Újabb nagybank jelentett be tömeges fiókbezárást

A Royal Bank of Scotland bezárja brit fiókhálózatának egynegyedét és ezzel 680 állást szüntet meg az országban. A pénzintézet azzal magyarázza a döntést, hogy ügyfeleinek nagyrésze már inkább az online bankolást részesíti előnyben - írja a Financial Times.

Többé nem lehet behunyni a szemünket a rejtett fizetések felett

A világban tovább nőtt az elektronikus fizetések száma 2013-ban, méghozzá 7,6 százalékkal emelkedett globálisan - derül ki a Capgemini és az RBS nemrégiben publikált tanulmányából. Az egyes országok között azonban még régiónként is nagy eltérések mutatkoznak, például Kína látványosan sokat fejlődött az évben, a CEMEA régió növekedés - ahova mi is tartozunk - viszont durván visszaesett. Eközben már az úgynevezett rejtett fizetések is olyannyira terjednek, hogy ezentúl már nem lehet ezeket egyszerűen figyelmen kívül hagyni: a hivatalos statisztikákból akár a tranzakciók 10 százaléka is hiányozhat.

Csökkenhet még tovább is a magyar alapkamat

Londoni pénzügyi elemzők szerint a jelenlegi magyarországi inflációs és külső monetáris kilátások környezetében előállhat olyan helyzet, amelyben a Magyar Nemzeti Bank (MNB) újabb kamatcsökkentésekre kényszerül.

Visszakapják bankjukat a keményen dolgozó brit kisemberek

Egy 2,1 milliárd fontos üzletrész eladásával megkezdte a hét éve állami forrásból megmentett Royal Bank of Scotland privatizációját a brit kormány. Az eddigi 78,3% helyett így 72,9%-ban állami bank mostantól az RBS. Bár intézményi befektetők a vevők, a brit kormány szerint a keményen dolgozó britek nyernek a privatizációval.

Devizás trükközések: ma öt nagybank milliárdokat fizethet

A világ legnagyobb bankjai közül ötöt meszelhetnek ma el a devizapiac manipulálása miatt. A JP Morgan, a Barclays, az RBS és a Citigroup ráadásul szinte példátlan módon a pénzbírság mellett hivatalosan is kénytelen lesz elismerni, hogy bűncselekményt követtek el. A UBS-nek, az ötödik büntetettnek, szintén bírságot szabnak ki, azonban mivel ők tálaltak ki először hatóságoknak az ügyről, a többieknél kevesebbet fizetnek.

Ez a bank nagyon jól járt a választásokkal

Az Egyesült Királyság jól járt a múlt pénteki választásokkal, pénzügyileg legalábbis mindenképpen. A 21 százalékban állami tulajdonban álló Lloyds bank részvényei ugyanis közel 6 százalékot emelkedtek a konzervatív párt győzelmének hírére, ami már jó kiszállt jelenhet az államnak - írja a Financial Times.

Milliárdokat bukhat az 5 trükköző nagybank

Az amerikai Igazságügyi Minisztérium arra törekszik, hogy 5 nagybank, köztük a JP Morgan és a Barclays devizapiaci manipulációval kapcsolatban indult vizsgálatát május közepéig egy összevont megállapodás keretében oldja meg. A megegyezés néhány nagybanknak akár 1 milliárd dollárt elérő bírság megfizetését is jelentheti - írja a Financial Times.

Eladja luxembourgi alapkezelőjét az RBS

A brit állami többségi tulajdonban álló RBS eladja luxembourgi alapkezelőjét, amely 20 milliárd fontnyi eszközzel rendelkezik - írja a Financial Times. Az eladás lebonyolításához a bank a PwC-t kérte fel tanácsadónak.

Hatalmas részvénykibocsátásra készül a brit nagybank

A legújabb hírek szerint 3,7 milliárd dollár értékű részvényt is eladhat amerikai Citizens részesedéséből a Royal Bank of Scotland (RBS), miután a részvények iránti kereslet meghaladta a korábbi várakozásokat - írja a Financial Times.

Megszabadulna a nagybanktól az állam

Geroge Osborne brit pénzügyminiszter elmondása szerint hibát követett el, amikor 2010-ben nem kezelte kellően erős kézzel az állami többségi tulajdonban lévő Royal Bank of Scotland (RBS) átszervezését. A választásokat követően azonban szeretnének minél hamarabb megszabadulni a banktól - írja a Financial Times.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Egy egész fegyvernemnek kell szembenéznie az új trónkövetelővel: bemutatkozik az RHC-155
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.