Az amerikai külügyminisztérium arra figyelmezteti a kritikus infrastruktúrák üzemeltetőit, hogy legyenek éberek, miután a nyugati hírszerző ügynökségek által gyűjtött új információk szerint Kína akár nagyszabású, bénító támadásokat is képes lehet végrehajtani ellenük - írja Cybernews.
Egy államilag támogatott kínai hackercsoport kémkedett az amerikai kritikus infrastruktúrával rendelkező szervezetek széles köre után, a távközléstől a közlekedési vállalatokig - közölték szerdán a nyugati hírszerző ügynökségek és a Microsoft a Reuters beszámolója szerint.
A Xinhua kínai hírügynökség szerint Kínát február óta támadják amerikai internetes címekről, annak érdekében, hogy helyi számítógépek felett megszerezve az irányítást fehérorosz, orosz és ukrán célpontokat támadjanak meg.
Mit szólnál hozzá, ha megtudnád, hogy a netes üzeneteidet folyamatosan nézik?
És ha a legféltettebb titkodat szereznék meg? A nagyhatalmak, mint amilyen az Egyesült Államok vagy Kína, lényegében szabadon garázdálkodnak az interneten, és mindenki után kémkednek, aki után csak lehet. A kínaiaknak ezen felül még van egy olyan szokása is, hogy ellopják mások szellemi tulajdonát, ezzel is segítve a saját versenyképességüket. 2010-ben olyan eset is történt, hogy egy kis időre eltérítették az internet 15 százalékát, benne egy halom állami szerv és a Fortune 500 cégek kényes adataival. Azóta se tudja senki, hogy mihez kezdtek vele. Ráadásul úgy tűnik, hogy a dologgal egyáltalán nem álltak le: kutatások szerint az elmúlt években szinte rendszeressé vált, hogy a China Telecom infrastruktúráját kihasználva elrabolják a netes forgalmat. Az alábbi cikkben a kiberkémkedés és az internet eme különös világában merülünk el.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Trump felszólítását követően jött az üzenet.
Egy fényképre figyeltek fel.
Hasznos, gyakorlati, érthető.
Nagyon gyorsan döntött a konklávé.
Egyre több befektető figyelmét vonzza az agrárium, ami a bizonytalan piaci környezetben az egyik legstabilabb növekedési pályát kínálhatja.
Mi áll a GDP-csökkenés mögött?