A globális hatóságok szigorúbb likviditási szabályokat írnának elő a befektetési alapok számára, de ezt élesen ellenzik az európai alapkezelők – számol be a hírről a Reuters.
Az Odey Asset Management előrehaladott tárgyalásokat folytat az alapok és a személyzet más vagyonkezelőkhöz való áthelyezéséről, miután az alapító, Crispin Odey ellen felhozott szexuális vádak hatásaival küzd a cég - számol be a hírről a Reuters.
Mark Mobius milliárdos befektető a FOX Businessnek beszélt arról, hogy Kína tőkekontrollja miatt nem tudja kivonni a pénzét az országból – számol be a hírről a Reuters.
Nem volt még olyan rossz negyedévük az elmúlt 5 évben az ESG-befektetéseknek, mint a tavalyi utolsó negyedévben, ehhez a piacok rossz teljesítménye és az egyre erősödő ellenhangok is hozzájárultak – írja a Financial Times.
Több mint 10 éve nem volt arra példa, ami idén történt az ESG-alapoknál: több pénzt vontak ki belőlük a befektetők, mint amennyit befektettek. Ez az ukrajnai háborúval, a gyengén teljesítő pénzpiacokkal és az iparág elleni politikai visszhangokkal magyarázható – írja a Reuters.
Egyre több norvég milliárdos gondolkodik a külföldre költözésben, miután Norvégia azt tervezi, hogy magasabb adókat vetne ki a vagyonosabb állampolgárokra – számol be a hírről a Bloomberg.
A feltörekvő piaci kötvényalapok 50 milliárd dollárnyi tőkekivonást szenvedtek el eddig idén, amit elsősorban a fejlett gazdaságokban végrehajtott monetáris politikai szigorítás, valamint az ukrajnai háború váltott ki - számol be a Financial Times.
Összességében ütésállónak bizonyult a magyar befektetési alapok piaca az orosz-ukrán háborúval szemben, bár márciusban volt némi tőkekivonás, nem volt számottevő, ráadásul a hozamokat is sikerült enyhén a pozitív tartományban tartaniuk a hazai vagyonkezelőknek. Az árupiaci alapok viszont óriásit mennek, a kategória teljesítménye állva hagyta eddig a piacot, az értékesítési számok pedig azt mutatják, hogy ezt a magyar befektetők is kezdik észrevenni.
Megakadt a magyar befektetési alapok vagyonnövekedése januárban, sőt, 2020 áprilisa óta most először láthattunk tőkekiáramlást a szektorban. Elsősorban a kötvény- és zártkörű alapokat adták el a befektetők, érdemi friss tőkét egyedül a vegyes alapok tudtak bevonzani. A hozamokat nézve az árupiaci alapoknak indult a legjobban az év.
Fundamentális reformok kellenének a befektetési alapok válságállóságának megteremtéséhez, ezzel elkerülve még egy olyan esetet, amilyet a koronvírus-válság tavaly márciusban okozott a piacokon – írja az IMF jelentésére hivatkozva a Financial Times.
Kijött a Morningstar friss listája arról, melyek voltak tavaly a legkeresettebb és legnagyobb tőkekiáramlást elszenvedő alapkezelők. A Franklin Templeton végzett például az élen a legtöbb ügyfélpénzt elvesztők sorában – írja a Financial Times.
Friss adatok szerint rekord alacsony szintre csökkent a befektetési alapokban heverő készpénz aránya, miután a portfóliómenedzserek a második és harmadik negyedévben részvényekbe fektették a likviditást szolgáló tartalékokat. Mindez felveti a kérdést, hogyan tudnának egy hirtelen jövő visszaváltási hullámra reagálni az alapok - írja a Financial Times.
A nyugdíjmegtakarítások idő előtti, nagyobb összegű lehívására számít néhány nagyobb brit nyugdíjalap, mivel októberben véget ér a kormány bértámogatási programja – számol be a hírről a Financial Times.
Egyre több nagy alapkezelő dönt úgy, hogy bezárja amerikai pénzpiaci alapját, legalábbis azokat, amelyek rövid távon fektetnek vállalati kötvényekbe. Az utóbbi hónapokban nagy volt a befektetői tőkekiáramlás ezekből az alapokból – írja a Financial Times.
Szerda éjjel jelentette be a Fed, hogy az amerikai pénzügyi piacok további stabilizálása érdekében a pénzpiaci alapoknak is segítséget nyújt – számol be a hírről a Bloomberg és a MarketWatch.
A kínai tőkepiaci felügyelet arra „kért” néhány nagyobb kínai alapkezelőt, hogy ne adjon el részvényeket, hacsak az befektetői tőkekivonások miatt indokolt –írja négy forrásra hivatkozva a Reuters. A kínai tőzsde hétfőn nagy eséssel nyitott, a befektetők láthatóan negatívan értékelik az új koronavírus gyors ütemű terjedését.
Kétszer is megtörtént az eset, rövid időre.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Árcélokat kell meghatározniuk.
Az OTP lehet a nap nyertese?
Nagyon gyorsan döntött a konklávé.
Egyre több befektető figyelmét vonzza az agrárium, ami a bizonytalan piaci környezetben az egyik legstabilabb növekedési pályát kínálhatja.