Harmadszorra is segélycsomagot kap a német Tui utazási társaság, amely a világ legnagyobbja is ezen a területen, ezúttal 1,8 milliárd eurónyi mentőövet. Ennek nagy része kormányzati forrásokból származik, vagyis a német adófizetők pénzéből.
Miután sorra szigorítanak a spanyolokkal szemben egyes európai országok, a TUI is úgy döntött, hogy lemondja a Spanyolországba szóló utazásait augusztus 9-ig – számol be a hírről a Reuters.
A világ legrégebbi utazási irodája azonnali hatállyal beszünteti működését, a brit Thomas Cook azután ment csődbe, hogy a vállalat menedzsmentje, tulajdonosai és hitelezői közötti rendkívül hosszúra nyúlt hétvégi egyeztetések végül nem vezettek eredményére. A társaság tőzsdén jegyzett versenytársai és az európai diszkont légitársaságok árfolyama is nagyot emelkedett a bejelentés után.
A törökországi puccskísérletet követően a turisztikai cégek vezetői relatíve optimisták maradtak, és igyekeznek megnyugtatni a befektetőket, ennek ellenére esik a TUI és a Thomas Cook árfolyama.
A brit népszavazás eredménye miatt az elmúlt napokban pesszimistán nyilatkoztak a légitársaságok és az utazási irodák vezetői, és a részvényeik árfolyama is nagyot esett, de a szektorban nem mindenki pesszimista, az egyik legnagyobb európai turisztikai vállalat a TUI pénzügyi igazgatója optimistán tekint a vállalat jövőjére, szerinte a britek utazási kedvére nem lesz nagy hatással a Brexit, és hosszútávon az üzletmenetükre sem lesz jelentős hatással a britek döntése, ami már csak azért is érdekes, mert a TUI forgalmának harmadát a britek adják.
Még Joe Biden idején.
Szerinte egy gyereknek is világos.
Kártérítést követelnek a YouTube királyától.
Ha már Isztambul kudarcba fulladt.
Az első egy ukrán állampolgár volt.
Szekeres Viktorral a Gloster Nyrt. alapítójával beszélgettünk
Kilépünk az összeszerelő-üzem szerepből?
Hétvégén tartják az elnökválasztás második fordulóját.