A közelgő Brexit-megállapodásnak, illetve a vártnál kedvezőbben alakuló gazdasági folyamatoknak köszönhetően az ING Bank devizapiaci stratégája szerint a brit font az 1,53-as szinten zárhatja az idei évet az amerikai dollárral szemben - írja a Bloomberg. Ez azt jelentené, hogy a fontnak sikerülne teljesen ledolgoznia azt a veszteséget, amit a 2016. júniusi referendumot követően elszenvedett.
Néhányan a világ legnagyobb hedge fundjai közül elkezdték agresszívan shortolni az angol fontot és a brit részvényeket is, miután a Brexit miatt az angol gazdaság visszaesésével számolnak - írja a Financial Times.
Az utóbbi hetekben a font erősödni tudott a dollárral szemben, nagyrészt annak köszönhetően, hogy a közvéleménykutatások többsége a június 23-i EU-s népszavazással kapcsolatban a bennmaradást támogatók előnyét mutatja. A font árfolyama egy nehezen áttörhető, fontos technikai szint közelében jár a dollárral szemben, ezen azonban a brit választópolgárok könnyen átsegíthetik majd, amennyiben az EU-ban való maradás mellett döntenek majd. Amennyiben viszont a kilépés mellett foglalnak majd állást, az könnyedén véget vethet a font nagyhatalmi pozíciójának.
Az S&P hitelminősítő ma kiadott közleményében figyelmzetet, hogy a britek EU-ból történő távozása alááshatja a font nemzetközi tartalékdeviza-szerepét, ráadásul már rövidtávon az ország leminősítéséhez vezetne.
Megvan a véleménye a devizapiacnak is a brit választásokról, méghozzá az, hogy ez a fontra nézve határozottan pozitív. Éppen jelentős, kétszázalékos korrekció látszik a vezető devizákkal szemben.
Adatokat közölt az Oktatási Hivatal.
Sokasodnak a jelek.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Lehetett számítani a lépésre.
Csányi Péter veszi át édesapjától a vezérigazgatói pozíciót.
Drámai áremelkedés tapasztalható: 2010 óta közel négyszeresére emelkedtek a termőföldárak Magyarországon.
A Checklistben Hortobágyi T. Cirill főapátot, a Pannonhalmi Főapátság vezetőjét kérdeztük.