Négy atomreaktor kell a cseheknek és a lítiumbányászatba is belefoghatnak

2023. szeptember 01. 14:10 | Portfolio

Négy atomreaktor kell a cseheknek és a lítiumbányászatba is belefoghatnak

Összesen négy új nukleáris reaktorra van szüksége Csehországnak a szénerőművek kiváltására, de addig is rövidebb távon további megújuló energiás kapacitásokat kell kiépíteni és gáztüzelésű erőművekre is szükség lesz – jelentette ki egy pénteki gazdaságpolitikai beszédében a cseh miniszterelnök.

2019. május 14. 11:39 | MTI, Portfolio

Nőtt a CEZ nyeresége

Éves összehasonlításban 14 százalékkal 8,3 milliárd koronára (107,9 milliárd forint) nőtt a Cseh Energetikai Művek (CEZ) nyeresége az első negyedévben.

Elektromos töltőket telepít Magyarországon a cseh energiaóriás

2018. december 06. 10:24 | Portfolio

Elektromos töltőket telepít Magyarországon a cseh energiaóriás

Magyarországon telepítene elektromosautó-töltőket a CEZ cseh energetikai vállalatcsoport. A társaság első ütemben a hazai piacra fókuszál, majd azon országokban is bővíteni kívánja az e-töltői hálózatát, ahol már jelen van, így Lengyelországban, Szlovákiában, Bulgáriában, Romániában és Magyarországon is. A gyorsabb növekedés érdekében akvizíciós lehetőségeket is vizsgálnak, idézte a Reuters Tomas Chmeliket, a vállalat tiszta technológiák divíziójának vezetőjét.

2018. november 08. 12:18 | MTI

Zuhant a legnagyobb cseh energiacég profitja

Éves összehasonlításban 45 százalékkal 9,1 milliárd koronára (114,66 milliárd forint) csökkent a Cseh Energetikai Művek (CEZ) nettó nyeresége az idei év első három negyedében.

2018. március 20. 12:59 | MTI, Portfolio

Felhúzta a CEZ eredményét a Mol-pakett eladása

A Cseh Energetikai Társaság (CEZ) 19 milliárd koronás nettó nyereséggel zárta a 2017-es évet, ami 30 százalékkal magasabb, mint 2016-ban - közölte Ladislav Kríz, a CEZ szóvivője kedden Prágában.

2017. május 11. 13:58 | Portfolio

Megtolta a CEZ-t a Mol-ügylet

Az elemzői várakozásokat meghaladó első negyedéves eredményeket tett közzé a CEZ cseh villamos energia ipari nagyvállalat, és emelte 2017-re vonatkozó profitvárakozásait is. A Mol-részvények április eleji értékesítéséből összességében 4,5 milliárd korona bevétele származott a társaságnak, ami közel esik a korábban a CEZ által valószínűsített sáv felső végéhez.

2017. április 03. 18:42 | Portfolio

Kiszáll a Molból az egyik nagytulajdonos

Szinte teljesen kiszáll a Molból a cseh energetikai cég, a CEZ. Már korábban lehetett tudni az eladásról, ami technikailag a holnapi nappal történik meg.

2017. március 30. 10:03 | Portfolio

Mit gondolnak az elemzők a nagy Mol-sztoriról?

Nagy Mol-részvénycsomagot adott el a társaság egyik nagytulajdonosa, a CEZ. A cseh energetikai vállalat a közel 7 százaléknyi Mol-részvénycsomagját 7,5 százalékos diszkonton értékesítette. A lépés önmagában nem, inkább csak az időzítése volt meglepetés elemzői vélemények szerint, amellyel egy jelentős bizonytalansági tényező kerülhet ki a Mol-részvény megítéléséből. A részvény-tranzakció kapcsán összegyűjtöttük az elemzői véleményeket.

2017. január 26. 12:21 | Portfolio

Mol-részvények piaca a CEZ kötvények szorításában

Fordulóponthoz érkezett a CEZ leányvállalata által 2014-ben kibocsátott és Mol-részvényekre átcserélhető kötvények piaci pályafutása, miután január 25-től megnyílt a kötvények Mol-részvényekre történő átcserélésének a lehetősége. Az alábbi cikkben igyekszünk körüljárni az átcserélhető kötvények értékelésének, a kötvénytulajdonosok várható viselkedésének, valamint a CEZ által birtokolt Mol-részvények további sorsának kérdését.

2015. november 03. 11:15 | Budapesti Értéktőzsde

Állami cégek a tőzsdén? Jól is elsülhet

A tőzsde a modern piacgazdaság nélkülözhetetlen intézménye, a gazdasági élet szereplői közti hatékony tőkeelosztás egyik legfontosabb szereplője. Legtöbbünkben a tőzsde elsősorban a magáncégek tőkéhez jutását segítő piacként él, és ezáltal a tőzsde és az állami vállalatok közti kapcsolatot csak a magánosítás, a privatizáció jelenti. Holott a tőzsdei jelenlét és az állami tulajdon korántsem egymást kizáró fogalmak, hanem éppen ellenkezőleg. Az alábbiakban ismertétesre kerülő példák mutatják, hogy a tőzsdei megjelenés kiváló eszköz lehet az állami tulajdonban lévő vállalatok számára és általa nemhogy csorbulnak a vállalati profitmaximalizáláson sokszor túlmutató nemzetgazdasági célok, de éppen, hogy elősegíti azok elérését.

2014. június 10. 15:26 | MTI

Atomerőmű: jelenleg nem tervez újabb tenderrel a cseh áramóriás

Jelenleg nem tervez, és nem is készít elő semmiféle új pályázatot a dél-csehországi Temelíni, illetve a dél-morvaországi Dukovany atomerőművek kibővítésére a Cseh Energetikai Művek, amely a két atomerőmű tulajdonosa (CEZ) - közölte a CEZ kedden közleményben.

2014. április 10. 14:47 | Portfolio

Lefújta az atomerőmű-bővítést a MOL nagytulajdonosa

Nem bővítik a dél-csehországi temelíni atomerőművet - döntött végül a tulajdonos, a CEZ energetikei óriás - adta hírül a Reuters. A projekt még hónapokkal ezelőtt a MOL befektetőit is foglalkoztathatta, elsősorban az időközben történt részvényopciós lejáratok miatt.

  • 1
  • 2
Részletes keresés
Kedves Olvasónk!

A Portfolio híreinek, elemzéseinek többségét előfizetés nélkül olvashatod. Ez azért van így, mert a hirdetések jelentik szerkesztőségünk legfontosabb bevételi forrását. A célunk az, hogy ez hosszú távon is így maradjon.

Kérünk, ne használj adblockert, és olvasd tovább a Portfolio-t!