A kínai bankok mindent megtesznek azért, hogy elrejtsék a rossz hiteleiket és megvédjék magukat, valamint a készpénzhiányos ügyfeleiket a koronavírus-járvány gazdasági hatásaitól – írja a Bloomberg.
Körülbelül 2400 milliárd jüannyi tőkehiánnyal küszködnek a kínai bankok - véli Jason Bedford, egy UBS-elemző, aki közel 250 kínai bank gyorsjelentését elemezte. Ezen kívül a pénzintézeteknek mintegy 9200 milliárd jüannyi "rossz" eszközzel is meg kell küzdenie, ez a bankrendszer körülbelül 4%-ának és a GDP 10%-ának felel meg - számol be a Bloomberg.
Három kínai bankot is komoly amerikai büntetés fenyeget, amiért az Észak-Koreára vonatkozó amerikai szankciókat megsértették, majd nem voltak hajlandók együttműködni az USA által kezdeményezett vizsgálattal. Egy az érintett bankok közül elvesztheti hozzáférését az amerikai pénzügyi rendszerhez - értesült a Washington Post.
Új szabályokkal regulázná meg a kínai felügyelet az ország "rossz bankjait," hiszen több közülük lényegében vállalati hitelezőként működik, míg mások hagyományos bankoknak segítenek rossz hiteleiket eltüntetni ezek átmeneti mérlegen kívül mozgatásával.
Átmenet a kínai Bank of Communicationshöz a világ egyik legnagyobb kriptotőzsdéje, a Bitfinex, miután állítólag átmenetileg banki kapcsolatok nélkül maradt és ezért nem tudtak az ügyfelek a platformról pénzt kivenni - írja a Coin Telegraph a Block értesüléseire hivatkozva.
Csökkentette a kínai jegybank az ország pénzintézeteinek tartalékkövetelményeit, ezzel felszabadított mintegy 110 milliárd dollárt, melyből hitelezhetnek a bankok - írja a South China Morning Post.
A féléves eredményeiket kedden ismertető legnagyobb kínai bankok profitjuk emelkedéséről számoltak be, miközben hivatalos adatok szerint érdemben nem változott a rossz hitelek aránya. A legnagyobb kínai bank, az Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) még nem hozta nyilvánosságra adatait.
Elképesztő ütemben elkezdték szórni a strukturált betéteket a kínai bankok, mivel a szabályozói terhekkel, a fintechszektorral és az alacsony kamatmarzsokkal küszködve már elég nehézkesen tudnak bevételhez jutni - írja a Wall Street Journal.
Idén eddig öt kisebb méretű kínai bankot minősítettek le a tanácsadócégek, ebben a szektorban ilyen még sosem fordult elő korábban. Elsősorban a nem teljesítő hitelek rohamos növekedése és a kínai hatóságok túlhitelezés ellen indított hadjárata miatt aggódnak az elemzők - számol be a Bloomberg.
Kína sikeresen halad a pénzügyi szektorban való kockázatok csökkentésével - véli a Moody's a kínai jegybank és a bankfelügyeleti szervek által publikált adatok alapján.
Kína 42 ezer milliárd dolláros pénzügyi szektora úgy megnyílik most a világ előtt, mint még soha korábban. Bár várhatóan a külföldi pénzintézetek piaci részesedése nem növekszik majd jelentősen, számottevő profitnövekedéssel számolhatnak 2030-ig.
Tőkegyűjtésbe kezdtek a kínai bankok, az ország szabályozói ugyanis vissza akarják tuszkolni az árnyékhiteleket a bankok mérlegébe - értesült a Financial Times.
A kínai bankok elég egészségesek ahhoz, hogy túléljék, ha a szabályozók tovább hűtik az ország túlfűtött hitelezését és szigorítják a pénzintézetekre vonatkozó szabályokat - vélik a Reuters elemzői.
Lazítja Kína a bankok rossz hitelekre képzett céltartalék-követelményeit a korábbi 150%-ról 120%-ra - írja a hongkongi The Standard.
Sosem bírságolt még meg annyi bankot a kínai bankfelügyelet (CBRC), mint tavaly: összesen 3452 bírságot osztottak ki, 2,93 milliárd jüan értékben. A hatóság eddigi mozgása alapján idén sem lesz rest - írja a Bloomberg.
Fókuszban az arany előállítása.
Az új táplálkozási irányelvek még augusztus előtt megjelennek.
A Google kiberbiztonsági részlege adta ki a figyelmeztetést.
A saját fegyverüket fordítják az oroszok ellen.
A háború kezdete óta nem találkozott az ukrán és az orosz vezető.
Az OTP lehet a nap nyertese?
Nagyon gyorsan döntött a konklávé.