A jüan fokozottabb árfolyam-ingadozása megmaradhat, de a jegybanknak "nincs szándéka, illetve szüksége arra, hogy beszálljon egy valutaleértékelési háborúba" - többek között ezt hangsúlyozta hétfői, a Reutersnek küldött nyilatkozatában a kínai jegybank vezető közgazdásza. Ezt egyébként alátámasztja, hogy a múlt heti három egymást követő napi leértékelés után pénteken és ma sem folytatódott a jüan leértékelése, azaz a kereskedési sáv középárfolyamának gyenge irányba eltolása. Ma Jun szavai szerint a kínai jegybank csak kivételes esetekben fog beavatkozni a devizapiacok mozgásába, azaz csak akkor, ha rendkívüli volatilitást tapasztalnak a piacon.
Az elmúlt három kereskedési napon bekövetkezett sorozatos jüan-leértékelés után ma hajnalban kissé erősebb középárfolyamot határozott meg a kínai jegybank a kereskedési sáv középpontjaként, mint csütörtökön. Részben ennek hatására a jüan kissé erősödni tudott a dollárral szemben ma. Ebben annak is szerepe lehetett, hogy devizakereskedők szerint a kínai jegybank a nagy állami kereskedelmi bankokon keresztül jüant vesz, azaz közvetett intervenciót hajt végre.
Állam volt az államban a „Német Királyság”.
A Duna House tette közzé áprilisi adatait.
Hétfőn jelentős gyengüléssel kezdett a forint, kedden is izgalmas nap vár a devizapiacokra.
A nyugati szankciós fenyegetések is erősödnek.
Inflációs adatra figyelnek a befektetők.
Az OTP lehet a nap nyertese?
Nagyon gyorsan döntött a konklávé.
Egyre több befektető figyelmét vonzza az agrárium, ami a bizonytalan piaci környezetben az egyik legstabilabb növekedési pályát kínálhatja.