöki kereskedés. A befektetők figyelme inkább a közel-keleti geopolitikai feszültségekre és néhány európai jegybanki döntésre irányulhat. A forint eközben vegyes teljesítményt nyújt: miközben az euróval szemben a 403-as szint alatt stabilizálódott délre, a dollár ellenében reggel még gyengült, 352 fölé került az árfolyam, majd teljesen ledolgozta a napi veszteségeket.

Borongós volt a hangulat a tőzsdéken, az iráni konfliktusra figyetnek a befektetők

Izgalmas napokat élünk a tőzsdéken, hiszen az iráni-izraeli háború fejleményei is korbácsolják a kedélyeket, de az amerikai kamatpályával kapcsolatos várakozások is előtérbe kerültek, miután bár tegnap este szinten tartotta a kamatokat az amerikai jegybank, de a jegybankelnök Jerome Powell beszéde nem sok örömre adott okot - ez alapján ugyanis a kereskedelmi háború és a magasan ragadt bizonytalanság miatt a Fed alacsonyabb növekedéssel és magasabb inflációval számol. Viszont ma fontos makrogazdasági eseményre nem igazán lehet számítani ami befolyásolná a piaci szereplők hangulatát, ráadásul a tengerentúlon ma nincs is kereskedés.

Ami pedig a konkrét mai elmozdulásokat illeti, Ázsiában rossz hangulatú kereskedést láthattunk, és Európában is esés látszik.

Bármelyik pillanatban háborúba léphet Amerika, döntött a Fed - Mi történt a piacokon?

Kedd estére ismét elromlott a hangulat a tőzsdéken, miután az Egyesült Államok gyakorlatilag bármelyik pillanatban bejelentheti, hogy beszáll a háborúba Izrael oldalán. Ezt követően Ázsiában többnyire esést láthattunk ma reggel, míg Európában óvatos, de többnyire pozitív mozgások rajzolódtak ki. Jól teljesített a magyar tőzsde, a BUX új történelmi csúcson zárta a napot. 

Gazdasági események szempontjából is kulcsfontosságú a szerdai nap, ugyanis szinten tartotta a kamatokat a Fed, ami nem volt meglepetés, Jerome Powell beszéde azonban elbizonytalanította a kereskedés végére az addig mérsékelt optimizmust mutató részvénypiacokat.

Trump megfenyegette Iránt - Lefordultak a világ tőzsdéi

Hétfőn még felpattantak a tőzsdék, miután sajtóinformációk jelentek meg arról, hogy Irán hajlandó lenne a közel-keleti konfliktus deeszkalációjára. Mára azonban ismét elromlott a hangulat, miután Donald Trump a konfliktus további eszkalációját jelezte azzal, hogy sürgette Teherán evakuációját. Az európai és az amerikai tőzsdéken is lefordulás követte a közel-keleti eseményekkel kapcsolatos hírek megjelenését, újra nagyot emelkedett az olajár, a befektetők veszik a biztos menedéknek számító eszközöket, például az aranyat.

Olyan történhet a forinttal, amire ebben az évtizedben még nem volt példa

Hatalmas lendületben van a forint: az utóbbi hetekben sorra döntötte a csúcsokat az euróval és a dollárral szemben is a hazai fizetőeszköz, ráadásul még a közel-keleti konfliktus sem tudta tartósan kibillentetni a hónapok óta tartó erősödő trendből a magyar devizát. Egy ekkora erősödés láttán ugyanakkor már felmerül a kérdés, hogy mégis meddig tarthat ez a lendület, ennek jártunk most utána.

Most vagy soha? Jóárasították az eurót a nyaraláshoz

Jókor jöhetett a magyaroknak a forint utóbbi napokban látott erősödése, hiszen a többség valószínűleg még nincs túl az esetleges külföldi nyaraláson. Aki devizát szeretne váltani, annak most lehet érdemes lépni, hiszen a múlt héten már láthattuk, hogy 400 alatt nehezen ragad meg a forint, várhatóan nem látunk tartósan és jelentősen ez alatti euróárfolyamot a következő hetekben-hónapokban sem. A többségnek persze ez valószínűleg néhány ezer forintot jelent mindössze a nyaralás költségében.

Trump elgáncsolná az EU-t, erre olyan erőssé tette, mint soha nem volt

Az amerikai vámpolitika keltette piaci zavarok az eurót hozták kedvezőbb helyzetbe a globális pénzügyi rendszerben. A dollár gyengülése és az euró tartós erősödése komoly fordulatot jelezhet a nemzetközi tartalékvaluták versenyében, amivel az Európai Unió nem remélt fegyvert kapott a kezébe. Megindulhat az európai integráció következő, tőkepiaci szakasza is, ami hatalmas versenyképességi ugrást hozhat a kontinensen.

Konfliktus a Közel-Keleten: befektetőként ezekre figyelünk most

Az éjjel leple alatt Izrael légicsapást indított Irán ellen, ami felrobbantotta reggelre a fontosabb piacokat. Egy tartósan emelkedő olajár teljesen felboríthatja a gazdasági kilátásokat is, amin keresztül áttolódhatnak a befektetési hangsúlyok is. Noha még nagy a bizonytalanság és korai ítéletet mondani, hogy mi fog történni, érdemes megnézni a fontosabb várható hatásokat, hogy befektetési oldalról se fussunk bele meglepetésekbe.

Javul a hangulat, pattannak a tőzsdék

Ázsiában többnyire lefelé vették az irányt a piacok ma reggel, az európai indexek is többnyire negatív tartományban mozogtak, és az amerikai tőzsdék is csökkenésekkel nyitottak, azonban hamar ledolgozták az esést. Nagyot ütöttek eközben a Boeing részvényein, miután a cég egyik gépe ma lezuhant Indiában.

Önnek nincs realtime adat előfizetése
Előfizetek

Visszajelzés

Kérdésed van? Hibát találtál? Vedd fel velünk a kapcsolatot!
Tovább az űrlapra
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Nagy megszorításról döntött a magyar kormány