Koronavírus: hol hallgattak a kormányok a tudósokra leginkább?

Koronavírus: hol hallgattak a kormányok a tudósokra leginkább?

Követik a tudósokat a kormányok a koronavírus-járvány elleni harcban? - tette fel a kérdést nemrégiben az Economist. Válaszul egy látványos grafikont mutat be a brit hetilap: ezek szerint ahol a politika jobban megfogadta a tudományos tanácsokat, azokban az országokban kisebb volt a járvány pusztító hatása.

Fizessünk az embereknek, hogy hordjanak maszkot? Hatalmas gazdasági haszna van a párszáz forintos textilnek

Fizessünk az embereknek, hogy hordjanak maszkot? Hatalmas gazdasági haszna van a párszáz forintos textilnek

Minél többen hordanak maszkot, annál gyorsabb lehet a gazdaság kilábalása is a jelenlegi válságból, így a maszkok gazdasági haszna sokkal nagyobb, mint sokan gondolnák – derül ki az Economist cikkéből. A lap számításai szerint egyetlen amerikai egynapos maszkviselése több mint 56 dollárnyi GDP-kieséstől mentheti meg a gazdaságot. Emiatt a kormányoknak még inkább ösztönözni kellene a maszkviselést, akár fizetni is lehetne azoknak, akik hajlandók fegyelmezetten hordani.

Koronavírus: ezt a vihart nem fogja minden vállalat túlélni

Koronavírus: ezt a vihart nem fogja minden vállalat túlélni

Nehéz időket hozott a vállalatoknak is a koronavírus-járvány. Ilyen helyzetben kiderül, hogy ki az igazán sérülékeny, és bár vannak tervek állami mentőövekre, ez nem jelenti azt, hogy minden cég túl is fogja élni ezt az időszakot. A „szupersztár” cégek még erősebbek lehetnek, a gyengék viszont eltűnhetnek. De láttunk már ilyet a történelem folyamán, a Nagy Gazdasági Világválság során új üzleti modellek születtek és nem kizárt, hogy most is ez történik majd. Az biztos, hogy nem lesz egyszerű – írja az Economist.

Temethetjük a bitcoint, soha nem fog visszapattanni

Összeomlott a bitcoin szűk másfél évvel ezelőtt, nem is valószínű, hogy a kriptodeviza valaha visszanyeri korábbi, 20 000 dollár körüli értékét - vélik az Economist által megszólaltatott szakemberek. A kriptopénzt a mai napig jórészt illegális termékek anonim beszerzésére, szerencsejátékozásra és spekulációra használják, emellett a kriptotőzsdék volatilisek és a virtuális pénz megbízhatatlan.

Nem tanultunk 2008-ból, nyakunkon a következő válság - Pedig csak 3 problémát kellene megoldani

A globális pénzügyi rendszer biztonságosabb lett az egész világot megrengető 2008-as gazdasági válság óta, azonban sok dologban nem tanultak a leckéből a döntéshozók a krízis nyomán, ezért félő, hogy ugyanabba a hibába esünk bele a következő válság idején, mint 10 évvel ezelőtt - foglalja össze az elmúlt 10 év tanulságait az Economist vezércikke.

Orbán Viktor az Economist címlapjára került

Vlagyimir Putyin orosz államfő, Rodrigo Duterte fülöp-szigeteki elnök, Recep Tayyip Erdogan török elnök mellé Orbán Viktor magyar miniszterelnök is felkerült az Economist európai kiadásának címlapjára.

Musk komoly titkot árulhatott el dühében, miközben kiosztotta az Economistot

Elon Musk kemény kommentárt fűzött hozzá az Economist egyik cikkéhez a Twitteren, amelyben arról írtak, hogy az amerikai elektromosautó-gyártónál hamarosan újabb tőkeemelést hajthatnak végre. A Tesla vezére amellett, hogy kiosztotta a lapot, egy nagyon érdekes információt is megosztott a világgal, cége sokkal korábban válhat nyereségessé, mint azt a piacon gondolják.

Váratlan első helyezést ért el Magyarország

Franciaország vezeti az Economist Intelligence Unit 2017-es élelmiszer fenntarthatósági listáját, a 34 vizsgált ország között Magyarország is az első negyedbe került az élelmiszer-fogyasztás takarékosságát, az ételhulladékokat, a mezőgazdaság fenntarthatóságát, valamint az élelmezési kihívásokat figyelembe véve. Ami azonban igazán meglepő, az az, hogy a társadalom fizikai aktivitását jelző indikátor alapján a vizsgált országok között Magyarország szerepelt a legjobban.

Ez az igazi címlapsztori: legyőzi az emberiség a rákot

Ez az igazi címlapsztori: legyőzi az emberiség a rákot

A tudomány legyőzi a rákot, azonban ez a régóta tartó küzdelemnek csak az egyik fele - kezdi ezzel a felütéssel eheti címlapsztoriját az Economist, ami a rák elleni kezelések jelenét és jövőjét mutatja be.

Egy képen a világ legélhetőbb városai

Ha a világ legélhetőbb városaiba akarunk költözni, akkor kezdjünk el csomagolni, és vegyük meg a repjegyünket Kanadába vagy Ausztráliába.

Újra nekiment Orbánnak az Economist

Tavaly október után ma újra kemény bírálatot fogalmazott meg a brit Economist hetilap szerkesztőségi cikkében az Orbán Viktor által követett politikával szemben és azt szorgalmazta, hogy az Európai Uniónak akár a pénzek megvonásán keresztül is fel kellene lépnie a magyar vezető ellen. Közben a Die Welt német konzervatív lap a visegrádi országcsoport helyzetérő és kilátásairól közölt cikket, azt feszegetve, hogy a német-francia tengely fellépése miatt kétfelé szakadhat az országcsoport. Ez azt jelentené, hogy a csehek és a szlovákok a belső mag felé húzhatnak, míg a magyar-lengyel páros a több mozgástér érdekében a saját útját követné az EU-n belül. A ma reggeli V4-Macron találkozón a hírek szerint nem közeledtek az álláspontok és volt egy kis szóváltás is az európai értékek körül.

Elárulta az Economist, hogy kire szavaz a brit választáson

Az Economistnál hagyomány, hogy a nagy érdeklődéssel kísért választások kapcsán megnevezik, kire szavaznának. A neves gazdasági hetilap szerint a két nagy párt (a konzervatívok és a munkáspártiak) elfordult a nyitott, liberális társadalmi, gazdasági víziótól, ezért a győzelemre esélytelen liberális demokratákra adja a voksát. Természetesen csak egy szerkesztőségi cikk formájában, a ma megjelent számban.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Így alakul péntektől a benzin ára
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.